آموزش نکته های آشپزی

کلاس های آشپزی مکانی قدرتمند برای یادگیری هستند زیرا غذا چیزی است که همه ما می توانیم با آن ارتباط برقرار کنیم، در مورد آن هیجان زده باشیم و در زندگی خود به کار ببریم. همچنین کلاس های آشپزی عملی و جذاب هستند. پس از گذراندن یک سال و نیم کلاس‌ های آشپزی با درس ‌های سرگرم‌ کننده، سالم، موثر و به موقع می توانید از مهارت تان استفاده کنید.

نکات برتر برای کلاس‌ آشپزی موفق 

برنامه ریزی

آوردن آشپزخانه به کلاس‌ ها به معنای آوردن هر چیزی است که ممکن است نیاز داشته باشید. برنامه ریزی می تواند از فراموش کردن مطالب بسیار مهم جلوگیری کند. اگر قالب مافین را فراموش کنید، مافین ها کاملاً مافین نیستند. وانمود کنید که دستور غذا را در ذهنتان درست می کنید در حالی که برنامه ریزی برای تهیه لیست لوازم دارید. آیا به سیم کشی اضافی برای دستگاه های برقی در کلاس نیاز دارید؟

اگر دستمال کاغذی تمام شود دانش آموزان دست شان را با چه چیزی خشک می کنند؟ آیا از مواد غذایی کنسرو شده استفاده می کنید و آیا نیاز به درب بازکن کنسرو دارد؟ دستور غذاها در کلاس آشپزی نسبت به زمانی که خودتان آن را درست می کنید زمان بیشتری می برد. آموزش دروس آشپزی به مبتدیان به معنای افزودن زمان اضافی برای دموها، تمرین مهارت ها و سوالات زیاد است. 

 پاک سازی را بخشی از درس قرار دهید

 مطمئن شوید که زمان برای پاک سازی را برنامه ریزی کنید و از قبل تصمیم بگیرید که دانش آموزان چگونه کمک خواهند کرد. این که خودتان ماشین ظرفشویی واقعا کارآمد باشید گاهی اوقات نیز می تواند مفید باشد. ببینید که آیا می توانید از ماشین ظرفشویی تجاری استفاده کنید و سیستمی را ایجاد کنید که سریع، بهداشتی و دور از دسترس باشد.

شرایط آماده سازی عملی آشپزی

شرایط آماده سازی عملی

در شرایط مناسب، هر دانش آموزی می تواند هر قسمت فعالیت عملی را انجام دهد. در دانش‌آموزان دبیرستانی ، درست کردن گنوکی در کلاس آشپزی به این معنا است که هر دانش‌آموز یک تکه خمیر کوچک برای ورز دادن و شکل دادن به آن دارد.

در هر کلاس روی یک یا دو مهارت جدید تمرکز کنید. تمرکز بر مهارت‌ های کمتر به مبتدی‌ ها این امکان را می‌ دهد که به جای گیج شدن، در آن مهارت‌ ها تسلط پیدا کنند. قبل از این که دستور پخت را شروع کنیم، 1-2 مهارت جدیدی را که بر روی آن ها تمرکز کرده ‌ایم با نوشتن روی تخته و انجام دمو یا درس کوتاه، آن ها را شناسایی می ‌کنیم.

در مورد ایمنی مواد غذایی در هر کلاس صحبت کنید

تصور نکنید که دانش ‌آموزان می ‌دانند چگونه چاقو را در دست بگیرند یا شستن دست‌ هایشان یا مقدار دقیق دو قاشق غذاخوری چقدر مهم است. صرف چند دقیقه در هر کلاس برای مرور درس‌ های مهم باعث می ‌شود دانش‌آموزان از ایمنی وسایل اطمینان حاصل کنند و از انتشار میکروب‌های مضر جلوگیری شود.

 همه چیز می تواند یک آموزش باشد

 ممکن است به طور تصادفی تمام مغزهای کاج مورد نیاز برای دستور پخت کدو را بسوزانید. اما اگر همه این کارها را با لبخند انجام دهید به دانش آموزان تان نشان خواهید داد که اشتباه کردن در هنگام آشپزی طبیعی و بخشی از فرآیند یادگیری است.  

دستور العمل هایی را انتخاب کنید که بین سلامتی و عملی بودن تعادل ایجاد کند

کدو حلوایی پر شده با کینوا ممکن است دستور العمل واقعاً سالم و خوشمزه ای باشد اما احتمال این که دانش آموزان این دستور را تکرار کنند بسیار اندک است. در عوض، ممکن است ترجیح دهند سوپ رامن سبزیجات درست کنند. با استفاده از موادی که دانش آموزان با آن آشنا هستند و جنبه های سالمی که به آن اضافه می شود آموزش آشپزی کارایی بیشتری خواهد داشت.

 تفریح را فراموش نکنید

در کلاس آشپزی خندیدن به خودتان در هنگام اشتباه کردن و سرگرم شدن با موضوع به عنوان معلم آشپزی به این معنی است که دانش آموزان از فرآیند آشپزی نیز لذت خواهند برد.

ترفند های آشپزی که فقط در مدرسه آشپزی به شما یاد می دهند

می ‌توانید در جستجوی نحوه درست کردن زیبا ترین سوفله و درست کردن بورگوینیون گوشت گاو باشید، اما کباب کردن استیک عالی مهارت ‌هایی را می ‌طلبد که فقط در مدرسه آشپزی می ‌توانید آن‌ ها را یاد بگیرید. بنابراین به پشت درهای رستوران سرآشپزهای برتر رفتیم تا نکات حرفه ای و هک های آشپزخانه آن ها را برای تهیه خوشمزه ترین غذاهای روی کره زمین دریافت کنیم. 

آماده سازی گوشت برای استیک

آماده سازی گوشت برای استیک

به گفته گابی دالکین، سرآشپز و وبلاگ نویس مواد غذایی مستقر در کالیفرنیا، رازی برای پختن استیک عالی وجود دارد: نمک! حدود دو تا سه ساعت قبل از این که گریل را گرم کنید دو طرف استیک را با نمک درشت بپوشانید و سپس آن را روی توری سیمی قرار دهید.

نمک زدن به استیک باعث می شود که گوشت فوق العاده آبدار بماند. سپس قبل از کباب کردن، استیک را با دستمال کاغذی خشک کنید و دوباره آن را با نمک و فلفل مزه دار کنید. از نمک کوشر استفاده کنید زیرا باعث ایجاد پوسته ترد می شود. در این جا به موضوع استیک می پردازیم، 24 روش دیگر برای پخت بی نقص استیک را در این مقاله مطالعه کنید.

روش آسان پوست کندن سیر

دانا مورل، سرآشپز اجرایی در گرین سرآشپز، یکی دو چیز در مورد سیر بیان می کند. مورل توصیه می ‌کند که بوته های سیر را در کاسه‌ی متوسط قرار دهید، سپس آن کاسه را با یک کاسه دیگر بپوشانید تا شکل گنبدی ایجاد کنند. کاسه ها را برای چند دقیقه به شدت تکان دهید. وقتی بوته ها را باز می کنید، باید پوسته کاغذی شان خالی باشد!

ثابت کردن تخته برش 

قرار دادن حوله خیس زیر تخته برش، از لیز خوردن آن جلوگیری می ‌کند. مهم نیست که چه چیزی را خرد می ‌کنید.

نحوه جدا کردن سریع ساقه گیاهان

به جای صرف زمان گرانبها برای حذف ساقه گیاهانی مانند آویشن یا گشنیز با چیدن، توصیه می شود ساقه را در یک دست بگیرید و در جهت مخالف ساقه را به سمت پایین بکشید. برگ های قابل استفاده به سرعت از ساقه جدا می شوند.

رنده ریز بهترین دوست شماست

رنده ریز اساساً یک رنده کوچک و دستی است. می توانید از رنده ریز برای انجام همه کارها از رنده کردن لیمو گرفته تا رنده کردن سیر، موسیر، پنیر، جوز هندی و حتی شکلات استفاده کنید.

