13 تير , 1403
موضوع : لزوم یادگیری کمک های اولیه برای همه

لزوم یادگیری کمک های اولیه برای همه

لزوم یادگیری کمک های اولیه برای همه.

این آمار تکان دهنده است که از هر 10 والدین 8 نفر به کمک های اولیه نیاز داشته باشند نمی دانند چگونه جان عزیزانشان را نجات دهند. به همین دلیل توصیه می کنیم در یکی از دوره های آموزشی کمک های اولیه شرکت کنید. در این مقاله دلایل اصلی یادگیری کمک های اولیه آورده شده است. انواع حوادثی را که به طور منظم تجربه می کنیم مانند: بریدگی، خفگی، افتادن و حملات آسم را در نظر بگیرید و به این فکر کنید که اگر کودک، شریک زندگی، والدین یا حتی حیوان خانگی تان بود چه احساسی داشتید.


اگر با یکی از رایج ترین موقعیت های پزشکی در خانه، مدرسه یا محل کار مواجه شوید، چقدر اعتماد به نفس خواهید داشت؟ گرچه همه ما اهمیت یادگیری کمک ‌های اولیه را می ‌دانیم، اما گاهی اوقات آنقدر شلوغ هستیم که نمی ‌توانیم چند ساعت مورد نیاز را برای تکمیل این دوره اختصاص دهیم، یا در مورد این که کجا باید ثبت ‌نام کنیم سردرگم هستیم.


بسیاری از ما به سادگی تصور می کنیم که هیچ اتفاق بدی برای ما یا عزیزانمان نخواهد افتاد. یا این که اگر بدترین اتفاق بیفتد، پزشک یا فرد متخصص در دسترس خواهد بود تا راهنمایی و کمک کند.


آموزش کمک ‌های اولیه که توسط متخصص مجرب پزشکی، بهداشتی یا خدمات اورژانس آموزش داده می ‌شود، می ‌تواند مهارت ‌های نجات زندگی را بیاموزد و اطمینان دهد که در مواقع اضطراری باید چه کاری انجام دهید.


دوره عملی به دانش‌آموزان اجازه می ‌دهد تا تکنیک‌ هایی مانند احیا روی آدمک یا کمک به نجات بزرگسال، نوزاد یا کودک در حال خفگی را تمرین کنند.


هر یک از توانایی‌هایی که به دست می‌ آورید می ‌تواند دانشی را که برای نجات یک زندگی یا کمک به فردی که تصادف کرده است، در اختیارتان قرار دهد.


 کمک های اولیه جان انسان ها را نجات می دهد.

تفاوت بین مرگ و زندگی ممکن است به سادگی کمک های اولیه باشد. بر اساس بررسی صلیب سرخ، اگر کمک های اولیه قبل از رسیدن خدمات اورژانس ارائه شود، می تواند از 59 درصد مرگ و میر ناشی از جراحات جلوگیری شود.


کمک های اولیه زمان بهبودی را کاهش می دهد.

کمک ‌های اولیه می ‌تواند در بهبودی فرد سرعت ایجاد کند و تعیین کند که آیا او معلولیت موقت یا دائمی خواهد داشت.


کمک های اولیه تعداد بستری شدن در بیمارستان را کاهش می دهد.

کمک های اولیه می تواند مدت زمانی را که بیمار در بیمارستان می گذراند کاهش دهد.
کمک های اولیه از بدتر شدن فوریت های پزشکی جلوگیری می کند.

دانستن اصول کمک های اولیه کمک می کند از تشدید وضعیت بد جلوگیری کنید. بیماری را در نظر بگیرید که زخمی جدی و خونریزی زیادی دارد. اگر کاری انجام نشود، بیمار ممکن است خون زیادی از دست بدهد. می‌ توانید با استفاده از روش‌ های ساده کمک ‌های اولیه، از پیشرفت سریع مورد اورژانس پزشکی جلوگیری کنید و وضعیت بیمار را تا زمانی که کمک‌ های پزشکی بیشتری ارائه شود، تثبیت کنید.


کمک های اولیه می تواند کمک کند از مراجعه غیر ضروری به بیمارستان جلوگیری کنید.

