رونق گرافیک حرکتی راهکاری هوشمندانه برای برتری در بازار رقابتی

 

موشن گرافیک چیست؟

موشن گرافیک را می توان به بهترین نحو به عنوان حرکت تصاویر گرافیکی تعریف کرد. موشن گرافیک شامل ایجاد گرافیک و جابجایی آن ها در زمان و مکان برای رسیدن به هدف مورد نظر یا روایت داستان است. عناصر موشن گرافیک در یک دنباله از فریم ها قرار می گیرند تا توهم حرکت ایجاد کنند. برخلاف سایر اشکال انیمیشن، گرافیک های متحرک عمدتاً از گرافیک و انواع استفاده می کنند.

انیمیشن اصطلاح گسترده تری است که برای توصیف گرافیک ها و فیلم های اکشن غیر زنده و حرکت شخصیت ها استفاده می شود. انیمیشن موشن گرافیک در قالب محتوای ویدیویی توضیح دهنده در طیف متنوعی از صنایع برای داستان گویی و ارتباط موثر استفاده می شود.


 تاریخچه موشن گرافیک

استفاده از انیمیشن های گرافیکی متحرک از اوایل دهه 1800 شروع شد. والتر روتمان، سینماگر آلمانی، در ساخت فیلم انتزاعی با استفاده از اشکال و فرم‌ ها آزمایش کرد و اولین فیلم شناخته شده ‌ای را تولید کرد که از گرافیک متحرک استفاده می‌ کرد.

در طول سال ها، موشن گرافیک به شکل هنری رایج تبدیل شده است که در فیلم ها، تلویزیون، محتوای آموزشی، فروش و ویدیوهای بازاریابی استفاده می شود.

 

موشن گرافیک در ویدیوهای توضیح دهنده

اکثر برنامه های تلویزیونی، فیلم ها، تبلیغات ویدیویی و ویدیوهای توضیحی از انیمیشن های گرافیکی متحرک استفاده می کنند. در تولیدات ویدیویی، استفاده گسترده ای از موشن گرافیک در سرتاسر آن پیدا خواهید کرد که مکمل انیمیشن شخصیت ها است.

 

 موشن گرافیک مخاطبان را درگیر می کند

ظهور موشن گرافیک دیجیتال عمدتاً به دلیل توانایی آن در شفاف سازی یک مفهوم و تجسم به زیبا ترین روش است. اگرچه 'مفهوم' و 'تجسم' را به گفتن یک 'داستان' نیروبخش متصل می کند.

 از آن جایی که بیش از 92 درصد خریداران تحت تأثیر تصمیم گیری نهایی برای خرید از طریق ویدیوهای آنلاین هستند  باید گزینه ای را که می تواند فوراً توجه آن ها را به خود جلب کند ریشه یابی کنید. علاوه بر این، ویدیوهای موشن گرافیک برای ارسال در رسانه های اجتماعی عالی هستند و همیشه آن ها را در اکثر ویدیوهای تبلیغاتی تلویزیونی پیدا می کنید.

 در این مقاله، نبوغ کاربردی موشن گرافیک های متحرک خلاقانه و این که چگونه هر سازمانی می تواند از اینفوگرافیک های متحرک در سبک های متعدد استفاده کند را خواهید آموخت.

آیا موشن گرافیک، کارآمد است؟

آیا موشن گرافیک، کارآمد است؟

با ظهور انقلاب دیجیتال همیشه یادگیری بصری را در هر جنبه ای از زندگی درک می کنید. انیمیشن‌های گرافیکی متحرک می‌ توانند منجر به بازگشت سرمایه بالاتر شوند و اساساً اینفوگرافیک‌ ها را تکمیل کنند زیرا ارزش حفظ بالاتری دارند و تصویر برند را جذاب می ‌کنند.

 علاوه بر این، هزینه ساخت گرافیک متحرک نسبتاً کمتر از ویدیوی زنده است.

 کسب ‌و کارها می ‌توانند تصویر مثبتی از برند از طریق ویدیوی توضیح‌ دهنده متحرک ایجاد کنند. اما اکثر مردم به ارزش تولید ویدیوها توجه نمی کنند. به یاد داشته باشید، مصرف کنندگان به اندازه کافی باهوش هستند که بین ویدیوی آماتور و حرفه ای تمایز قائل شوند.

 استخدام بهترین شرکت های تولید فیلم انیمیشن یک شروع عالی است. تیم خوبی از تهیه کنندگان، فیلمبرداران و نویسندگان فیلمنامه که می دانند چگونه بهترین مشتریان را جذب کنند، برای ساختن ویدیوها بسیار مهم است.

 

بهترین نرم افزار موشن گرافیک

بهترین نرم افزارهای موشن گرافیک موجود در بازار کمک می کند تا فیلم های انیمیشنی شگفت انگیز بسازید. برخی از بهترین ویدیوهای بازاریابی از سبک انیمیشن گرافیکی متحرک استفاده می کنند. با موشن گرافیک، واقعیت را می توان گسترش داد و به امکانات بی پایان تقسیم کرد.

 برخی از بهترین نرم افزارهای موشن گرافیک برای ایجاد انیمیشن های با کیفیت برای فیلم ها و اسپات های تلویزیونی استفاده می شوند.

 

لیست نرم افزارهای موشن گرافیک

ادوبی افتر افکت 

سینما 4 بعدی

اتودسک مایا

نوک

بلندر

ادوبی افتر افکت 

ادوبی افتر افکت بهترین نرم افزار موشن گرافیک برای ساخت فیلم های متحرک است. منحنی یادگیری کوتاهی دارد و برای درک نحوه عملکرد نرم افزار متحرک گرافیکی فقط چند درس برای فراگیری دارد.

 اکثر نرم افزارهای حرفه ای انیمیشن دوبعدی و سه بعدی، پیچیده هستند و منحنی یادگیری تند دارند. در حالی که نرم افزارهای ساده تر امکان می دهند تصاویری آماتور تولید کنید. بهترین نرم افزار موشن گرافیک یک ابزار است و ابزاری به خوبی شخصی سازی شده است که از آن استفاده می کند.

 

گرایش های موشن گرافیک

می ‌توانید با گرادیان‌ها و تایپوگرافی‌ های مختلف آزمایش کنید، دانه‌ها را ترکیب کنید، از انتقال‌ها، جلوه‌های گلیچ استفاده کنید و فیلم‌ های دوبعدی و لایو اکشن را ترکیب کنید. به عنوان مثال، استفاده از تایپوگرافی لایه ای و جنبشی در بلاک باسترهای بزرگ هالیوود رایج شده است.

 بازار مملو از کاربردهای گرافیکی متحرک، واقعیت مجازی، مینیمالیستی، اکتشافی، لوگو محور و تعاملی است.

موشن گرافیک به طور کلی شیوه ارتباط ما را متحول کرده است. این جذابیت موشن گرافیک گواهی بر این است که چگونه می تواند عناصر اولیه انیمیشن کارتونی و ابتدایی را انتخاب کرده و آن را به شگفتی بصری تبدیل کند.

کاربردهای موشن گرافیک

کاربردهای موشن گرافیک

موشن گرافیک در نهایت حرکت و انیمیشن گرافیک را در هم می آمیزد تا سبک روایی منحصر به فرد از داستان سرایی ایجاد کند. هدف اساسی روایت، برانگیختن طنین عاطفی است.

 اینترنت مملو از نمونه ‌های بی ‌شمار موشن گرافیک و قالب‌ های خلاقانه برای ایجاد ویدیوهای آنلاین است. محتوای ویدیویی به عنوان کمک بصری در نظر گرفته می شود که می تواند پیچیدگی محصول یا خدمات را ساده کند.

 

موشن گرافیک و اینفوگرافیک

آژانس های تبلیغاتی اکنون با همان مشکلی روبرو هستند که غول های فناوری زمانی با آن مواجه بودند. به صراحت بگوییم، خواندن کتابچه راهنما یی که پر از اطلاعات آماری زمان است انرژی بسیار زیادی می طلبد.

 بنابراین، اینفوگرافیک ساده می تواند با ادغام گرافیک های متحرک در محتوا زنده شود.

