3 اسفند , 1394
دپارتمان شبکه و سخت افزار
موضوع : دوره های تخصصی شبکه مایکروسافت

تاریخچه دوره های تخصصی شبکه مایکروسافت

تاریخچه دوره های تخصصی شبکه مایکروسافت

 

🔸 معرفی مدارک بین المللی شبکه مایکروسافت

اکثر فارغ التحصیلان دانشگاهی رشته های مرتبط با فنآوری اطلاعات در دنیا برای جذب در بازارهای شغلی نیاز به مهارت استفاده از تکنولوژیهای روز را دارند ، شرکتهای تجاری تولید کننده فناوری نوین مثل سیسکو ، مایکروسافت و ... برای این نیاز دوره ها و گواهینامه هایی با اعتبار جهانی طراحی کرده اند ، این متن راهنمایی در جهت معرفی گواهینامه شبکه مایکروسافت است.
مایکروسافت بعنوان بزرگترین تولید کننده سیستم عامل ومحصولات نرم افزاری در دنیا ، سهمی بیش از 90 درصد سیستم عاملهای کلاینت شبکه ها و بیش از نیمی از سیستم عامل سرورهای جهان را از آن خود کرده ، به انضمام اینکه بسیاری از محصولات حوزه شبکه این شرکت مثل Exchange , Lync , Sharepoint , System Center منحصر بفرد است. به طبع این شرکت برای تربیت نیروی متخصص این سیستم عامل ها و ابزارها دوره های آموزشی و گواهینامه هایی طراحی کرده که در دنیا شناخته شده هستند. هدف از این متن معرفی تاریخچه و وضعیت امروزی این دوره های و مدارک بین اللملی آنهاست. همچنین مسیر راهی که کلیه علاقمندان بتوانند از این دوره ها بهرمند و مهارتهای لازم را کسب کنند. 
 
mcse , network , مجتمع فنی تهران

🔸 تاریخچه 

اولین دوره تدوین شده بین المللی مایکروسافت در حوزه شبکه در دهه 90 میلادی همگام با معرفی سیستم عامل شبکه Windows NT تحت عنوان 'مهندسی سیستمهای مایکروسافت' “Microsoft Certified System Engineer” یا به اختصار MCSE NT معرفی شد و شامل هفت دوره آموزشی بود. محتوای دروس آن از مبانی شبکه و سیستم عامل کلاینت Windows NT Workstation شروع میشد. آزمونهای این گواهینامه از رده خارج شده است. 
سال 1999 با معرفی سیستم عامل جدید Windows 2000 و تکنولوژی اکتیودایرکتوری مدارک جدید MCSE 2000 با دروس و محتوای جدید ارائه شد و بر خلاف مدرک قبلی ، مبانی شبکه بعنوان پیشنیاز اعلام و دوره ها از سیستم عامل کلاینت Windows 2000 Professional شروع میشد. در مجموع برای دریافت این گواهینامه نیاز به 7 آزمون بود. آزمونهای این گواهینامه از رده خارج شده است. 
نسل بعد مدرک مهندسی شبکه با معرفی سیستم عامل کلاینت Windows XP Professional و سیستم عامل سرور Windows 2003 Server Family در سال 2002 بنام MCSE 2003معرفی شد. آزمونهای این گواهینامه از رده خارج شده است. در سال 2007 با معرفی سیستم عامل Windows VISTA بعنوان کلاینت و Windows 2008 Server Family بعنوان سرور مدارک IT مایکروسافت دچار تغییر نام به “MCITP 2008” یا Microsoft Certified IT Professional با گرایش Enterprise Administrator شد. 
 
درس کلاینت این گواهینامه ویندوز ویستا ، دروس سرور آن شامل 4 درس بود. (در مجموع 5 درس) این گواینامه با معرفی سیستم عاملهای Windows 2008R2 Server Family و Windows 7 دچار تغییرات محتوایی شد. در 31 جولای 2014 آزمونهای MCITP بازنشسته شده است. با این وضعیت شرکت در این دوره ها بی فایده است.
 
🔸 جدیدترین نسل گواهینامه مایکروسافت 
با ارائه سیستم عامل کلاینت Windows 8 و سیستم عامل سرویس دهنده Windows 2012 Server Family مدارک شبکه مایکروسافت دچار تغییرات شد و گواهینامه MCSA 2012معرفی شد ، همچنین دروس مبانی شبکه و درس کلاینت بعنوان پیش نیاز اعلام شد. سه دوره اصلی این مدرک شامل موارد  ذیل است : 
 
mcse , network , مجتمع فنی تهران میکروسافت , شبکه

دروس پیشنیاز شامل 

پیشنیاز اول : گواهینامه بین المللی Network که استاندارد موسسه کامپتیا در آمریکا است. 

لازم به ذکر است برای شرکت دراین دوره دانشجو باید با مبانی کامپیوتر ، یک سیستم عامل مثل ویندوز ، اینترنت ، مبانی سخت افزار کامپیوتر شخصی آشنایی داشته باشد.

پیشنیاز دوم : گواهینامه بین المللی سیستم عامل کلاینت (سرویس گیرنده شبکه) مایکروسافت که برپایه ویندوز 8.1 است.
جهت اطلاع از سرفصلهای آموزشی دوره های پیشنیاز به سایت مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک مراجعه کنید. 
بعد از اخذ مدرک MCSA 2012 کارآموزان میتوانند در گرایشهای MCSE مهارت آموزی خود را ادامه دهند. که در برشور دیگری توضیح آنها آمده است.

آزمونهای بین المللی حوزه های فناوری اطلاعات عمدتا توسط دو شرکت Sylvan Prometric و Pearson VUE در دنیا برگزار میشود که آدرس وب سایت آنها در ذیل آمده است :

مثلا برای دریافت مدرک MCSA 2012 باید آزمونهای 70-410,70-411,70-412 توسط کارآموز پاس شود ، هر آزمون با یک کد منحصر به فرد شناخته میشود و برای اون آزمون یک کتاب مرجع معرفی شده که سیلابس دوره ها بر اساس محتوای آن کتاب تعیین میشود.
 
با توجه به استفاده اجتناب ناپذیر و روز افزون از زیرساخت تکنولوژیهای جدید در شرکتها و سازمانها ، زمینه شغلی و درآمدی این مدارک برای افراد ماهر در این حوزه در ایران و دنیا تضمین شده ، جدول ذیل اشاره مختصر به درآمد این متخصصین در بریتانیا طی سالهای 2006 تا جولای 2014 دارد : 

http://www.itjobswatch.co.uk/jobs/bedford/mcsa.do

کاری از تیم رسانه مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک 

👈برای دیدن اطلاعات دوره 
دوره متخصص ارشد شبکه مایکروسافت  کلیک کنید 

 
, دوره متخصص ارشد شبکه مایکروسافت , آموزش شبکه , مجتمع فنی تهران , مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک , دوره , آموزش , آنلاین

-------------------------------
 
🎯برخی آموزش های دیگر دپارتمان شبکه و سخت افزار مجتمع فنی ونک🎯

 
☎  یا با شماره تلفن   ۰۲۱۸۸۸۸۹۷۹۶ داخلی ۱۲۰ تماس بگیرید
🌍 ونک، نرسیده به میدان ونک، خیابان شانزدهم، مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک
 
 
 
لینک این مطلب را کپی کنید:
کپی شد!

نظرات

سعید کشاورز

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است

آرمین نوریانی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است

سعید کشاورز

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است