راهنمایی و توضیح مقررات آموزشی مجتمع فنی تهران
 
1- داوطلبـان باید توجه داشته باشند که دقیقاً بر اسـاس اطلاعات درج شده در فـرم ثبت نام اسامی آن ها درکلاس هـا ثبت خواهـد شد. و مدرک ایشان صادر خواهد شد لذا خواهشمنـد است که نسبت به  تکمیل فرم نهایت دقت را مبذول فرمایند.
2- داوطلبـان باید با توجه به موارد ارائه شده در فرم اطلاعیـه، شهریه خود را به طور دقیــق محـاسبـه و واریز نماینـد، بدیهی است مسئـولیت هرگونه اشتباه بر عهـده دانش پذیران خواهد بود.
3- به داوطلبان عزیز تأکید می شود که هنـگام ثبت نام، در تعیین دروس مورد نظر و ساعات کلاس ها دقت لازم را مبذول دارند، در غیر این صورت مجتمع از تغییر درس یا تعویض ساعات کلاس جداً معذور است.
4- تشکیل کلاس ها در هر رشتـه یا دوره منوط به احراز حد نصاب لازم می­ باشد.
5- دانـش پذیران مسئول حفظ و نگهـداری تجهیزاتی هستند که در کلاس و یا دیگر اماکن مجتمع در اختیارشان قرار می­ گیرد و در صورت ایجـاد هر گونه خسارت ملـزم و متعهد به جبران آن می­باشند.
6- مجتمع متعهد می گردد برای هر 2 نفر یک کامپیوتر در اختیار دانشپذیران قرار دهد.(صرفا درخصوص دروس نیازمند به سیستم های کامپیوتری).
7- به دلیل تنوع ساعـات و دروس، دانش پذیر موظف است در طـول مدت آموزشـی طبق برنامـه­ ریزی دپارتمـان مربوطه در کلا س ها حضور یابـد و عدم حضور وی مانع تشکیل کلاس نخواهد شد.
8- درصورت غیبت یا تاخیردانشپذیر، مجتمع فنی تهران تکلیفی برای جبران مهارت عقب افتاده وی و یا استرداد تمامی یا بخشی از شهریه نخواهد داشت. همچنین حداکثر غیبت مجاز برای دانش پذیر معادل 20% کل زمان دوره می باشد و پس از آن امکان شرکت در آزمون و صدور مدرک برای وی وجود نخواهد داشت.
9- دانش پذیر پس از پایان دوره و کسب نمره قبولی حداکثر بمدت یکسال مجاز به ثبت درخواست صدور مدرک و دریافت آن می باشد.
10- به منظور رعایت حق مولف و ارتقای بازدهی آموزشی، هرگونه ضبط صدا، تصویر و محتوای آموزشی کلاس با استفاده از تلفن همراه، دوربین، نرم افزار و ... مگر با اجازه مدرس و کسب تایید از مدیردپارتمان / شعبه مربوطه غیر مجازاست. درهرصورت هرگونه اشتراک محتوای دوره ها انتفای مالی از این محتوا اکیدا ممنوع است.
11- کلیه ی فضاهای مجتمع فنی تهران مجهز به دوربین مداربسته می باشد و دانش پذیر از این حیث اعتراضی نخواهدداشت.
12- انتخاب یا تغییر مدرس پیش از شروع دوره از اختیارات دپارتمان است.
13- درصورت عدم تسویه شهریه دوره، پس از گذشت 5% از زمان دوره دپارتمان مجاز به  ثبت انصراف دانش پذیر می باشد.
 
 
موارد مالی
 
1- تخفیف ارائه شده در آیین ­نامه تخفیفات، تنها به شرط تسویه در هنگام ثبت نام و یا حداکثر تا روز شروع دوره قابل استفاده می­باشد.
2- انصراف از دوره تاگذشت حداکثر 5%از کل مدت دوره مشمول بازپرداخت 80%کل شهریه از  طرف مجتمع فنی تهران می باشد.
تبصره 1- معیار محاسبه زمان انصراف به قرار زیر است:
الف –پذیرش درخواست انصراف به صورت حضوری صرفا در ایام و ساعات کاری واحد ثبت نام (شنبه تا چهارشنبه 9-17)میسر است.
ب-در صورت درخواست انصراف در خارج از روز و ساعت فوق، مبنای محاسبه اولین روز کاری بعد از ارائه درخواست می باشد.
ج-درصورت درخواست انصراف آنلاین پس از پایان ساعت کاری(شنبه الی چهارشنبه تا 17:30وپنج شنبه تا 14)و نیز ایام تعطیل ،مبنای محاسبه تاریخ انصراف،اولین روز کاری بعد از ارائه درخواست می باشد.
د-زمان برگزاری جلسه کلاس در روز درخواست انصراف، جزو مدت زمان گذرانده شده توسط دانش پذیر محسوب می گردد.
تبصره 2-در صورت تعویق بیش از دو هفته از سوی مجتمع فنی تهران، دانش پذیر مجاز است تا سه روز کاری پیش از شروع قطعی دوره نسبت به اعلام انصراف اقدام نموده و کل شهریه پرداختی را دریافت نماید. در غیر اینصورت قوانین انصراف به قوت خود باقی است.
3- تغییر دوره از یک دپارتمان/شعبه/ نمایندگی به دپارتمان/نمایندگی دیگر مشمول آئین نامه انصراف است.
4- انصراف از دوره ‏های خصوصی، سمینار و VIP امکان‏پذیر نمی ‏باشد.
5- بازپرداخت شهریه بر اساس ضوابط مجتمع فنی تهران حداکثر ظرف مدت 7 روز کاری بعد از ثبت درخواست انصراف قابل پرداخت می‏ باشد.
تبصره: کلیه موارد درج شده در بالا، شامل دوره های پکیج نیز خواهد بود.
6- تغییر کلاس از یک دپارتمان به دپارتمان دیگر مشمول آیین نامه انصراف است.
7- در صورت به حد نصاب نرسیدن کلاس (با تعداد کمتر از 5 نفر) دوره بصورت نیمه خصوصی و با مدت 50% زمان اعلام شده برگزار می­ گردد.
8- مدت زمان رزرو و استفاده از کلاس تنها تا سال جاری امکان پذیر می باشد و در صورت رزرو برای سال آینده باید ماوتفاوت شهریه پرداخت گردد در غیر این صورت شهریه پرداختی برای سال آینده قابل استفاده نمی باشد.