آموزش میکروتیک

فرم درخواست مشاوره

آموزش میکروتیک

برای تماس مستقیم با کارشناس دوره در واتساپ کلیک کنید.


میکروتیک یکی از دوره های جذاب و پر کاربرد و پرسود مهندسی شبکه به حساب می آید. در مهندسی شبکه، میکروتیک به خصوص سیستم عامل آن که  RouterOS میکروتیک نامیده می شود بازار بسیار قابل توجهی در دنیای شبکه رایانه به خود اختصاص داده است. شرکت میکروتیک در سال 2002 اولین  سخت افزار یا روتر RouterBOARD خود را هم به بازار معرفی کرد تا رقابت خود با رقبایی مثل سیسکو را جدی تر کند.  شرکت میکروتیک از سال 1991 میلادی در کشور لاتویا Latvia  شروع به کار کرده است و امروزه در سراسر جهان بیش از 11000 مهندس آموزش دیده و دارای مدارک میکروتیک در جهان وجود دارد.   از آنجایی که سیستم عامل یا RouterOS   امکان دسترسی به امکانات شبکه ای منحصر به فرد را بسیار ارزان تر نسبت به رقبای ارائه دهنده سخت افزارهای مدیریت شبکه به شدت مورد توجه صاحبان کسب و کارهای کوچک و حتی بزرگ قرار گرفته است. 

سرفصل های دوره میکروتیک در آموزشگاه مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک:


 • آشنایی با سیستم عامل میکروتیک نحوه پیاده سازی سرویس های اولیه شبکه   ARP، DHCP، DNS، NTP
 • آشنایی و نحوه پیاده سازی فایروالینگ میکروتیک  Filtering، NAT، Mangle
 • آشنایی و نحوه پیاده سازی مدیریت پهنای باند و کیفیت سرویس QOS شامل: Simple Queue، Queue Tree، PCQ
 •  آشنایی و پیاده سازی سرویس ارتباط سریع  Hotspot، Walled Garden، Walled Garden Ip List، IP Binding
 •  آشنایی و پیاده سازی سرویس کش سرور Web Proxy، HTTP Cache، HTTP Firewall Filtering  و...


دوره های آموزش میکروتیک

در آموزش میکروتیک، یک دوره ی پیش نیاز وجود دارد که قبل از هر دوره ی میکروتیک دیگری باید آن را گذراند. ((MikroTik Certified Network Associate

که مخفف آن  می شود MTCNA . پس از آن شما می توانید در هر یك از دوره های مهندسی MTCRE, MTCWE, MTCTCE, MTCUME بجز دوره MTCINE مستقیما شرکت نمایید؛ یادآوری می شود که برای شرکت در دوره MTCINE شما نیاز به داشتن مدرک MTCRE می باشید. در نمودار زیر مراحل آموزش میکروتیک را ملاحضه می کنید. 

 

دوره آموزش میکروتیک (MTCNA (MikroTik Certified Network Associate

این دوره مناسب مدیران شبكه و کارمندان شرکت ها و سازمان هایی هستند که با پیاده سازی، نگهداری و عیب یابی شبكه سروکار دارند.

همچنین مهندسان، طراحان شبكه و مدیرانی که علاقه مندند درباره ی پیاده سازی محصولات میكروتیك در شبكه آموزش ببینند.


 مزیت گذراندن این دوره:

 • افزایش دانش کاربردی شبكه
 • بهبود موقعیت کاری در بخش انفورماتیك
 • دوره ی مذکور کاملا بصورت عملی و با پیاده سازی ساختارهای مختلف شبكه بوسیله میكروتیك برگزار می شود.


هدف دوره:

 شناساندن میكروتیك و توانایی های آن به دانش پذیر و بیان نحوه ی پیاده سازی ساختار شبكه های کوچك تا متوسط بوسیله ی میكروتیك و همچنین آماده سازی برای گذراندن دوره های مهندسی میكروتیك می باشد.

 در این دوره مفاهیم پایه تمامی بخش های میكروتیك گفته می شود و گذشته از اینكه دانشجو پس از گذراندن دوره می تواند کارهای روزمره و نیازهای اولیه خود را با میكروتیك برطرف نماید، آماده می شود تا در دروه های مهندسی میكروتیك شرکت نماید.


دوره آموزش میکروتیک (MTCRE (MikroTik Certified Routing Engineer

در این دوره دانشجو با مباحث مسیریابی در میكروتیك و VPN آشنا شده و نحوه انجام تنظیمات مربوطه را فرا خواهد گرفت. این دوره برای مدیران شبكه و کارمندان شرکت ها و سازمان هایی که با با پیاده سازی، نگهداری و عیب یابی در شبكه های IP سروکار دارند. همچنین مهندسان، طراحان شبكه و مدیرانی که علاقه مندند درباره ی مسیریابی شبكه با استفاده از میكروتیك آموزش ببینند مناسب است.


 مزیت گذراندن این دوره:

 • افزایش دانش کاربردی مسیریابی دربین شبكه ها
 • بهبود موقعیت کاری در بخش IT
 • افزایش توانایی در طراحی و پیاده سازی شبكه های IP


هدف دوره:

 این دوره به منظور آماده سازی دانشجو برای انجام مسیریابی بین شبكه ها طراحی شده تا پس از گذراندن دوره توانایی برقراری ارتباط بین شبكه های مختلف را دارا باشد و تنظیمات IP در شبكه را به درستی پیاده سازی نماید.


دوره آموزش میکروتیک (MTCWE (MikroTik Certified Wireless Engineer

دوره ای کاملا عملی با پیاده سازی ساختارهای مختلف وایرلس با استفاده از روتربردهای میكروتیك برای مدیران شبكه و کارمندان شرکت ها و سازمان هایی که با پیاده سازی، نگهداری و عیب یابی وایرلس در شبكه ی خود سروکار دارند طراحی شده است. همچنین مهندسان، طراحان شبكه و مدیرانی که علاقه مندند درباره ی وایرلس و مدیریت شبكه های بی سیم با استفاده از میكروتیك آموزش ببینند، این دوره را ایده آل خواهند یافت.


 مزیت گذراندن این دوره:

 • افزایش دانش کاربردی شبكه های وایرلس
 • بهبود موقعیت کاری در بخش IT
 • دوره ی مذکور کاملا بصورت عملی و با پیاده سازی ساختارهای مختلف شبكه های وایرلس بوسیله میكروتیك طراحی شده است.


هدف دوره: 

اجرای قابلیت های پیشرفته ی وایرلس های میكروتیك و انجام انواع ساختارهای وایرلس به کمك میكروتیك، نشان دادن چگونگی رسیدن به حداکثر پهنای باند و پایداری در محیط وایرلس به کمك محصولات میكروتیك و همچنین آماده شدن کامل برای شرکت در آزمون وایرلس میكروتیك MTCWE .


دوره آموزش میکروتیک (MTCTCE (MikroTik Certified Traffic Control Engineer

این دوره برای مدیران شبكه هایی که به کنترل جریان ترافیك و امنیت شبكه علاقه مندند مناسب است. از آن جا که میكروتیك یك دیوار آتش بسیار قوی برای حفاظت از نفوظ هکرها به شبکه دارد و برای کنترل پهنای باند بسیار قدرتمند عمل می کند و تمامی نیازهای ما را برای کنترل پهنای باند برطرف می نماید؛ همچنین برای کنترل شبكه به عنوان DHCP Server, DNS Server و پراکسی سرور میکروتیک گزینه ای خوب به شماره می آید.

این دوره را می توان دوره امنیت شبكه نام برد.

 مزیت گذراندن این دوره:

 • توانایی امن کردن شبكه به کمك میكروتیك پس از دوره
 • توان بهینه سازی وضعیت پهنای باند در شبكه
 • افزایش توان کنترل برروی کلاینت ها و فعالیت آنها
 • برقراری سیاست های امنیتی مناسب با نیاز شبكه


هدف دوره: 

در این دوره تلاش می شود که دانشجو با چالش های امنیتی پیش رو در گام اول و پس از آن با موارد مورد نیاز در کنتر پهنای باند آشنا شده و به راحتی از چنین مشكلاتی پیشگیری نماید. در نهایت امر دانشجو هرآنچه را برای کنترل ترافیك شبكه نیاز دارد را شناخته و توان انجام تنظیمات مورد نیاز را بدست خواهد آورد.


دوره آموزش میکروتیک (MTCUME (MikroTik Certified User Management Engineer

این دوره برای مدیران شبكه ای که به مدیریت کاربران شبكه علاقه مندند مناسب است. مدیران مراکز اینترنت، مدیران آی تی دانشگاه ها و ادارات و سازمان ها بسیار علاقه مندند در این دوره شرکت کنند و مطالب این دوره به آنها کمك خواهد کرد تا شبكه خود را بهتر مدیریت کنند.


 مزیت گذراندن این دوره:

 • افزایش دانش کاربردی نحوه صحیح و مناسب مدیریت کاربران شبكه
 • آشنایی با قابلیت های پیشرفته هات اسپات، PPP و تانل ها و استفاده از آنها در کنار RADIUS
 • آشنایی با IPsec و چگونگی راه اندازی آن در میكروتیك


هدف دوره:

 در این دوره تلاش می شود دانشجو اطلاعات کافی در مورد مدیریت کاربران در شبكه کسب نماید تا روشی بهینه را برای کاربران خود فراهم آورد.


دوره آموزش میکروتیک (MTCINE (MikroTik Certified Inter-networking Engineer

این دوره مناسب مدیران شبكه های بزرگ که نیاز به مسیریابی در سطح وسیع دارند می باشد. مطالب این دوره اساس و نحوه پیاده سازی مسیریابی در شبكه اینترنت و شبكه هایی در این سطح را آموزش می دهد. در این دوره گذشته از پروتكل BGP در مورد MPLS و Label Switching و در کنار آن Traffic Engineer صحبت می کند.


مزیت گذراندن این دوره:

 • افزایش دانش کاربردی مسیریابی مابین شبكه ای و در اینترنت
 • یادگیری نحوه پیاده سازی Label Switching به جای استفاده از مسیریابی برای تسریع در انتقال دیتا در ستون فقرات شبكه


هدف دوره:

 در این دوره تلاش می شود دانشجو با چالش هایی که در ارتباط با انتقال داده در شبكه های بزرگ و ارتباطات بین شبكه ای با آن روبروست آشنا شود و یادبگیرد که چگونه با این چالش ها مقابله کرده و روش هایی را اتخاذ کند تا بتواند از آنها جلوگیری کرد


مجموع این سرفصل ها دانشجو را آماده می کند که بتواند شبكه هایی در اندازه خیلی بزرگ را مدیریت و پیاده سازی کند. مباحث این دوره بالاترین سطح از مدیریت و پیاده سازی شبكه را تشریح می کند.


آموزشگاه  مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک  برگزارکننده تمامی دوره های اموزشی، با رویکرد جذب موفق در بازار کار و ارائه کننده مدرک معتبر  می باشد.


برای تماس مستقیم با کارشناس دوره در واتساپ کلیک کنید.

☎  یا با شماره تلفن   ۰۲۱۸۸۸۸۹۷۹۶ داخلی 130 تماس بگیرید

🌍 ونک، نرسیده به میدان ونک، خیابان شانزدهم، مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک

لیست دوره ها

لیست اساتید

سوالات متداول

 • مشاوره رایگان هم دارین؟

  بله، مشاوره رایگان توسط کارشناس دوره ارائه می شود.

 • در پایان دوره چه مدرکی دریافت می کنم؟

  مدرک قابل استعلام و ترجمه مجتمع فنی تهران

 • کلاس ها آنلاین هستند؟

  این دوره به صورت حضوری و آنلاین است.


 • مزیت این دوره چیست؟

  افزایش دانش کاربردی مسیریابی مابین شبكه ای و در اینترنت

آخرین اخبار