تهیه بیکن کاملا تند در فر

تهیه بیکن کاملا ترد در فر 

اگر بیکن فوق ‌العاده ترد می‌ خواهید،  درماهیتابه خالی نوارهای بیکن را به طور مساوی روی توری فلزی قرار دهید. در فر با دمای 400 درجه به مدت 15 تا 20 دقیقه بپزید. روش ورقه ‌ای اجازه می ‌دهد تا چربی چکه کند و حرارت در تمام قسمت‌ ها حرکت کند و تردی ایجاد کند . 

استفاده از نشاسته ذرت

اگر سس خانگی کمی آبکی به نظر می رسد، نشاسته ذرت می تواند آن را نجات دهد! 1 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت را با 1 قاشق چایخوری آب در یک کاسه کوچک ترکیب کنید و هم بزنید تا یک دست شود. مخلوط نشاسته ذرت را در سس در حال جوش بزنید تا غلیظ شود. در صورت نیاز تکرار کنید.

استفاده از آسیاب ادویه خانگی 

آسیاب قهوه قدیمی دارید که از آن استفاده نمی کنید؟ پیشنهاد می کنیم که از آن به صورت آسیاب ادویه استفاده کنید. پس از شستن تمام قهوه از آسیاب (واقعاً مطمئن شوید که آن را خوب بشویید!) هر ادویه ای که می خواهید اضافه کنید و آسیاب کنید تا به قوام کامل برسید.

نگهداری طولانی مدت از گیاهان 

اگر گیاهان تازه زیادی دارید و نمی ‌خواهید آن ها را هدر دهید، توصیه می‌کنیم که گیاهان (منهای ساقه‌ها) را در قالب‌ های یخ قرار دهید. روی آن ها روغن زیتون یا کره آب شده بریزید و فریز کنید. هنگامی که می خواهید از آن ها برای افزایش طعم سریع استفاده کنید، یک یا دو مکعب را اضافه کنید.

نحوه رسیدن سریع آووکادو

اگر دستور پختی دارید که شامل آووکادو می‌شود و آن ها کاملاً رسیده نیستند، قرار دادن آن‌ ها در کیسه کاغذی قهوه‌ ای با یک عدد موز کمک می‌ کند در ۲۴ ساعت رسیده شوند. اگر نیاز دارید آووکادو ها دیرتر برسند آن ها را در یخچال نگهداری کنید.

کباب کردن سیب زمینی بدون فر

کباب کردن سیب زمینی بدون فر

ارین آلوارز، آشپز و صاحب سبک غذای آزاد، همیشه به دنبال راه هایی برای تهیه سریع تر غذای کامل و سالم است. اگر هوس سیب زمینی سوخاری دارید اما نمی‌خواهید فر را روشن کنید (یا وقت ندارید) آن ‌ها را در ماهیتابه چدنی تفت دهید. سیب زمینی ها را به مکعب ها یا قاچ های کوچک تر برش دهید، روغن را اضافه کنید و تفت دهید تا ترد شوند. مطمئن شوید که ماهیتابه را با درب بپوشانید تا سیب ‌زمینی‌ها سریع ‌تر برشته شوند.

هرگز سس اضافی را هدر ندهید

سس پاستا یا پستو باقی مانده ای دارید که نمی خواهید هدر دهید؟ برای این کار می توانید از سینی یخ استفاده کنید! باقیمانده سس را در سینی یخ منجمد کنید.

استفاده مجدد از قهوه

هدر دادن قهوه کاملاً خوب، باید گناه باشد! ریختن قهوه خنک شده در قالب های یخ نه تنها از هدر دادن باقی مانده آن جلوگیری می کند، بلکه به کاهش مصرف قهوه کمک می کند و حتی می تواند در اسموتی صبحگاهی استفاده شود.

نحوه آسان درست کردن کف قهوه

اگر عاشق نوشیدنی‌ های کف‌ دار، خامه ‌ای و به سبک کافی ‌شاپ هستید، اما نمی‌خواهید تمام پول تان را صرف خرید چیزهای فانتزی کنید، مخلوط‌ کن شما بهترین دوست شما ست. قهوه و شیر دلخواه را به مخلوط کن اضافه کنید، بگذارید حدود 30 ثانیه بچرخد و سپس نوشیدنی گرم و خامه ای خواهید داشت.


برگردان به فارسی: سولماز همدانی

کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک