موشن گرافیک، سفری به دنیای خیال

با انفجار اطلاعات در عصر حاضر، ارسال پیام تجاری بسیار سخت تر شده است. در حالی که تعداد زیادی انیمیشن عالی در رسانه ‌های اجتماعی منتشر می‌ شود اما آثار جالب کمتری در برنامه ‌ها یا پلتفرم ‌های مبتنی بر وب وجود دارد. انیمیشن‌ ها را می ‌توانید برای هر موضوعی مطرح کنید. محتوای تولید شده در یک ثانیه می تواند در اکثر پلتفرم ها استفاده شود. در این مقاله، ایده هایی در مورد این که چرا انیمیشن ها برای برنامه ها و پلتفرم های وب اهمیت دارند به اشتراک گذاشته شده است. موشن گرافیک چیست و چگونه از آن به طور موثر استفاده کنید تا کسب و کارتان از مزایای آن بهره مند شود.

موشن گرافیک چیست؟

موشن گرافیک چیست؟

به عبارت ساده موشن گرافیک، داستان سرایی، انیمیشن و طراحی گرافیک را با هم ترکیب می کند. از آن جایی که طراحی انیمیشن نه تنها از عناصر بصری ساده مانند متن، اشکال یا تصاویر استفاده می ‌کند بلکه گیرنده‌ های شنوایی را نیز برای انتقال ایده‌ ها درگیر می ‌کند که برای بینندگان بیشتر از تصاویر ثابت به یاد ماندنی است. جادوی انیمیشن‌ های گرافیکی متحرک برای اپلیکیشن ‌های برند و پلتفرم‌ های وب این است که تصاویر پیچیده، ایده‌ ها، مفاهیم و حجم زیادی از داده ‌ها را در یک ویدیو کوتاه، ساده و از نظر بصری جذاب به نمایش می‌ گذارد. در نتیجه به انتقال پیام به سریع‌ ترین روش کمک می‌ کند، به راحتی توجه بیننده را جلب کرده و نگه می ‌دارد. موشن گرافیک را می توان در هر زمینه ای استفاده کرد مانند: تجارت، بازاریابی، فناوری اطلاعات، صنعت فیلم، آموزش، مراقبت های بهداشتی، شبکه های اجتماعی یا سرگرمی.

مزایای استفاده از موشن گرافیک

استفاده از طراحی انیمیشن کمک می کند تا آگاهی از برند را افزایش دهید، کنجکاوی مردم را در مورد کاری که انجام می دهید و چرایی آن افزایش دهید و باعث می شود میل به خرید برنامه ها، محصولات یا خدمات را تحریک کنید. ویدئوها را می ‌توان در هر پلتفرمی که در دسترس است استفاده کرد مانند: آیتم‌ های تبلیغاتی، تبلیغات آنلاین، آموزش‌ ها، تریلر عناوین، تیزرهای خبری، وب و دستگاه‌ های تلفن همراه، ارائه‌ های تجاری یا هر ایده خلاقانه دیگری. 

هزینه موشن گرافیک

هزینه موشن گرافیک

در موشن گرافیک، هزینه و زمان موثر است. برای طراحی عالی انیمیشن به زمان، هزینه و تلاش بسیار کمتری برای ایجاد تصاویر متحرک چشم نواز نیاز دارید. موشن گرافیک شناخت از برند را بالا می برد. بینندگان به راحتی تصاویر، ایده ‌ها و آمارهای پیچیده را درک می‌ کنند البته اگر آن ها ساده و جذاب ارائه شوند. مردم 95 درصد از پیام را هنگام تماشای ویدیو در مقایسه با 10 درصد هنگام خواندن آن در متن حفظ می کنند. طراحی متحرک، محتوای برند را در شبکه های اجتماعی قابل اشتراک گذاری می کند. مردم ویدیوهای شبکه اجتماعی را 1200 درصد بیشتر از ترکیب متن ساده و تصاویر ثابت به اشتراک می گذارند. ویدیوهای فیس بوک روزانه تقریباً 8 میلیارد بازدید دارند.

این امر افراد را به اظهار نظر و بحث در مورد محتوا سوق می دهد. 85 درصد از مصرف کنندگان، مشتاق دیدن ویدیوهای برندهای بیشتری هستند. بازخورد بلادرنگ به عنوان کانال ارتباطی عالی امکان می دهد تا ایده هایی را در مورد آن چه که باید در برنامه، محصول یا خدمات بهبود و به روز شود کشف کنید و باعث می شود برنامه یا پلت فرم مبتنی بر وب در جستجوی گوگل بالا بیاید. وب سایت در صورتی که دارای حرکت باشد 53 برابر بیشتر در صفحه اول گوگل نمایش داده می شود و از طریق بازگشت سرمایه، فروش را افزایش می دهد. محتوای متحرک 300٪ ترافیک بیشتری را هدایت و سرنخ های بیشتری ایجاد می کند. این به برند کمک می کند تا در بین رقبا برجسته شود و همچنین روندهای جالبی ایجاد کند. مردم تقریباً 2.6 برابر زمان بیشتری را برای مرور صفحات دارای ویدیو صرف می کنند. انتظار می رود تا سال 2021 ویدیوها به 82 درصد از ترافیک اینترنت برسد.

