رونق بازاریابی دیجیتال استراتژی‌های جذب مشتریان و افزایش فروش در دنیای آنلاین

 

دیجیتال مارکتینگ راه ارتباط بین شرکت و مشتریان را تغییر داده است. روش ‌های جدیدی برای فعالیت در نتیجه تکامل فناوری ‌های مدرن وجود دارد. با این توسعه، کسب ‌و کارها باید گام‌ های بزرگی برای همراه شدن با این تغییرات، فرصت‌های جدید و روش جدید بازاریابی در افق دیجیتال بردارند. در دنیای دیجیتالی که تجارت ها به سمت آن پیش می ‌روند تکنیک ‌های بازاریابی دیجیتال شانس بقا، رقابت و حتی رشد کسب ‌و کار برای صاحبان مشاغل فراهم می‌ کند. بازاریابی دیجیتال نه تنها یک تصمیم سرمایه گذاری عاقلانه است بلکه یک کانال بازاریابی موثر است که می تواند به رشد کسب و کار تان کمک کند.

 نه تنها شرکت ها و آژانس های مدرن به آرامی حرکت به سمت توسعه دیجیتال را آغاز کرده اند تاجران سنتی نیز بیشتر روی استراتژی بازاریابی آنلاین سرمایه گذاری می کنند. تمرکز بر برنامه های بازاریابی دیجیتال و این که چگونه می توانند به رشد تجارت کمک کنند، است. با راه حل های دیجیتال مارکتینگ، شرکت ها این شانس را دارند که بر روی کسب و کارهای آنلاین با رشد سریع و سودآور تمرکز کنند. از آن جایی که فرآیند تجزیه و تحلیل استراتژی بازاریابی دیجیتال و جذب مشتریان آنلاین، تعیین این مطلب است که آیا یک تجارت شکوفا و موفق است یا شکست خورده است. این امر بازاریابی دیجیتال را بسیار مهم می کند.

 

رقابت سخت در حوزه دیجیتال مارکتینگ

از یک سو ابزارهای بازاریابی دیجیتال بسیار متنوعی وجود دارد که امکان رقابت شرکت ها با دیگران را فراهم می کند. از سوی دیگر هیچ زمانی مانند اکنون ایجاد حضور آنلاین قوی با فرصت رشد کسب و کار، آسان نبوده است. بنابراین بیایید نگاهی به مشتریان و نحوه دستیابی به آن ها  از طریق بازاریابی دیجیتال بیندازیم.

 با سئو به مشتریان بیشتری دست پیدا کنید

با سئو به مشتریان بیشتری دست پیدا کنید

برای استراتژی بازاریابی دیجیتال بهتر و رشد کسب و کار، استفاده از سئو یکی از مهمترین موارد بهبود رشد کسب و کار است. هر کاربری که از وب ‌سایت تان بازدید می ‌کند قدم کوچکی برای رشد کسب ‌وکار است زیرا می ‌تواند وارد لیست پستی شود یا چیزی از تجارت الکترونیک تان خریداری کند. هرچه مشتریان بالقوه بیشتری از وب سایت بازدید کنند، بهتر در نتایج جستجو قابل مشاهده خواهید بود. این راهی است که می توانید با مخاطبان ارتباط برقرار کنید و آن ها را از مشتریان به دوستان تان تبدیل کنید.

 

به کانال هایی بپیوندید که باعث فروش و رونق کسب و کار می شوند

با افزایش دیجیتال مارکتینگ، دستیابی به نتایج تقریباً در زمان واقعی است. می ‌توانید از ابزارهایی استفاده کنید تا ببینید کدام کانال بیشترین ترافیک را برای تان به ارمغان می ‌آورد، کدام کمپین مؤثرتر بوده و مشتریان کدام سایت را بیشتر دوست دارند. بنابراین می توانید به راحتی کمپین تبلیغاتی بعدی را برنامه ریزی کنید و دقیقا بدانید که باید روی چه چیزی تمرکز و سرمایه گذاری کنید. برای این کار باید دقیقاً بدانید که برای اندازه گیری های مورد نظر به چه معیارهایی نیاز دارید. پس از انجام این کار اگر می‌خواهید فروش را افزایش دهید ایجاد کمپین‌ های تبلیغاتی و هدایت ترافیک به وب‌ سایت بسیار آسان ‌تر است.

 اگر برایتان مهم‌ است که با جذب فالوور و مشترک، آگاهی از برند را افزایش دهید پس از راه‌اندازی کمپین، معیارهای مهم را رعایت کنید. برای این که کارها کمتر پیچیده شود بهتر است از برنامه های بازاریابی دیجیتال استفاده کنید که می توانند به تجزیه و تحلیل روندها کمک کنند. با ادغام CRM  در این برنامه ها، رسیدگی به تمام نیازهای بازاریابی دیجیتال به طور همزمان آسان است. بنابراین دیجیتال مارکتینگ به کسب و کارهای کوچک و متوسط فرصت رقابت با دیگران را می دهد. آن ها اکنون می توانند سهم خود را از ترافیک هدفمند جذب کنند.

 بازارایابی دیجیتال و مقرون به صرفه

از مزایای مقرون به صرفه بازاریابی دیجیتال استفاده کنید

آیا می ‌دانستید که طبق گزارش هزینه‌ های بازاریابی دیجیتال گارتنر، 40 درصد ادعا کرده ‌اند که با استفاده از روش‌ های بازاریابی دیجیتال برای تبلیغ کسب‌ و کارشان، نتیجه قابل‌ توجهی کسب کرده اند؟ 28 درصد صاحبان مشاغل تصمیم گرفتند بودجه بازاریابی را از کانال های سنتی به ابزارها و تکنیک های بازاریابی دیجیتال تغییر دهند زیرا این چیزی است که به رشد کسب و کار کمک می کند.

 

از بازاریابی شبکه های اجتماعی برای دستیابی به مشتریان فعلی و بالقوه استفاده کنید

رسانه های اجتماعی بر زندگی ما بسیار مسلط هستند و در بازاریابی نیز همین طور است. به همین دلیل است که باید نقش زیادی در استراتژی بازاریابی دیجیتال داشته باشد. شبکه های اجتماعی بهترین فرصت برای دستیابی به مشتریان جدید با استفاده از محتوای کوتاه اما مرتبط است. همچنین تبلیغ متقابل از طریق رسانه های اجتماعی آسان است.

 رسانه ‌های اجتماعی ارتباط با مشتریان را ممکن می‌سازد بنابراین می ‌توانید کاری کنید آن ها احساس کنند بخشی از شرکت تان هستند. می توانید نه تنها به مشتریان بالقوه بلکه  به مشتریان جدید نیز دسترسی پیدا کنید.

علاوه بر این، رسانه های اجتماعی راهی آسان برای بررسی روحیه مشتریان با پیمایش در نظرات، لایک ها و اشتراک گذاری ها هستند. آن ها در حال حاضر در مورد خدمات، محصولات یا برند تان چه فکر می کنند؟ می توانید از ابزارهای رسانه های اجتماعی استفاده کنید تا ببینید مردم در مورد برند تان چگونه صحبت می کنند. این امر فرصت های بیشتری برای افزایش رشد کسب و کار با استفاده از ابزارها و جنبه های دیجیتال مارکتینگ می دهد. رسانه های اجتماعی به ایجاد تعامل سریع و موثر با مخاطبان هدف کمک می  کنند و نتایج بهتر از متوسط را از نظر نرخ تبدیل بالاتر ارائه می دهند.

 دلایل بسیار زیادی وجود دارد که بازاریابی دیجیتال بر بازاریابی سنتی برتری دارد. اما واضح ترین دلیل این است که داده های ارزشمندی از مشتریان دریافت می کنید.

 هر چه بیشتر مشتریان را بشناسید تعامل با آن ها آسان تر می شود و هرچه بیشتر با آن ها تعامل داشته باشید ایجاد محتوای مورد نظر آن ها آسان تر خواهد بود. با کمک تجزیه و تحلیل داده ها می توانید به راحتی ببینید چه کسی با محتوایتان در تعامل است و چه کسی به برند تان علاقه مند است. این امر امکان تنظیم محتوا و همچنین کانال هایی را که برای نمایش آن استفاده می کنید را ممکن می سازد. اما مهمتر از همه باید محتوای ارزشمندی به مشتریان ارائه دهید. این زمانی است که صحبت از بازاریابی محتوا می شود.

