21 اسفند , 1402
سولمازهمدانی
موضوع : چند نکته آموزشی برای معماران

چند نکته آموزشی برای معماران

چند نکته آموزشی برای معماران

چه به فکر رفتن به دانشکده معماری باشید و چه در حال حاضر در اواسط تحصیل در رشته معماری هستید ممکن است در مورد آینده نا مطمئن باشید که چگونه در مسیر طولانی پیش رو قدم خواهید گذاشت. تصمیم برای دنبال کردن معماری به عنوان شغل، تصمیم آسانی نیست. در این جا چند نکته برتر برای دانشجویان معماری مشتاق آمده است که کمک می کند برای معماری آماده شوند و استرس کمتری داشته باشند.


برنامه زمانی ایجاد کنید که برای تان مناسب باشد

می‌ توانید از فهرست ساده کارها یا برنامه تقویم رنگی که در همه دستگاه‌ هایتان همگام ‌سازی شده استفاده کنید. روش های مختلف برای ایجاد برنامه زمان بندی را امتحان کنید و چیزی را بیابید که برای تان مناسب باشد. صرف نظر از این، باید روشی را برای حفظ برنامه ‌های دوره، جلسات، امتحانات و سایر وظایف ایجاد کنید. برنامه‌ ریزان مختلف و روش ‌های زمان ‌بندی زیادی برای پیگیری وجود دارند. ممکن است کسی نباشید که تهیه فهرستی از مهلت‌ ها و کنار گذاشتن آن‌ ها پس از اتمام، برایتان لذت ‌بخش باشد. اگر چنین است به برنامه ریز نیاز دارید تا از تاریخ های مهم مطلع شوید. با یادداشت هر مهلت، تاریخ تعهدات در سررسیدتان شروع و مرتباً آن را به روز کنید.


حواس پرتی در زمان مطالعه را به حداقل برسانید

وقتی زمان کار فرا می رسد تمام تلاش تان را بکنید تا سایر عوامل حواس پرتی را حذف کنید. گوشی را آفلاین کنید. اساساً نحوه عملکرد این روش مدیریت زمان به این صورت است: تایمر تنظیم کنید و به مدت 25 دقیقه آفلاین شوید. سپس به ‌روزرسانی‌ ها را به مدت 5 دقیقه بررسی کنید و سپس وضعیت آفلاین را برای 25 دقیقه دیگر از سر بگیرید. هدف این است که تمرکز و بهره وری را افزایش دهید و در عین حال زمان تلف شده ناشی از وقفه های کوچک بررسی رسانه های اجتماعی، باز کردن چندین برگه در مرورگر، پاسخ دادن به تماس های تلفنی دریافتی و غیره را کاهش دهید. 


بر کمال گرایی غلبه کنید

هیچ اشکالی در تعیین استاندارد های بالا وجود ندارد اما یک کمال گرا تمایل دارد دید بی نقصی از آن چه می خواهد ایجاد کند. این از میل به اجرای بی عیب و نقص هر جزئیات ناشی می شود. هر چیزی که کمتر باشد شکست محسوب می شود. این یکی از بزرگترین مبارزات بعضی افراد در طول تحصیل بوده و غلبه بر آن دشوار است. دانشجویان معماری اغلب با ضرب الاجل های دشواری روبرو هستند اما باید بدانید که زمان محدود است و کمال گرایی مانعی برای تکمیل کار محسوب می شود. اگر متوجه شدید که انتظارات غیر واقعی از کار دارید که رسیدن به آن ها در مهلت‌ های مقرر غیرممکن است باید تصویر کلی را دوباره ارزیابی کنید و آن چه را که برای دستیابی به نتیجه خوب برای پروژه ‌تان لازم است انجام دهید. این مهم است که بدانید می‌ توانید به میزان بی ‌پایان، پروژه را بهبود ببخشید. اما گاهی اوقات باید رها کنید و بپذیرید که بهترین کار را انجام داده ‌اید.


استقامت داشته باشید و تسلیم نشوید

با لحظات زیادی در معماری روبرو خواهید شد که وادارتان خواهد کرد شعل تان را ترک کنید. وقتی با موانع، مقاومت یا نتایج نا امید کننده روبرو می شوید بدانید که به زودی از بین خواهند رفت. به کار در جهت اهداف یا ضرب الاجل ها ادامه دهید. در پایان، تمام تلاش تان ارزش آن را خواهد داشت.


میز کار را مرتب نگه دارید

هیچ چیز بیشتر از محیط الهام بخش و میز تمیز، بهره وری را بهبود نمی بخشد. محیط عالی، میز مینیمالیست بزرگ است که فقط وسایل ضروری روی آن قرار دارد. بهم ریختگی یا وسایل غیر ضروری روی میز باعث استرس می شود. قبل از شروع به کار، وقت بگذارید و میز کارتان را مرتب کنید. حواس پرتی کمتر، تمرکز بهتر. لازم نیست مینیمالیست باشید. اما یکی از راه‌ های بهبود بهره ‌وری، سازماندهی میز یا فضای کار یا منزلتان است.


راه هایی برای غلبه بر اهمال کاری بیابید

اکثر دانشجویان معماری برای به تعویق انداختن پروژه ‌های طراحی دلایل مختلفی ابداع می کنند. وقتی شروع به کار آزاد و کار مستقیم با مشتریان می کنند به سرعت اهمیت تعهد و فراتر رفتن از ضرب الاجل پروژه را یاد خواهند گرفت. زمانی که حرفه ای بودن (و حقوق بعدی) به توانایی تان برای انجام به موقع کارها و بهترین هایتان بستگی دارد جایی برای به تعویق انداختن وجود ندارد.


یکی از راه های غلبه بر اهمال کاری پرسیدن یک سری سؤال است تا تشخیص دهید چه زمانی و چرا از کاری که نمی خواهید انجام دهید اجتناب کنید. از خود بپرسید: 

    چه چیزی مانع از شروع کار می شود؟ 

    آیا عدم وضوح است؟ 

    آیا سختی کار است؟ 

    آیا نیاز به کمک دارید؟ 

    آیا این پروژه، کار زیادی می طلبد؟ 


هر نقطه عطف پروژه بزرگ را به مراحل کوچکتر تقسیم کنید و فقط روی تکمیل مرحله بعدی تمرکز کنید. گام به گام آن چه را که برای انجام کار ضروری است یادداشت کنید. 


به گروه یا باشگاه محلی بپیوندید

راه عالی برای حفظ سلامت روان در دانشکده معماری درگیر شدن در سرگرمی یا فعالیت خارج از دوره های معماری است. این می تواند گروه ورزشی، گروه موسیقی، گروه تئاتر، روزنامه دانشجویی باشد یا هر چیزی که به آن علاقه دارید. رویدادهای دانشگاه، سازمان‌ های دانشجویی و گروه ‌های محل اقامت را بررسی یا رویداد های محلی جالب را به صورت آنلاین جستجو کنید. می ‌توانید با افراد جدیدی آشنا شوید که علایق مشترکی در کنار معماری دارند و این می‌ تواند تغییر لذت‌ بخشی در طول تحصیل تان باشد.


تعهدات زیادی بر عهده نگیرید

انجام بهترین کار و دیدن کامل شدن چیزی در تمام زمینه های زندگی بسیار مهم است. اما به راحتی می توان مسئولیت های زیادی را به عهده و تحت فشار قرار گرفت. دلایل معتبری برای تصمیم به ترک چیزی وجود دارد. اولویت ها می توانند تغییر کنند. زندگی می تواند تغییر کند. گزینه ها را بسنجید و متوجه شوید که ترک کردن همان شکست نیست. ممکن است پس از تصمیم به ترک سیگار برای مدتی احساس گناه کنید با این حال در دراز مدت، ترک کاری که تکمیل آن خیلی چالش برانگیز است امکان می دهد تا روی سایر زمینه های زندگی  بهتر تمرکز کنید.ورزش کنید

مهم نیست چقدر مشغله دارید حداقل ۲ تا ۳ بار در هفته ورزش کنید. سلامت جسمانی نقش مهمی در توانایی انجام کارها دارد. حتی پیاده روی 40 دقیقه ای می تواند تفاوت ایجاد کند. ورزش منظم می تواند به خواب بهتر کمک کند. دویدن، یوگا یا رفتن به باشگاه تناسب اندام گزینه های مناسبی هستند.


برنامه خواب تان را مشخص کنید

دانشجویان معماری این توانایی را دارند که خلاقانه ترین راه ها را برای فرار از نیاز به خواب بیابند: تخت های موقت با بالش زیر میز، مصرف زیاد استارباکس، قهوه و نوشیدنی های انرژی زا، رقابت غیر رسمی برای چند ساعت متوالی می توانید بیدار بمانید، آزمایش روتین های خواب جایگزین و حتی تاکتیک های بیشتر برای غلبه بر ضرورت خواب. توصیه اصلی برای داشتن هشت ساعت خواب در شب برای اکثر دانشجویان معماری هدف عالی است.

در مورد این که چقدر به خواب نیاز دارید و چقدر می توانید بدون خواب عملکرد خوبی داشته باشید افراد متفاوت هستند. بیشتر اوقات واقعیت این است که مهلت اتمام پروژه نزدیک است و ساعات کافی در روز برای اتمام آن وجود ندارد. خواب آخرین کاری است که می خواهید انجام دهید. پیشنهاد این است که در وهله اول با رعایت نکات دیگر در این لیست، راه هایی را بیابید که در کار جلوتر بیفتید و کم خوابی را به حداقل برسانید.


وقتی اوضاع سخت می شود به یاد داشته باشید که تنها نیستید

ممکن است مواقعی پیش بیاید که احساس کنید در ته دریای عمیقی از احساسات هستید و نمی توانید از آن خارج شوید. اگر با هر نوع مشکل شخصی مانند استرس شدید، افسردگی، اختلالات خوردن یا سایر موقعیت ‌های پیچیده دست و پنجه نرم می‌ کنید اغلب می ‌تواند با ضرب ‌الاجل‌ های معماری و شب ‌های متوالی کار تشدید شود. سعی کنید یک دوست، یکی از اعضای خانواده یا استادی پیدا کنید که بتوانید با او صحبت کنید. اگرچه آن ها به طور حرفه ای برای راهنمایی فردی با مشکلات سلامت روانی آموزش ندیده اند، گوش شنوا می تواند اولین قدم برای خروج از این وضعیت و رسیدن به مکانی بهتر باشد.


 در جلسات سخنرانی و استودیو شرکت کنید

این توصیه ای ساده و واضح است: کلاس را رها نکنید. زمان بیشتری به استودیو، درس ساختارها یا سخنرانی ها اختصاص دهید. در بسیاری از دوره های معماری، دانشجویان ملزم به داشتن حداقل 75 درصد حضور و غیاب هستند در غیر این صورت خطر عدم شرکت در آزمون و قبولی در دوره را دارند. 


ابزار و لوازم مورد نیاز را خریداری کنید

هر پروژه جدید بهانه ای برای بازدید از فروشگاه لوازم هنری برای خرید وسایل ضروری است. آبرنگ جدید، کاغذ دست ساز منحصر به فرد، انواع مختلف لوازم مدل سازی، کتاب های طراحی فانتزی و موارد دیگر می توانند جذاب باشند. در طول سال ها، ارزش خرید ابزار و مواد مناسب برای کار را خواهید آموخت. به عنوان معماری مشتاق، یادگیری نحوه استفاده از ابزارهای مختلف برای طراحی و ایجاد نقشه های معماری، مهارتی ضروری است.


به طور مرتب با اساتید مشورت کنید

بسیاری از دانشجویان معماری تمایل دارند کلاس ‌های غیر استودیویی به ‌ویژه کلاس ‌های غیرمعماری را با اهمیت کمتری در نظر بگیرند. برای هر کلاس مورد نیازی که باید شرکت کنید دلیلی وجود دارد. خواه این درس فلسفه، ریاضیات یا ادبیات باشد. در طول این سال ها از مشورت با اساتید غیرمعماری چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت. در ابتدای هر ترم مشخص کنید که اساتید چه زمانی و در کجا ساعات اداری دارند. برنامه ریزی کنید که در چند هفته اول ترم در ساعات اداری، آن ها را ببینید. در حالت ایده ‌آل باید چند سؤال کوتاه و معنا دار بپرسید. چه در مورد تکلیف خاصی که باید انجام دهید یا در مورد موضوعی از سخنرانی ‌های اخیر آن ها. 


بازخورد سازنده دریافت کنید

تمام هفته روی پروژه سخت کار کردید و شب قبل تا دیروقت بیدار ماندید تا کارهای نهایی را انجام دهید. آماده هستید تا آخرین طرح ها و ایده ها را به استاد نشان دهید و در مورد آن ها صحبت کنید. در طول پروژه، مشورت می کنید و به نظر می رسد او از کار راضی است. سپس راهنمایی های مفیدی برای بهبود طراحی تان می دهد. این وضعیت ایده آل است. به یاد داشته باشید که هدف اصلی دریافت بازخورد سازنده برای وضعیت فعلی پروژه است تا بتوانید با توجه به آن ها ادامه دهید.


برگردان به فارسی: سولماز همدانی

کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک 

برای دیدن دوره های معماری و دکوراسیون داخلی  کلیک کنید

لینک این مطلب را کپی کنید:
کپی شد!

نظرات

سعید کشاورز

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است

آرمین نوریانی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است

سعید کشاورز

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است