نحوه استفاده موثر از موشن گرافیک

برای استفاده موثر از طراحی انیمیشن مشخص کنید که به چه اهداف تجاری می خواهید برسید و برای چه مدت. قبل از اتخاذ ایده های انیمیشن، چند سوال ساده از خود بپرسید:

    مخاطب هدف کیست؟ 

    ارزش ها و نقاط ضعف مشتریان چیست؟ 

    چگونه محصول می تواند مشکلات مشتریان را حل کند؟

    چه پیام یا مفهوم تجاری را می خواهم منتقل کنم؟ 

    ایده های اصلی که مخاطب باید به خاطر بسپارد چیست؟

    به چه اهداف تجاری می خواهم برسم؟

    چه مزایایی از استفاده از طراحی انیمیشن به دست خواهم آورد؟

بعد از این که به تمام سوالات پاسخ دادید، نوع موشن گرافیک مناسب را انتخاب کنید که مفهوم اصلی را به بهترین شکل به نمایش بگذارد. بیایید به موارد اصلی بپردازیم.

    داستان سرایی متحرک این فرصت را می دهد تا در مورد چشم انداز برند به مردم بگویید و حیاتی ترین عوامل، نکات و ایده ها را برجسته کنید.

    ویدیوی تبلیغاتی اگر به طور متفکرانه تولید شود با تبلیغات تجاری معمولی مقایسه می شود و از 30 تا 60 ثانیه طول می کشد. 

    ویدیوی تبلیغاتی باید به شدت از الزامات زمان پیروی کرده تا بلافاصله بینندگان را جذب کند تا نقاط قوت و مزایای برنامه یا پلت فرم وب را به نمایش بگذارند.

    با ویدیوهای آموزشی، برند به مشتریان نشان می دهد که چگونه مشکلات شان را با محصول یا ابزارهای دیگر حل کنند. هر ویدیوی متحرک حاوی راهنمای کامل گام به گام است. ویدیوی آموزشی، طولانی تر از تبلیغاتی است. نکته این است که حجم کاملاً متفاوتی برای بینندگان ایجاد می کند.

    اگر می‌ خواهید بینش‌ های مربوط به محصول یا خدمات را از منظر ساده و جذاب نشان دهید ویدیوی توضیح‌ دهنده بهترین انتخاب است. چنین فیلم کوتاه متحرکی محتوای برنامه ای یا وب سایتی چشم نواز ایجاد می کند و در نتیجه وفاداری و اعتماد بینندگان را جلب می کند.

    با موشن گرافیک قبل از تصمیم‌ گیری در مورد این که چرا مشتریان باید محصول را بخرند با آن ها روابط قابل اعتمادی ایجاد می کنید. هر چه نظر مشتری در مورد تجربه مثبت در همکاری با شرکت طبیعی و ساده تر باشد معتبرتر خواهد بود.

    اگر محصول یا خدمات پیچیده ای دارید توضیح آن به زبان ساده دشوار است. این دقیقاً جایی است که موشن گرافیک وارد می‌ شود. این ویدیو به‌ جای توضیح نحوه عملکرد محصول یا خدمات، ویژگی ‌های آن و همچنین مزایایی که مشتریان می‌ توانند با استفاده از آن به دست آورند نشان می ‌دهد.

چرا کسب و کارها به موشن گرافیک نیاز دارند؟

چرا کسب و کارها به موشن گرافیک نیاز دارند؟

موشن گرافیک اگر به درستی با استفاده دقیق از جلوه های بصری و صوتی انجام شود پیام را به طور موثر منتقل می کند. ساده است هر چه افراد، بیشتر محتوایتان را تماشا کنند، بخوانند و با آن درگیر شوند به محصول یا خدمات بیشتر اعتماد خواهند کرد. در نتیجه، تبدیل به مشاوری می ‌شوید که مردم می‌ خواهند به او تکیه کنند نه شرکتی که سعی می ‌کند فقط برخی از کالاهای برند را به آن ها بفروشد.


برای مشاهده دوره های موشن گرافیک کلیک کنید 

برگردان به فارسی: سولماز همدانی

کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک