بستن

دوره های آنلاین ICDL و دوره های تکمیلی

کد دورهوضعیتپیش نیازنام دورهتاریخ شروعروز و ساعتمدت (ساعت)تخفیفشهریه (ریال)سرفصلرزروثبت نام
1I-215
ICDL PACK 2019
1401-11-26شنبه 17:00 تا 20:00,دوشنبه 17:00 تا 20:00,چهارشنبه 17:00 تا 20:00131016,100,000
 
برای دیدن جدول، لطفا گوشی خود را بچرخانید مجتمع فنی ، لوگو  مجتمع فنی گوشی
برای تماس مستقیم با کارشناس دوره در واتساپ کلیک کنیدمجتمع فنی تهران

 و دوره های تکمیلی ICDL دپارتمان 

 
) ICDL آی سی دی ال ( یک مخفف است:    International Computer Driving Licence که ترجمه تحت الفضی آن یک جورهایی می شود مهارت های بین المللی رایانه ای. دوره ای آموزشی که شامل یادگیری هفت مهارت رایانه ای است:
 
بنر آموزش و یادگیری مهارت های هفت گانه کامیپیوتر در آموزشگاه مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک
آشنایی با مفاهیم پایه و اساسی فناوری اطلاعات  (IT ) < 

آشنایی با شیوه استفاده از کامپیوتر  (Windows ) <

شیوه به کارگیری نرم افزار (Word) <

شیوه کار با صفحه (Excel) <

شیوه استفاده از نرم افزار پایگاه داده ها (Access) <

شیوه کار با نرم افزار ارئه مطلب(power point) <

اطلاعات و ارتباطات (internet) <

 
وقتی به برنامه های توسعه فناوری کشورها و شرکت های بزرگ و کوچک نگاهی بیندازیم، این دوره مهارت های هفت گانه در استراتژی های عیان آن ها کاملا به چشم می خورد و یادگیری این مهارت ها از اصول ابتدایی هر سازمان یا شرکت و حتی محیط های آموزشی به شمار می رود.  مهارت هایی که سبب ارتقای سطح توانایی ها در فناوری اطلاعات، ارتقاع سطح کارایی شرکت ها و موسسات، اینجاد توانایی رشد و سودآوری بیشتر می شود و در کاربرد روزمره رایانه هم نقشی مهم دارد. داشتن این مهارت یکی از پیش نیازهای استخدام در بسیاری از شرکت های دولتی و خصوصی به شمار می رود و برای دانشجویان و دانش آموزان هم بسیار ضروری است. چرا که در این هفت مهارت، نیازهای جامعی از استفاده از اینترنت تا کار با متن ها، کار با داده ها، نصب و حذف برنامه ها، مدیریت رایانه از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری و... لحاظ شده است.
دوره های مجازی آموزش مهارت های هفتگانه مجتمع فنی نمایندگی ونک، با هدف کسب موفقیت های دوره های حضوری در فضای مجازی راه اندازی شده است. دانش پذیر در دوره ICDL به طور کامل و جامع هفت مهارت اساسی کار با رایانه را می آموزد و در پایان مدرک معتبر از مجتمع فنی تهران دریافت می کند.
این دوره ها به صورت کلاس های لایو برگزار می شود و دانش پذیر می تواند در منزل خود به وسیله گوشی تلفن همراه و یا یارانه شخصی در کلاس حضور پیدا کند. در تمام مدت کلاس با استاد و سایر دانشپذیران در ارتباط باشد. تمرین ها و پروژه ها  را در منزل انجام داده و با استاد و دیگر همکلاسی ها به اشتراک بگذارد. فیلم کلاس را در اختیار داشته باشد تا هر مقدار که لازم بود به آن رجوع کند و در پایان مدرک معتبر هم دریافت کند.
نکته کلیدی دیگر این دوره ها بهره گیری از  استادهای نمونه و باتجربه مجمع فنی تهران نمایندگی ونک است که این بار در فضای مجازی دانش خود را در اختیار علاقه مندان قرار می دهند. هدف دیگر برگزاری مجازی کلاس های ICDL صرفه جویی در وقت و هزینه دانش پذیران است. این امکانات و امکانات بی نظیر دیگر در دوره آموزش مهارت های هفتگانه ICDL مجتع فنی تهران نمایندگی ونک در انتظار شماست. پس اگر قصد گذراندن این دوره را داشته اید، کلاس های مجازی مجتع فنی تهران نمایندگی ونک را از دست ندهید.
مجتمع فنی تهران، با بیش از نیم قرن سابقه درخشان در حوزه آموزش کشور.
.بیایید نگاه کوتاهی به هر بخش از این مهارت های هفت گانه بیندازیم

