مسیر دکوراتور داخلی شدن


دکوراتورهای داخلی چشمی تیز به رنگ ها دارند و می توانند زیبایی و عملکرد فضاهای داخلی را بهبود بخشند. این متخصصان نقش حیاتی در صنعت ساخت و ساز و بازسازی خانه دارند، جایی که از مهارت های خلاقانه شان برای بهبود فضاهای زندگی و کار استفاده می کنند.


در این مقاله به مسیر دکوراتور داخلی شدن می پردازیم و اطلاعاتی در مورد مهارت ها و تحصیلات مورد نیاز شغل و همچنین حقوق و چشم انداز شغلی در زمینه طراحی داخلی ارائه می دهیم.


شغل دکوراتور داخلی چیست؟

دکوراتور داخلی حرفه ای در صنعت مسکن است که به بهبود زیبایی اتاق ها و دیگر فضاهای داخلی کمک می کند. برخلاف طراحان داخلی که نیاز به مهارت در معماری دارند، دکوراتورهای داخلی صرفاً بر زیبا سازی و بهبود عملکرد فضاهای زندگی و کار تمرکز می کنند.


دکوراتور داخلی چه می کند؟

دکوراتورهای داخلی بر تلاش ها برای بهبود عملکرد فضاها، زیبایی شناختی و منسجم کردن فضاهای داخلی نظارت می کنند. آن ها دکوراسیون را انتخاب و ترتیب می دهند و ممکن است در مورد نور و مبلمان داخلی تصمیم بگیرند. دکوراتورهای داخلی نیازهای مشتریان را درک می کنند و برای اجرای دیدگاه آن ها برای فضای مورد نظر تلاش می کنند، خواه اتاق شخصی باشد یا فضای شرکتی.


لیست زیر وظایف مهم طراح دکوراسیون داخلی را معرفی می کند:


    ملاقات با مشتریان برای درک نیازها و اهداف آن ها

    برآورد هزینه مواد و نیروی کار

    ایجاد بودجه پروژه

    ایجاد جدول زمانی پروژه

    ایجاد طرح های نمونه

    انتخاب مبلمان، رنگ و سایر مواد

    مدیریت خرید

    نظارت بر چیدمان مبلمان و سایر عناصر طراحی


هفت گام برای تبدیل شدن به دکوراتور داخلی

تبدیل شدن به دکوراتور داخلی شامل کسب آموزش رسمی، تجربه در حین کار و گواهینامه های حرفه ای است. پیروی از این مراحل کمک می کند تا دکوراتور داخلی شوید.حرفه دکوراتور داخلی را بشناسید

قبل از شروع، باید حرفه و آن چه را که مستلزم آن است بدانید. به عنوان مثال، باید تفاوت بین طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی را درک کنید. دکوراسیون داخلی بیشتر به بهبود فضا برای افزایش کیفیت زیبایی آن مربوط می شود. دکوراتور داخلی می تواند از مبلمان و سایر دکورها برای زیبا سازی فضا استفاده کند. از سوی دیگر، طراحان داخلی، فضاها را از ابتدا طراحی می کنند و به شدت به عناصر معماری و ساختاری اتاق اهمیت می دهند.


تحصیلات در زمینه دکوراسیون کسب کنید

برخلاف طراحان داخلی، دکوراتورهای داخلی می توانند بدون مدرک کار کنند. با این حال، کسب مدرک یا گواهینامه حرفه ای در دکوراسیون داخلی، ارزش تان را در نظر کارفرمایان افزایش می دهد و نشان می دهد که اصول دکوراسیون داخلی را درک می کنید.


توصیه می شود برنامه های دکوراسیون داخلی را انتخاب کنید که دارای اعتبار از سازمان های حرفه ای هستند. 


کسب تجربه

نمی توانید یک شبه استاد دکوراسیون داخلی شوید. در عوض، باید مهارت هایتان را از طریق تجربه تقویت کنید. طراحان دکوراسیون داخلی مبتدی می توانند از خانه های در دسترس خود و یا خانه های دوستان و اقوام نیزبرای تمرین استفاده کنند. انجام این فعالیت های رایگان فرصت هایی را برای اشتباه کردن و یادگیری از اشتباهات و در عین حال بهبود تخصص فراهم می کند.


کارآموزی زیر نظر دکوراتور خبره گزینه دیگری برای کسب تجربه عملی است. داشتن راهنمایی و نظارت متخصص با تجربه نیز راهی ایده آل برای بهبود مهارت ها است.


نمونه کار بسازید

ایجاد نمونه ای از بهترین کارهایتان برای دکوراتور داخلی شدن بسیار مهم است. نمونه کارهای فیزیکی سنتی هستند، اما راحتی و حرفه ای بودن داشتن نمونه کار آنلاین خوب طراحی شده برای به اشتراک گذاشتن با مشتریان بالقوه را نمی توان نادیده گرفت. اگر تجربه توسعه وب یا بودجه لازم برای پرداخت به توسعه دهنده را ندارید، می توانید به جای آن از سایت های رسانه های اجتماعی استفاده کنید. سایت های متمرکز بر تصویر مانند اینستاگرام گزینه بسیار خوبی برای نمایش آثار تان هستند.


وقتی نوبت به گردآوری نمونه کار می رسد، تجربه پولی لازم نیست. حتی کارهای معمولی یا سرگرمی که برای دوستان و خانواده انجام می شود، در صورتی که به خوبی عکاسی شده باشند، می توانند در نمونه کارها گنجانده شوند.


شبکه ایجاد کنید

سه دسته از افراد وجود دارد که به آن ها نیاز دارید

کار با سایر دکوراتورهای داخلی، تامین کنندگان محلی و صاحبان خانه: همکار دکوراتورهای داخلی منابع آشکار نکات و ترفندهایی برای بقا در صنعت هستند. ایجاد روابط با تامین کنندگان امکان می دهد به معاملات بهتری در زمینه دکوراسیون مانند مبلمان، پارچه و کاشی دسترسی داشته باشید. این می تواند هنگام ایجاد بودجه معقول برای مشتریان مهم باشد.


شبکه سازی با صاحبان خانه: این امر بسیارحیاتی است زیرا آن ها مشتریان بالقوه هستند. برای ارتباط با صاحبان خانه و فروش خدمات تان، از نمایشگاه های دکوراسیون منزل دیدن کنید. هرچه شبکه ارتباطی تان بزرگتر شود، فرصت های بیشتری به دست می آورید. به همین دلیل است که شبکه سازی مهارت حیاتی برای طراحان دکوراسیون داخلی است.


مهارت هایتان را توسعه دهید و با روندها هماهنگ شوید

تبدیل شدن به دکوراتور داخلی کاری بیشتر از گرفتن گواهینامه است. دکوراتور داخلی خوب، باید دائماً برای بهبود مهارت هایش (مثلاً در طراحی به کمک رایانه) تلاش کند و همچنین باید در مورد روندهای صنعت آگاه باشد. مجموعه مهارت عملی کمک می کند تا بهتر بتوانید اهداف مشتری را تجسم کنید و داشتن دانش به روز از روندهای دکوراسیون داخلی به این معنی است که می توانید بهترین گزینه ها را برای فضای مورد نظر به مشتریان ارائه دهید. حضور در نمایشگاه ‌های تجاری، خواندن مجلات صنعتی و پیروی از رهبران صنعت، همه راه‌ های خوبی برای به روز ماندن هستند.


به سازمان های حرفه ای بپیوندید

سازمان های حرفه ای منبع خوبی برای آموزش مداوم توسعه شغلی هستند. برجسته ترین سازمان ها برای دکوراتورهای داخلی، انجمن طراحی داخلی و دکوراتورهای معتبر بین المللی هستند و توصیه می شود دکوراتورهای جدید به یکی از این سازمان ها بپیوندند. هر دو فرصت هایی را برای ایجاد شبکه ارتباطی و کسب گواهینامه ارائه می دهند. عضویت در این سازمان‌ ها به ‌روز ماندن از آخرین پیشرفت‌ های صنعت را آسان ‌تر می ‌کند.


به عنوان طراح دکوراسیون داخلی به چه مهارت هایی نیاز دارید؟

مهارت های زیر برای ایجاد پروژه های عالی دکوراسیون داخلی بسیار مهم هستند:


طراحی به کمک کامپیوتر 

در حالی که مهارت در طراحی به کمک کامپیوتر برای طراحان داخلی یک ضرورت است، دکوراتورهای داخلی نیز می توانند از استفاده از کد برای تجسم پروژه های مشتریان بهره ببرند.


حس استثنایی طراحی

به عنوان دکوراتور داخلی، باید بتوانید فضا را ببینید و راه هایی برای بهبود ظاهر آن برنامه ریزی کنید. به عنوان مثال، باید بدانید که آیا تغییر پارچه می تواند حس اتاق را بهبود بخشد یا این که آیا فضای اداری برای دستیابی به اهداف مشتری نیاز به چیدمان مبلمان دارد. توانایی تان در درک چگونگی بهبود طراحی موجود برای افزایش جذابیت آن در دکوراسیون داخلی مهم است.


مهارت های بین فردی

دکوراتورهای داخلی باید ارتباط موثری داشته باشند. زمان زیادی را صرف کار با مشتری برای درک نیازها و اهداف آن ها برای فضا خواهید کرد در این روند، درک و صبر ابزارهای مهمی هستند. مهارت های بین فردی نیز هنگام برخورد با تامین کنندگان، طراحان داخلی و سازندگان مهم است.


مهارت های مالی و بودجه بندی

بخشی از کار دکوراتور داخلی ایجاد و پایبندی به بودجه برای پروژه ها است. به همین دلیل، مهارت در برآورد هزینه و بودجه بندی ضروری است. مدیریت مالی دقیق برای تناسب بودجه با سرمایه مشتری، بسیار مهم است.


میانگین حقوق طراح دکوراسیون داخلی چقدر است؟

دکوراتورهای داخلی در ایالات متحده حدود 16.06 دلار در ساعت درآمد دارند. با استفاده از معمول 40 ساعت در هفته در محاسبات، تخمین می زنیم که دکوراتور داخلی در ایالات متحده به طور میانگین 33404 دلار در سال درآمد دارد. با این حال، باید بدانید که درآمد افراد بر اساس تجربه، مکان، مشتری، صلاحیت ها و تخصص بازاریابی متفاوت خواهد بود.چشم انداز شغلی برای دکوراسیون داخلی چیست؟

به درستی نمی توان آمار رسمی مربوط به رشد این شغل را ذکر کرد. در عوض، چشم انداز شغل برای طراحی داخلی با شرح شغل برای دکوراسیون داخلی همپوشانی دارد.


تخمین زده شده است که بخش طراحی داخلی بین سال های 2019-2029 کاهش 5 درصدی را تجربه خواهد کرد. این روند احتمالاً بر دکوراسیون داخلی و سایر مشاغل مرتبط تأثیر می گذارد. در واقع طبق  آمار، انتظار می ‌رود رشد در حوزه هنر و طراحی تا 4 درصد کاهش یابد. بهبود مهارت ها، چشم انداز تان را برای ایمن سازی مشاغل دکوراسیون داخلی افزایش می دهد. توانایی برای شبکه سازی ارتباطات و فروش، متناسب با رقابتی شدن صنعت بسیار مهم خواهد بود.برای مشاهده دوره های دکوراسیون داخلی کلیک کنید 

برگردان به فارسی: سولماز همدانی

کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک