آموزش فرانسه

فرم درخواست مشاوره

آموزش فرانسه

دوره آموزش زبان فرانسه

همواره در میان ما ایرانی ها جایگاه ویژه داشته است. تا همین چندسال پیش زبان دوم رسمی ما که به خصوص درباریان و روشنفکران به استفاده از آن احتمام می ورزیدند، زبان فرانسه بوده است که بعدها و به مرور زبان انگلیسی جایگزین آن در میان ما ایرانی ها شده است. با این حال یادگیری زبان فرانسه چه برای کار، چه برای تحصیل و چه برای زندگی در این کشور، یا کشورهایی که فرانسه زبان هستند، امری واجب و ضروری است. ما در مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک، با سال ها تجربه در امر آموزش زبان های خارجی، میزبان شما عزیزان هستیم تا با کادری مجرب و حرفه ای، کاری کنیم تا مثل آب خوردن، بر زبان فرانسه مسلط شوید.

 زبان فرانسه

معرفی زبان فرانسه

زبان فرانسوی که به باور برخی زبانی زنانه است؛ با ساختار ظریف خود جایگاهی دیرین در فرهنگ و ادبیات کلاسیک و نوین اروپا و به تبع، جهان داشته است. زبان فرانسه ششمین زبان مورد استفاده در جهان است. بیش از 320 میلیون نفر در دنیا به زبان فرانسه صحبت کرده که به  فرانکوفونی یا فرانسوی زبانان مشهورند. این زبان در سازمان ملل به عنوان یکی از پنج زبان اصلی شناخته می شود. زبان فرانسه در کشورهایی مانند فرانسه، کانادا، بلژیک و کشورهای آفریقایی چون جمهوری موریس، کنگو ، سنگال، الجزایر، گویشور و ... رواج داشته و زبان رسمی آن ها محسوب می شود. زبان فرانسه دومین زبان زنده ی دنیاست و بالاترین میزان تقاضا برای آموختن را دارد. پیش بینی می شود که آمار تعداد فرانسوی زبانان افزایش فزاینده ای داشته باشد. 


زبان فرانسه در ایران

جاذبه های توریستی فرانسه بر کسی پوشیده نیست. از بناهای تاریخی گرفته تا موزه های رنگارنگ و هنر و ادبیات پربار و پر آوازه آن گرفته تا جاذبه های طبیعی چشم نواز و زیبا. در زمان قاجار دانشجویان و گردشگران ایرانی برای کسب علم و آشنایی با مدرنیته آن روزهای اروپا به این کشور سفر می کردند به گونه ای که در زمان پس تز ناصرالدین شاه آثار مشهور ادبیات فرانسه به زبان پارسی برگردانده شد.

پس از جنگ جهانی دوم فرانسه توانست جایگاه مهمی در زمینه هنر مدرن و کلاسیک و صنعت مد پیدا کند و همین عامل باعث افزایش نیاز به یادگیری زبان فرانسه و گسترش آن در سراسر جهان شد. در ایران زبان فرانسه به عنوان نمادی از دنیای مدرن شناخته می شد و همین امر باعث مطلوبیت این زبان میان جامعه رو به رشد فرهنگی ایران شد.

مدرسه دارالفنون اولین آموزشگاه در ایران بود که به تدریس این زبان اقدام کرد و امروزه این زبان در دانشگاه ها و موسسات دولتی و غیر دولتی بسیاری تدریس می شود. در ایران زبان فرانسه در سطوح: ادبی، آموزشگاهی و دانشگاهی در نظر گرفته می شود. در سطح رسانه های جمعی مجلات فرانسوی زبان که در دانشگاه ها منتشر می شوند و شبکه های تلویزیونی به زبان فرانسه برای مخاطبین فارسی زبان فعالیت می کنند.

در ایران مراکز و موسسات آموزش زبان فرانسه با رویکرد های آموزشی و هنری ایجاد شده اند و این امر یادگیری زبان فرانسه را بسیار موثر و ساده کرده است. علاوه بر مزایای گوناگون یادگیری زبان دوم، زبان فرانسه به طور خاص فرصت های روشن مالی و آموزشی را برایتان رقم خواهد زد.

ایران به سبب تاریخ کهن و سابقه درخشان فرهنگی و ادبیات غنی، همچنین برخورداری از طبیعت بکر و بی نظیر، همواره مقصد گردشگران از سراسر جهان و به خصوص توریست های فرانسوی زبان بوده است. یادگیری زبان فرانسه در سالهای اخیر به لزومی مهم برای فعالان در صنعت گردشگری تبدیل شده است. همچنین با رشد مهاجرت به کشورهای خارجی از جمله کانادا تقاضا برای یادگیری زبان فرانسه روز به روز افزایش می یابد.

دلیل دیگری که لزوم یادگیری زبان فرانسه را یادآور می شود تحصیل در دانشگاه های معتبر کانادا است که در اکثر و یا تمامی آن ها به زبان فرانسه تدریس می شود. یادگیری زبان فرانسه برای رشته هایی چون حقوق قضایی در این ضروری است زیرا قانون اساسی ایران از بلژیک و فرانسه گرفته شده است. با یادگیری زبان فرانسه می توانید قلاوه بر تدریس این رشته به مترجمی نیز بپردازید.

سطوح دوره های آموزشی زبان فرانسه

برای یادگیری زبان فرانسه از کجا شروع کنیم؟

زبان فرانسه به لهجه و گویش های مختلفی صحبت می شود که زبان رسمی فرانسه معیار بوده و تدریس می شود. این لهجه روان ترین و رسمی ترین ربان فرانسوی است.

  دوره های زبان فرانسه مجتمع فنی تهران بر اساس منابع آموزشی  Alter ego +آموزش داده می شوند.

دوره ها به صورت ترمیک و به شرح زیر هستند:

نوع اول: سه روز در هفته، روزهای زوج

نوع دوم: دو روز در هفته، یکشنبه و سه شنبه


مدت دوره 36 ساعت و در جلسات 2 تا 3 ساعته برگزار می شود. در جلسات 3 ساعته هر دوره 4 هفته خواهد بود و در طول 12 ماه زبان آموزان به سطح B2  خواهند رسید.

 متقاضیان محترم می توانند جهت اخذ مشاوره رایگان، تعیین سطح آنلاین و ثبت نام در دوره های زبان مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک تماس حاصل فرمایند.
لیست دوره ها

لیست اساتید

سوالات متداول

آخرین اخبار

مقالات