29 خرداد , 1403
موضوع : آخرین تغییرات اینستاگرام در سال 2024

آخرین تغییرات اینستاگرام در سال 2024

آخرین تغییرات اینستاگرام در سال 2024 

اینستاگرام در ماه می 2024 دو تغییر بسیار بزرگ در الگوریتم خود اعلام کرد. جای تعجب نیست که جامعه اینستاگرام در مورد این تغییرات دست به کار شده است و در حالی که پاسخ ها متفاوت بود، اتفاق نظر کلی این است که اینستاگرام از چیزی که مردم درخواست می کردند، یعنی ارائه داده های مستمر در هر زمان، غفلت کرده است.


فرصت های جدید برای سازندگان محتوا

این تغییر قبلاً اجرا شده است و ایده این است که به جای توصیه سازندگان بزرگ به افرادی که آن ها را دنبال نمی کنند، شروع به توصیه محتوا از سازندگان کوچکتر کنند تا ببینند چگونه کار می کند. اگر محتوا به خوبی تولید شود، اینستاگرام همچنان آن را به گروه های بزرگتری از مردم توصیه می کند.


همان طور که می توانید تصور کنید، سازندگان بزرگتر از این بابت عصبانی هستند زیرا احساس می کنند به دلیل موفقیت مجازات می شوند. که البته از نظر فنی اشتباه نمی کنند. برخی از آن ها در واقع به راه ‌اندازی اکانت های جدید متوسل شده ‌اند، تاکتیکی که چند ماه پیش اجرا کردند و تاکنون، تئوری ‌های آن‌ ها آشکار شده است. آن ها در اکانت جدید به طور قابل توجهی دسترسی بیشتری نسبت به صدها هزار دنبال کننده دارند.


نکته تاسف بار این است که در هیچ کجای این اطلاعیه صحبتی از افزایش دسترسی به فالوورهای فعلی نشده است، که این بزرگترین شکایت از حساب های مختلف است. مسئولین اینستاگرام روشن نکردند که چه چیزی به عنوان تولید کننده کوچک به حساب می آید. جدیدترین مورد، توجه سازندگان به اکانتی با بیش از 750 هزار دنبال کننده بود، بنابراین اگر این مقدار کم به حساب می آید، امیدواریم که آن ها کمی بیشتر به حساب های میکرو توجه کنند، در غیر این صورت احتمالاً سازندگان محتوا کوچک به همان اندازه که اکنون هستند در اینستاگرام گم می شوند.


به نظر خیلی استراتژی اینستاگرام بیشتر شبیه الگوریتم تیک تاک است و همه از این موضوع خوشحال نیستند. کسانی که اینستاگرام را ترجیح می ‌دهند برای حس اجتماعی بودن آن ارزش قائل هستند، اما ایجاد تغییری مانند این در مقابل اطمینان از دیدن فالوورهایشان دقیقاً به تقویت آن کمک نمی ‌کند. زمان بندی در این مورد نیز جالب است زیرا دولت ماموریت دارد تا تیک تاک را ممنوع کند، اگرچه شکایات دسترسی مدت زیادی است که اتفاق می افتد، بنابراین ممکن است اصلاً به هم مرتبط نباشند.

اولویت بندی محتوای اصلی

ایده پشت حرکت اینستاگرام برای اولویت ‌بندی محتوای اصلی این است که حساب ‌هایی که فقط محتوای افراد دیگر را باز نشر می ‌کنند، بدون این که ایده خود را روی آن بگذارند، دیگر در پلتفرم توصیه نمی‌ شوند. حساب‌ هایی که محتوای اصلی را پست نمی‌ کنند مورد توجه نیستند. برخی از آن ها حق دارند زیرا هدف حساب کاربری آن ها گسترش کار دیگران است. این مورد البته در میان جامعه به چالش کشیده شد زیرا می ‌گفتند این گونه حساب ها مطالب مشابهی را بارها و بارها پست می ‌کنند یا فقط محتوای افراد دیگر را می‌ دزدند.