حتی اگر تصادف منجر به بستری شدن در بیمارستان نشود، باز هم نیاز به مراقبت پزشکی دارد. برخی از آسیب ‌ها، مانند ضربه به سر، کبودی، یا رگ به رگ شدن مچ پا را می ‌توان با روش مناسب درمان کرد، مانند بانداژ یا کاهش تورم با استفاده از کیسه یخ که روی ناحیه آسیب ‌دیده قرار می ‌گیرد. آموزش کمک ‌های اولیه همچنین می ‌آموزد که چگونه صدمات را در اولویت قرار دهید تا افرادی که شدیداً آسیب دیده ‌اند یا بد حال هستند، بهترین مراقبت ممکن را دریافت کنند. علاوه براین کمک های اولیه دانشی برای تعیین این که آیا فردی به مراقبت های اضافی نیاز دارد و این که آیا این درمان باید توسط پزشک عمومی یا در بیمارستان ارائه شود یا نیاز به مداخله فوری پزشکی دارد ارائه می دهد.


کمک های اولیه مناسب می تواند میزان رنج قربانیان را کاهش دهد.

در مواقع اضطراری، دانستن نحوه پاسخگویی کمک می کند آرام بمانید. خونسردی در مواقع اضطراری باعث می شود از بیمار حمایت عاطفی کنید و وحشت را به حداقل برسانید، که ممکن است نوع بسیار قدرتمندی از مدیریت درد باشد. علاوه بر این، یادگیری نحوه حرکت فیزیکی فردی که درد دارد، حمایت از جراحات او و استفاده از بانداژ و پانسمان مناسب ممکن است به او کمک کند که کمتر ناراحت باشد.


ارتباطات برای خدمات اضطراری حیاتی است.

ماندن در کنار بیمار تا رسیدن پرسنل اورژانس این امکان را می دهد تا جزئیات مهمی را در مورد نحوه آسیب دیدگی بیمار یا وضعیت فعلی او با پزشک به اشتراک بگذارید. این اطلاعات برای خدمات اورژانس برای درمان موثر بیمار بسیار مهم است و همچنین می تواند به درمان و بهبودی بیمار کمک کند.


 دانستن نحوه انجام کمک های اولیه آگاهی تان را بهبود می بخشد و خطر درگیر شدن در تصادف را به حداقل می رساند

یادگیری کمک ‌های اولیه و آگاهی از خطرات احتمالی و مشکلات پزشکی، آگاهی سلامتی ما را افزایش و امکان می ‌دهد بهتر از خود، دوستان و خانواده ‌مان مراقبت کنیم. این به ایجاد جوامع انعطاف ‌پذیر کمک می ‌کند و در عین حال بار روی  کادر درمانی را کاهش می ‌دهد.


هنگام مراقبت از دیگران حس اعتماد به نفس خواهید داشت.

حتی آموزش های کمک های اولیه تفاوت زیادی ایجاد می کند. در شرایط اضطراری، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت، تحت فشار آرام می ‌مانید و انعطاف ‌پذیری خواهید داشت. این ها همه مهارت‌ هایی هستند که در موقعیت‌ های استرس ‌زا و جدی بسیار مهم هستند. این هم برای خودتان و هم برای کسانی که به مراقبت فوری نیاز دارند، مفید خواهد بود.


نه تنها اعتماد به نفس ایجاد شده پس از آموزش کمک های اولیه از نقطه نظر پزشکی کمک می کند متمرکز بمانید، بلکه مهارت ها و تکنیک هایی که یاد می گیرید باعث می شود تا در سایر زمینه های زندگی نیز اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. با دانستن این که می‌ توانید از کسی در زمان نیاز حمایت کنید، می ‌تواند حس موفقیت برایتان داشته باشد.


کمک های اولیه تشویق می کند که از خود مراقبت کنید

دلیل نهایی مهم یادگیری کمک های اولیه به خودتان مربوط می شود. در حین تکمیل آموزش کمک های اولیه، اهمیت مراقبت از خود و فکر کردن به ایمنی خود آموزش داده می شود. نه تنها خودمراقبتی مهم است، بلکه به این معنی است که می توانید بهترین نسخه از خود در هنگام کمک به دیگران باشید.


آموزش کمک‌ های اولیه همچنین بر زمینه‌ هایی مانند زندگی سالم و انتخاب ‌های سبک زندگی مثبت تمرکز می ‌کند و باعث می شود در مورد سلامتی، تندرستی و آسیب و پیشگیری از بیماری بیشتر فکر کنید.برگردان به فارسی: سولماز همدانی

کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک


لینک این مطلب را کپی کنید:
کپی شد!

نظرات

سعید کشاورز

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است

آرمین نوریانی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است

سعید کشاورز

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است