 محتوای ارزشمند در بازاریابی دیجیتال ایجاد کنید

محتوای ارزشمندی ایجاد کنید که برای مشتریان اهمیت دارد

استفاده از بازاریابی دیجیتال برای رشد کسب و کار با استفاده از داده های مرتبط برای افزایش استراتژی ها به معنای تلاش بسیار برای بازاریابی محتوا است. زیرا همه ما می دانیم که محتوا بسیار مهم  است.

 بازاریابی محتوا بسیار بیشتر از قرار دادن کلمات در وب سایت است. این در مورد ارتباط با مشتریان و گنجاندن علایق آن ها در پست های وبلاگ، هشتگ ها، فیلم ها و عکس ها است. فقط با استفاده از کلماتی که آن ها می خواهند بشنوند می توانید مطمئن باشید که آن چه می خواهند ببینند به مشتریان ارائه می دهید. همچنین بازاریابی ایمیلی بخش بزرگی از بازاریابی محتوا است و به طور مداوم بهترین بازگشت سرمایه را از هر روش بازاریابی دیجیتال برای فروش محصولات و خدمات ارائه می دهد. با ارائه آن چه وعده داده اید، کسب و کار و در نتیجه روابط بهتر با مشتریان رشد خواهد کرد. 

 با این حال، کلید موفقیت در بازاریابی دیجیتال ایجاد جریان ثابت با استفاده از همه این جنبه ‌ها است. هدف اصلی، تولید ترافیک هدفمند است که به فروش بیشتر منجر می شود. هرچه کسب و کار تان این نوع ترافیک را بیشتر کند سریعتر رشد می کند و می توانید بازگشت سرمایه را ببینید. با استفاده از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ نه تنها کسب و کار را به طور دائم رشد می دهید بلکه برای اینترنت اشیا - یک اکوسیستم جهانی از دستگاه های به هم پیوسته - آماده می شوید. در دنیای تبلت ها، گوشی های هوشمند و سایر ابزارهایی که می توانند از طریق اینترنت با یکدیگر تعامل داشته باشند بقا برای کسب و کار به معنای حضوردر این دنیای به هم پیوسته با دادن دسترسی به مخاطبان هدف متعلق به این شبکه آنلاین است.

 

نتیجه گیری 

توسعه و اجرای استراتژی های بازاریابی دیجیتال موثر می تواند تفاوت قابل توجهی در موفقیت تجارت ایجاد کند. شرکت ها می توانند با استفاده از قالب های ساختاریافته و فرآیندهای مدیریتی منتشر شده، رویکردی سازمان یافته برای دستیابی به اهداف شان ایجاد کنند. اولویت‌ بندی فعالیت‌ ها و تصمیم‌ گیری‌ ها با اندازه‌ گیری قابل اعتماد و آزمایش‌ های متعدد برای اثبات اثربخشی آن ها مهم است. اینفلوئنسرها و شرکت های وابسته نیز می توانند نقش حیاتی در هدایت ترافیک و افزایش تبدیل ها داشته باشند. استفاده از فناوری، مدل‌سازی و دستگاه‌های تعاملی می‌تواند تجربه‌های بسیار جذاب و شخصی‌ شده‌ای را برای هر کاربر در چندین دستگاه فراهم کند. برای دستیابی به بهترین نتایج، کسب ‌و کارها باید بهینه ‌سازی تلفن همراه را در اولویت قرار دهند، SEM  را در فرآیند تصمیم‌ گیری ادغام کنند و همه جنبه ‌های حضور آنلاین از جمله سئو  را پوشش دهند. تعامل با مشتریان از طریق محتوای واقعی و چشم نواز برای ایجاد روابط و جذب مشتری بسیار مهم است. ابزار بسیار مؤثری است که مشاغل می توانند به صورت رایگان برای بهبود قابلیت استفاده وب سایت و افزایش تبدیل امتحان کنند. بیایید استراتژی های بازاریابی دیجیتال موفقی را ایجاد کنیم که با اهداف و ساختار سازمان مطابقت داشته باشد و در عین حال از آخرین شیوه های بازاریابی دیجیتال استفاده می کند.

 


برگردان به فارسی: سولماز همدانی

کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک

برای دیدن دوره های مدیریت و بازاریابی دیجیتال کلیک کنید