نقش مهارت در توسعه شغلی

کیفیت بارز رهبران و دست آوردهای بالا در هر زمینه، تعهد به توسعه شخصی و حرفه ای مداوم است. پیشرفت شغلی برای اکثر افراد مهم است و کمبود فرصت برای پیشرفت مهارت های حرفه ای، یکی از بزرگترین دلایل تغییر شغل است. مطالعات نشان دادند که 94 درصد از کارمندان در صورت دریافت حمایت کافی از یادگیری و توسعه به کارفرمای فعلی وفادار خواهند ماند. گاهی اوقات یافتن فرصت ‌های آموزشی که با اهداف و جاه‌ طلبی‌ های خصوصی مطابقت دارد به عهده خودتان است. بنابراین در این جا مهارت هایی ارائه شده که برای پیشرفت شغلی ضروری است.


تحلیل خود

شوق یادگیری ایجاد کنید. با این کار هرگز از رشد دست نخواهید کشید. درکی عمیق از خودتان پرورش دهید. این که بدانید نه تنها نقاط قوت و ضعف تان چیست، بلکه چگونه یاد می گیرید، چگونه با دیگران کار می کنید، چه ارزش هایی دارید و کجا می توانید بیشترین سهم را داشته باشید. تنها زمانی که از نقاط قوت استفاده کنید می توانید به برتری واقعی دست یابید. نقطه شروع افراد جاه طلب در هر نقشی، استفاده از هوش هیجانی برای ایجاد مهارت ها و سطوح دانش و اهداف است.

بسیاری از کارفرمایان فرصت ‌های آموزشی را با توجه به نیازهای شرکت ‌شان مورد توجه قرار می ‌دهند. برای مثال آن ها ممکن است دوره های مهارتی فنی یا تجاری پیشرفته ایجاد کنند تا نیازهای برنامه ریزی تجاری و نقشه برداری را برآورده کنید. به همین دلیل باید توانایی عقب نشینی و ارزیابی عملکرد در محل کار را داشته و سپس با اطمینان به دنبال زمینه های رشد شخصی باشید. این اغلب بر مهارت های به اصطلاح نرم تمرکز دارد که امروزه به طور فزاینده ای به عنوان مهارت های توانمند سازی شناخته می شود. مهارت‌ های توانمند سازی به طرز درخشانی با تبدیل شدن به نیروی کار انعطاف‌ پذیرتر و مؤثرتر همراه است.


تجزیه و تحلیل داده ها

عبارت 'اطلاعات قدرت است' در این جا بسیار معنادار می شود. از روزهایی که فقط بخش فناوری اطلاعات نیاز به تسلط به کامپیوتر داشت مدت ها گذشته است. کار با نرم افزارهای مدرن اکنون نیاز شغلی برای بسیاری از نقش ها است. از آن جایی که صنعت و تجارت در حال حاضر توسط اطلاعات دیجیتال هدایت می شوند توانایی جمع آوری، تجزیه و تحلیل و به کارگیری داده ها می تواند چشم انداز شغلی را تا حد زیادی افزایش دهد. مدیران بازاریابی، مدیران مالی، کنترل ‌کنندگان تولید و رهبران پروژه باید با اطمینان (و مطابق با آن) با داده ‌ها برخورد کنند. از جمله توانایی انجام وظایف قانونی، زمان واقعی و تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده برای توسعه کسب و کار. از آغاز تمدن بشر تا سال 2003، 5 اگزابایت اطلاعات ایجاد شده است. اما این مقدار اطلاعات اکنون هر دو روز یک بار ایجاد می شود. 


تفکر نوآورانه و تحلیل انتقادی

نوآوری، کنار هم قرار دادن دو چیز، به روشی جدید است. این مهارت برای پیشرفت شغلی و رشد شخصی به حوزه یادگیری و توسعه مرتبط است. ایده ‌های یک شبه که نبوغ خالص هستند می ‌توانند اتفاق بیفتند. با این حال اغلب، نوآوری از تحلیل داده‌ ها، مشاهدات و تحقیقات فراوان ناشی می ‌شود. چگونه می توانید مهارت هایتان را برای خلاقیت بیشتر در محل کار، فراتر از یادگیری اصول تجزیه و تحلیل داده ها توسعه دهید؟ برخی از بهترین ایده ها در کسب و کار از پرسیدن سؤالات درست و تشویق ارتباطات خوب در سراسر سازمان ناشی می شوند. سپس آماده باشید تا زمانی را صرف توسعه راه‌ های عملی برای گسترش و اعتبار بخشیدن به مفاهیم اولیه کنید. ارائه ی با اطمینان ایده های خوب، مطمئناً کارفرمایان فعلی و آینده را تحت تأثیر قرار می دهد.


مدیریت تغییر

همه تغییرات در سازمان خوشایند نیستند و حتی بهترین آن ها همیشه آسان نیست. به همین دلیل بسیاری از کارفرمایان برای مدیرانی که می توانند در شرایط سخت به خوبی رهبری کنند ارزش زیادی قائل هستند. چگونه می توانید توانایی تان را برای مدیریت موفقیت آمیز تغییرات افزایش دهید؟ برای این کار باید بر ویژگی هایی زیر تمرکز کنید:

    آرامش و توانایی حل مسئله 

    مهارت های ارتباطی عالی

    تفکر استراتژیک

    ایجاد انگیزه و الهام بخشیدن به دیگران 


چابکی حرفه ای

اگر شخصاً تمایل دارید که در مسیر قرار داشته و متمرکز باشید مهارت در مدیریت تغییرات، چالشی دشوار است. به دست آوردن توانایی پاسخگو بودن و سازگاری بیشتر، چیزی است که نیاز به سرمایه گذاری دارد. برای مثال می‌ تواند شامل دقت در مورد آن چه در سازمان اتفاق می‌افتد باشد. به عنوان مدیر باید دائماً در مورد بازار و فعالیت ‌های شرکت تحقیق کنید. در دوره های مدیریت پروژه و ارتباطات، سرمایه گذاری کرده تا توانایی های رهبری کسب کنید.


حل مسئله و حل تعارض

این‌ توانایی ها با هم گروه‌ بندی شده ‌اند زیرا می ‌توان آن‌ ها را در توانایی فکر کردن مستقل خلاصه کرد. می توانید این نوع مهارت را برای پیشرفت شغلی توسعه دهید. زیرا توانایی تشخیص راه حل های عملی و موثر می تواند شما را در هر نقشی نمایان تر کند. می ‌توانید این مهارت را با جمع‌ آوری دانش و بینش ایجاد و به سرعت از آن استفاده کنید. همچنین اگر مهارت های ارتباطی و بین فردی عالی دارید کمک می کند تا هوش هیجانی و گوش دادن فعال را با هم ترکیب کنید. این ترکیب باعث می ‌شود قبل از این که مشکل به بحران تبدیل شود نسبت به مسائل هوشیارتر باشید و بتوانید راه‌ حل‌ هایی را تدوین کنید. از جمله افزایش یا محرومیت از حقوق در محل کار. توانایی تشخیص علائم هشدار دهنده اولیه و مداخله به روشی سازنده برای کارفرما حیاتی است.


مهارت های ارائه پیشرفته

مهارت سخنرانی در جمع می تواند در بسیاری از نقش ها و موقعیت ها ارزشمند باشد. برای مثال زمانی که نیاز به مذاکره، متقاعد کردن و نفوذ دارید، شایستگی و اعتماد به نفس بیشتری فراهم می کند.


ارتباطات تجاری برای عصر دیجیتال

رهبری و یادگیری، مکمل یکدیگر و ضروری هستند. ممکن است در حال حاضر فکر کنید مهارت ارتباطی خوبی دارید که می تواند در جلسات و فرصت های شبکه ای عملکرد خوبی داشته باشد. با این حال این یکی از زمینه هایی است که اغلب نیاز به بهبود دارد. به خصوص وقتی صحبت از برقراری ارتباط دیجیتالی باشد. آیا می دانید برای مثال در جلسات مجازی چگونه از ارتباط غیرکلامی استفاده کنید و چگونه روش های ارتباطی صحیح را برای دریافت بهترین پاسخ به هر موقعیتی انتخاب کنید؟


خود باوری و اعتماد به نفس

هنگامی که مسیرهای شغلی را تغییر می دهید این مهارت ها، قابل انتقال هستند. این سطح از اطمینان می تواند ناشی از سرمایه گذاری در مهارت های شغلی ذکر شده در نکات دیگر باشد. به خصوص مهارت ‌های ارتباطی پیشرفته که کمک می ‌کند سریع فکر کنید و وقتی به سؤالات سخت می ‌رسید دیگران را متقاعد کنید.


مهارت های رهبری همدلانه 

مهارت های رهبری همدلانه در روابط کاری، رشد شخصی و آینده شغلی را افزایش می دهد. سنجش همدلی بسیار دشوار و جعلی است پس چرا مهم است؟ همدلی، محور رهبری باهوش عاطفی است. از جمله مدیریت تغییرات، حل تعارض و بسیاری دیگر از مجموعه ‌های مهارتی که در بالا ذکر شد. معنای همدلی توانایی درک و به اشتراک گذاشتن احساسات دیگران است و می تواند تنها راه برای به دست آوردن بهترین نتایج و ارائه استراتژی های ارتباطی موفق باشد.برگردان به فارسی: سولماز همدانی

کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک 

برای دیدن دوره های مدیریت کلیک کنید