IT دوره آشنایی با مفاهیم پایه و اساسی فناوری اطلاعات
 آی تی مخفف دوکلمه    Information Technology به معنی تکنولوژی اطلاعات است. در این مبحث خاص، آشنایی با بخش های مختلف کامپیوتر، از مشخصات فیزیکی گرفته تا حوزه امنیت اطلاعات و اطلاعات نرم افزاری در این بخش مورد توجه قرار می گیرد

آشنایی با شیوه استفاده از کامپیوتر  (Windows )
سیستم عامل در حقیقت، واسط میان سخت افزار رایانه و کاربر آن است. یکی از معروف ترین و متداول ترین سیستم عامل ها در دنیا و ایران و به خصوص در بازار کار ایران، سیستم عامل مایکروسافت ویندوز است.
از وقتی اولین سیستم عامل ویندوز در سال 1985 زاده شد که فقط واسط گرافیکی برای سیستم عامل خطی DOS بود، تا به امروز، امکانات و قابلیت های بی نظیری به این سیستم عامل اضافه شده است که یادگیری آن ها برای هرکسی که می خواهد در حوزه رایانه وارد شود، پیش نیاز به حساب می آید.
از کپی کردن فایل ها گرفته تا دسته بندی آن ها، پاک کردن و بازیابی، تنظیمات عمومی نرم افزارها، یادگیری استفاده از تجهیزات مانند چاپگر، نصب نرم افزار و هرچه که برای تسلط بر ویندوز نیاز است در این دوره ارائه می شود. مهارت هایی که به واسطه عمومی بودن آن ها یادگیری نرم افزارهای تخصصی دیگر را هم امکان پذیر می کند.
 
شیوه به کارگیری نرم افزار (Word)
امروز کمتر کسی است که با این نرم افزار پرکاربرد ویرایشی آشنا نباشد. از نوشتن و ویرایش متن های ساده گرفته تا متن های پیچیده و دارای ساختار اداری و مکاتبات حقوقی یا فرمول های ریاضی و جدول بندی ها و تغییرات تنظیمات پیش فرض نرم افزار تا انواع تنظیمات چاپگر و ... همه در این دوره برای دانش پذیر ارائه می شوند.
نرم افزار Word یکی از پیش نیازهای ضروری ورود به بازار کار به حساب می آید. همین طور یادگیری آن برای دانشجویان و دانش آموزان و خلاصه هر کس که به نوعی با کامپیوتر سر و کار دارد، ضرورت به شمار می آید.

شیوه کار با صفحه (Excel)
اکسل هم بعد از  نرم افزار ورد یکی از پرکاربرد ترین نرم افزارها به حساب می آید. از دسته نرم افزارهای صفحه گسترده که امکانات تخصصی تری نسبت به نرم افزار Word  دارد. مثلا از این نرم افزار می توان در سیستم های حسابداری به راحتی بهره برد. چرا که می توان در آن به راحتی عملیات ریاضی  و فرمول نویسی انجام داد و یا اطلاعات را به انواع متن، انواع سیستم های ریاضی، سیستم های پولی و... تقسیم و تعریف کرد.
اکسل هم یکی دیگر از نرم افزارهایی است که خیلی پرکاربرد است و خواهان زیادی در بازار کار و... دارد.

شیوه کار با نرم افزار ارئه مطلب(power point)  
از یک ارائه مطلب ساده در دانشگاه یا محیط کار گرفته یا سخن رانی های معروف در سالن ها و فستیوال های مطرح دنیا، هرکجا که نیاز به یک نرم افزار ارائه مطلب باشد، یکی از اولین نام ها، power point است. پاورپوینت امکان استفاده از انواع متن ها، فایل های گرافیکی، انواع نمودار را به راحتی به کاربر خود می دهد تا با استفاده از انواع قالب های آماده یا قالب ساخت خود، با انواع روش های خلاقانه مطلب خودش را ارائه کند.
 نرم افزاری که در عین سادگی پیچ و خم ها و نکات کلیدی خودش را دارد که یادگیری آن ها برای هر کسی می تواند بسیار سودمند باشد.

شیوه استفاده از نرم افزار پایگاه داده ها (Access)
اکسس  یک نرم افزار مدیریت پایگاه داده است. که یکی از قدیمی ترین های این حوزه هم به حساب می آید. شاید مهم ترین نکته یادگیری Access  این باشد که با یادگیری آن و آشنایی با مفاهیم پایگاه داده آن، به راحتی می توان  با هر پایگاه داده دیگه ای ارتباط برقرار کرد.
مدیریت پایگاه داده ها، در هر کجای دنیای و در هر کاری اجتناب ناپذیر به نظر می رسد. از مدیریت پایگاه داده های برنامه ای که می نویسیم، یا پایگاه داده وب سایت ها یا پایگاه داده مرکزی شرکت ها و سازمان ها.
در این دوره دانش پذیر علاوه بر آشنایی با مفاهیم گفته شده به شکل عملی اقدام به ایجاد پایگاه داده ساده و پیچیده بر روی رایانه خودش میکند. بازیابی پایگاه داده، و گزارش گیری و مدیریت آن از دیگر مهارت هایی است که دانش پذیر در این دوره کسب می کند.

اطلاعات و ارتباطات (internet)
امروز چه در زندگی روزمره، و چه در محیط کار و یا تحصیل، اینترنت یک ضرورت به حساب می آید. در این دوره دانش پذیر یک بار برای همیشه با مفاهیم بنیادی اینترنت به طور کامل آشنا می شود. از انواع پروتکل های اتصال به اینترنت و مفاهیم سخت افزاری و نرم افزاری آن گرفته تا جستجوی ساده و پیشرفته و گزارش گیری از آن، تا ایجاد انواع پست الکترونیکی و مدیریت آن و... بخشی از مفاهیم این دوره هستند.
 
در زندگی امروز ما، این مهارت ها چه در محیط آموزشی و چه در محیط کار بسیار بسیار پر کاربرد و ضروری به حساب می آیند. شاید نیازی به توضیح نباشید که شرح کامل هر یک از این دوره ها نیاز به مقاله ای جدا دارد که حتما در این رسانه به آن ها خواهیم پرداخت. اما اگر بخواهیم در یک کلام این دوره را خلاصه کنیم پیش نیاز هر گونه  ورود به دنیای رایانه، واژه ی تا حدی درستی به نظر می رسد.
شما می توانید به راحتی با موبایل یا لپ تاپ خودتان در منزل یا محیط کار و ... در این دوره ها شرکت کنید، به صورت آنلاین با استاد دوره در ارتباط باشید و دانش خود را ارتقا ببخشید.
 یکی دیگر از اهداف دوره های مجازی این دپارتمان، صرفه جویی در وقت و هزینه شما متقاضی محترم است
از دیگر قابلیت های این دوره امکان دریافت ویدیو در پایان هر کلاس هست تا هر چند بار که نیاز بود به مطالب گفته شده رجوع کنید، تمرین ها و پروژه ها را در منزل انجام دهید و در فضای مجازی با استاد و سایر هم کلاسی ها به اشتراک بگذارید و در پایان دوره علاوه بر کسب مهارت عملی، مدرک معتبر هم دریافت کنید.

مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک، با بیش از نیم قرن سابقه درخشان در حوزه آموزش کشور

 

مجتمع فنی تهرانبرای تماس مستقیم با کارشناس دوره در واتساپ کلیک کنید

 یا با شماره تلفن   ۰۲۱۸۸۸۸۹۷۹۶ داخلی ۱۰۲ تماس بگیرید☎ 
🌍 ونک، نرسیده به میدان ونک، خیابان شانزدهم، مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک
 

کلیه حقوق سایت محفوظ و متعلق به مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک می باشد

طراحی سایت و نرم افزار مدیریت آموزشگاه توسط بهسامان