از طرف دیگر، نظر کلی مثبت از طرف سازندگان واقعی وجود داشت زیرا تصور میکنند که باز نشر برای کار سختشان اعتبار خواهد داشت و از آن قدردانی می‌ کنند. اینستاگرام به طور خاص گفته است که اگر تمرکز را روی چیزی قرار دهید، چیزی را ریمیکس کنید، یک الگوی رفتاری از چیزی ایجاد کنید و غیره، به دنبال کنندگان توصیه نمی ‌شوید.


برای اکثر صاحبان مشاغل مبتنی بر محصول، این مورد، تأثیر مستقیمی بر دسترسی شان ندارد زیرا احتمالاً محتوای زیادی را از سایر سازندگان، بازنشر نمی کنند. شاید این تأثیر غیرمستقیم داشته باشد که فیدهای افراد با محتوای بازنشر شده از حساب های دیگر پر نشود، که به عنوان مصرف کننده اینستاگرام باید از این مطلب خوشحال بود. نگرانی اصلی در این مورد این است که اینستاگرام چقدر در شناسایی محتوای اصلی خوب است و حاشیه خطا چقدر است؟ فقط زمان می تواند بگوید.

چرا دسترسی به اینستاگرام در سال 2024 کاهش یافته است

در حالی که همه این موارد، بسیار ناامید کننده است و بخشی از دلیلش این است که ارائه پست های اینستاگرام به روشی که به نفع همه باشد احتمالاً سخت تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. در حال حاضر روزانه 95 میلیون پست در این پلتفرم به اشتراک گذاشته می شود. حقیقت این است که صاحبان اینستاگرام از ما می خواهند که برای این پلتفرم پول پرداخت کنیم، زیرا برای آن ها تجارت است.


به همین دلیل است که آن ها از صاحبان مشاغل مبتنی بر محصول با فروشگاه‌ ها می‌ خواهند که اجازه تسویه‌ حساب را در برنامه‌ شان بدهند و مشتریان را به وب ‌سایت هدایت کنند. آن ها در واقع چیزی به ما بدهکار نیستند. قبل از رسانه های اجتماعی هیچ راه رایگانی برای بازاریابی کسب و کار ها وجود نداشت، و بنابراین وقتی از وضعیت شبکه های اجتماعی عصبانی می شویم، به خود یادآوری می کنیم که این پلت فرم ها در واقع امتیاز هستند.


در دو پستی که تیم اینستاگرام به تازگی منتشر کرده بود دو کطلب وجود داشت: یکی این که چگونه فید زمانی واقعاً دسترسی و تعامل را در طول زمان کاهش می ‌دهد و دیگری این که چگونه همه ما باید روی تعامل بیش از تعداد فالوور تمرکز کنیم. در مورد دوم مخاطبان انتقاد داشتند که چگونه می توانیم تعامل داشته باشیم اگر حتی دنبال کنندگان ما نمی توانند پست های ما را ببینند، فقط بپذیرید که می خواهید ما برای دسترسی هزینه کنیم.

ناگفته نماند که صفحه اول کسب و کار اینستاگرام دارای دو بخش برای تبلیغات است، به طور خاص تبلیغات تقویت کننده اینستاگرام. متأسفانه، درست بودن یا نبودن آن واقعاً مهم نیست زیرا ما کنترلی بر آن نداریم. تنها کاری که می توانیم انجام دهیم تمرکز روی چیزهایی است که می توانیم کنترل کنیم.


آن چه در اینستاگرام در سال 2024 کار می کند

با توجه به آن چه گفته شد، بیایید در مورد برخی از چیزهایی که به نظر می رسد در حال حاضر بر روی پلتفرم اینستاگرام کار می کنند، طبق گفته برخی از متخصصان مورد اعتماد صحبت کنیم.

محتوای خام و اورجینال

در حالی که محتوای «معتبر» برای مدتی در حال افزایش بوده است و در این مسیر تولید محتوای گوناگون با استفاده از هوش مصنوعی انجام شد؛ به نظر می رسد که این راه حل است و به گفته استراتژیست های اینستاگرام، داده ها نشان می دهد که ویدیوهای از این دست که ساده و روان هستند، در این پلتفرم عملکرد بهتری دارند. این در واقع خبری عالی است زیرا مجبور نیستید کار زیادی روی محتوایی که ایجاد می کنید انجام دهید. بنابراین اگر نماینده برند خودتان هستید، نگران ایجاد زیباترین ویدیوها نباشید. گوشی را روی سه پایه بگذارید و شروع به اشتراک گذاری محصولات کنید.کمیت بیش از کیفیت

این به این معنی نیست که محتوای بی ارزش پست می ‌کنید، اما به این معنی است که می‌ توانید تعامل بیشتری در زمان کمتر ایجاد کنید. این همچنین به این معنی است که ارسال پست‌ های بیشتر، در حالی که ممکن است دسترسی و تعامل در هر قسمت از محتوا کمتر باشد، دسترسی و تعامل کلی حساب را افزایش می دهد. باید ثبات را در اولویت قرار دهید و آهنگی را انتخاب کنید که می توانید با آن پیش بروید، به جای صرف یک ساعت روی پست، اگر بتوانید در مدت زمان یکسان 2 پست با کیفیت پایین تر ایجاد کنید، نتیجه بهتری خواهد داشت.


کانال ریلز راه اندازی کنید

این کانال پخش مدتی است که وجود داشته است، اما به آرامی راه اندازی شد و به اندازه سایر ویژگی های اینستاگرام مورد توجه قرار نگرفت. اگر دستیابی به مخاطبان فعلی یکی از مسائل اصلی تان در پلتفرم است، کانال ریلز، راه عالی برای اطمینان از دسترسی به آن ها است. مانند بسیاری از چیزها در بازاریابی، باید بتوانید در مورد آن ثابت باشید، اما مانند پیامک کمی مزاحم تر از پستی در فید خواهد بود، بنابراین نباید در نشر پست ها زیاده روی کنید.


نکته جالب در مورد کانال های پخش این است که وقتی آن را ایجاد می کنید و اولین پیام را ارسال می کنید، همه دنبال کنندگان را دعوت می کند و پیوند دعوت وجود دارد که می توانید به اشتراک بگذارید تا از افراد نیز بخواهید بپیوندند. مطمئناً همه فالوورها به آن ملحق نمی ‌شوند، اما کسانی که می ‌پیوندند طرفداران سرسخت شما خواهند بود و این مکان عالی برای ایجاد ارتباط عمیق ‌تر با مخاطبان، دسترسی زود هنگام به محصولات جدید، دریافت بازخورد آن ها و غیره است.

محتوای گسترده تر را پست کنید

باید در مورد ایجاد محتوای گسترده تر فکر کنید. نه این که نمی خواهید روی محصولات تمرکز کنید یا این که باید چیزهایی را پست کنید که مرتبط با آن چه می فروشید نیست، اما چگونه می توانید بزرگنمایی کنید و شبکه گسترده تری ایجاد کنید؟ اگر مطمئن نیستید که این محتوا باید چه باشد، از خود بپرسید که مخاطب و مشتری به چه چیز دیگری مربوط به محصول یا صنعت اهمیت می دهد. این نوع محتوایی است که رشد می کند.

در نهایت باید تصمیم بگیرید که اینستاگرام چقدر برای کسب و کارتان اهمیت دارد. باید در محدوده پلتفرم و الگوریتم کار کنید. خلاقیت به خرج دهید، لیست ایمیل را افزایش دهید، بیشتر پست کنید، کمی پول در برای پست ها هزینه کنید تا آن ها را در معرض دید افراد قرار دهید. به یاد داشته باشید، رسانه های اجتماعی، حتی اگر برای تبلیغات پول خرج نمی کنید، رایگان نیستند.


برگردان به فارسی: سولماز همدانی

کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک


لینک این مطلب را کپی کنید:
کپی شد!

نظرات

سعید کشاورز

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است

آرمین نوریانی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است

سعید کشاورز

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است