علی فتح‌الله‌زاده به "ورزش سه" گفت که با هر کسی که ملاقات می‌کند دیگری فکر می‌کند که با او دشمن شده است.
مشکل ریشه‌ای با قلعه‌نویی ندارم
من و امیر قلعه‌نویی مشکل اساسی‌ای با هم نداریم. از سال 75 که من به استقلال آمدم قلعه‌نویی هم در این باشگاه حضور داشت. اختلافات طبیعی است، ممکن است هر کسی در محل کارش با شخصی اختلاف سلیقه داشته باشد اما متاسفانه عده‌ای سعی می‌کنند به این اتفاقات پروبال بدهند.
علما هم اختلاف دارند
کسانی که می‌گویند ما علیه هم مصاحبه کرده‌ایم این حرف را نمی‌زنند که ما هرگز در مصاحبه‌هایمان همدیگر را نابود نکرده‌ایم و فقط در مورد اختلاف سلیقه‌هایمان نظراتمان را مطرح کرده‌ایم. اختلاف حتی بین علما هم پیش می‌آید و نباید به آن خیلی توجه کرد. استقلال پیشکسوتان زیادی دارد و وظیفه من به عنوان بزرگتر استقلال این است که همه را با هم متحد کنم.
ماجرای سفر به ترکیه
من و آقای پرهام مالک نساجی قرار بود برای بازدید از یک کمپ به ترکیه برویم. امیر قلعه‌نویی هم برای بازی نساجی با خونه به خونه به قائمشهر رفته بود و در آنجا وقتی ماجرا را از آقای پرهام شنید گفت که می‌خواهد همراه ما بیاید و من هم استقبال کردم.
چه گزینه‌ای بهتر از قلعه‌نویی داریم
در مورد اینکه از قول ما نوشته‌اند که به زودی قرار است مدیرعامل شوم و امیر قلعه‌نویی را به عنوان سرمربی آن تیم معرفی کنم باید بگویم که حتی اگر این حرف هم درست باشد، چه کسی بهتر از امیر قلعه‌نویی. من به عنوان مدیرعامل سال‌های گذشته استقلال تنها 4، 5 نفر را می‌شناسم که بتوانند سرمربی تیمم شوند. چه کسی بهتر از امیر قلعه‌نویی که این همه موفقیت دارد.
از جلسات ما سوءبرداشت می‌شود
متاسفانه از جلسات ما سوءبرداشت می‌شود. اگر با امیر قلعه‌نویی جلسه می‌گذارم عده‌ای می‌گویند که با ما مشکل داری و وقتی هم که با مظلومی جلسه می‌گذارم، عده‌ای دیگر ناراحت می‌شوند. من به عنوان مدیرعامل سابق استقلال که به نوعی پدر این مجموعه محسوب می‌شوم وظیفه‌ام هست که به همه رسیدگی کنم. من نمی‌توانم بین ارکان باشگاه هم فرق بگذارم و اگر من را شناخته باشید متوجه می‌شوید که هرگز دوست ندارم در استقلال دشمنی وجود داشته باشد.
در تیمی به جز استقلال مدیریت نمی‌کنم
من در 20 سالی که در فوتبال بوده‌ام همیشه در استقلال مدیریت کرده‌ام و حالا هم بنا ندارم در تیمی به جز این باشگاه مدیریت کنم. هم سال گذشته و هم امسال از چند تیم پیشنهاد مدیرعاملی یا عضویت در هیات مدیره را داشته‌ام اما همواره اعلام کرده‌ام که بجز استقلال در جایی مدیریت نخواهم کرد.