 می توانید طیف متنوعی از اینفوگرافیک ها را با استفاده از ایلاستریتور یا فتوشاپ ایجاد کنید.

 افزودن حرکت و تصویر در اینفوگرافیک استاتیک معمولی ناگزیر منجر به ارائه‌ ای تقویت ‌شده می ‌شود که می ‌تواند آماتورها و حرفه‌ای ‌ها را مجذوب خود کند.

 علاوه بر این، در بازه زمانی تنها سه سال، تولید محتوای ویدیویی بیش از 10 برابر افزایش یافته است. این استاندارد سازی مداوم به طور قابل توجهی الهام بخش موشن گرافیک بین سازندگان است.

هنرمند باید بتواند هر یک از جنبه های پروژه را تقسیم بندی کند.

 

سبک های اینفوگرافیک متحرک

اینفوگرافیک متحرک را می توان بسته به میزان داده های موجود طراحی کرد. می توانید از تعدادی گزینه برای تجسم، مقایسه، ایجاد جدول زمانی، بخش های هرمی، اینفوگرافیک های متحرک تعاملی، آموزشی، شماره گذاری شده یا مبتنی بر نقشه استفاده کنید.

 با این حال، می توان از اینفوگرافیک متحرک برای ایجاد ویدیوهای آموزشی، سرگرم کننده، شرکتی یا آگاهی دهنده استفاده کرد. همچنین، ریتم را می توان به صورت حرکت آهسته یا سریع تعریف کرد. در نتیجه، تعامل با حجم بیش از حد داده کند خواهد بود.


مزایای موشن گرافیک

بر اساس گزارش موسسه بازاریابی محتوا، نزدیک به سه چهارم بازاریابان، تولید ویدئو را به عنوان وظیفه اصلی در استراتژی محتوا می دانند. با این وجود، اکثریت آن ها چیزی غیرعادی خلق نمی کنند. گنجاندن گرافیک متحرک در این استراتژی راهی عالی برای بالا رفتن در رقابت است.

 

چرا موشن گرافیک برای بازاریابی محتوا و مدیریت رسانه‌های اجتماعی راهگشاست

 

موشن گرافیک محتوای خسته کننده را جذاب تر می کند

باید مطمئن شوید که افراد در بازار هدف وقتی با محتوایتان روبرو می‌شوند، از آن لذت می ‌برند. اگر محتوایی را ارائه می ‌کنید که مخاطب آن را خسته ‌کننده می ‌داند استفاده از موشن گرافیک یک راه عالی برای جذاب کردن آن است.

 موشن گرافیک باعث ایجاد و افزایش آگاهی از برند می شود

موشن گرافیک باعث ایجاد و افزایش آگاهی از برند می شود

در بازار اشباع شده داشتن هویت برند قوی، سهم بازار را به نفع کسب و کار افزایش می دهد. اگر مشتریان بالقوه از برند آگاه باشند، به احتمال زیاد تا آخرین مرحله فروش پیش خواهند رفت. با تولید ویدیوی معمولی، می‌ توانید هویت بسازید. با این حال، هزینه ‌های اضافی مربوط به تولید محتوای لایو اکشن که برند را کاملاً در بر می‌گیرد می ‌تواند تا جایی که دیگر سودآور نباشد، افزایش یابد.

 با این حال، وقتی صحبت از موشن گرافیک می ‌شود می ‌توانید به طرز ماهرانه ‌ای نکاتی را درج کنید که به برند اشاره می ‌کنند. مخاطبان می توانند به راحتی این شناسه ها را که در تولیدات بعدی نشان می دهید، انتخاب کنند. هر بار که فردی با ویدیوی تان روبرو می شود فوراً برند را تشخیص می دهد و توجه بیشتری به آن می کند.

 

موشن گرافیک محتوای شما را جذاب تر می کند

محتوای انیمیشن ویدیویی به خوبی به رسانه های اجتماعی کمک می کند. ویدیوهای موشن گرافیک کوتاه هستند و مستقیماً به اصل مطلب می پردازند. آن ها از نظر بصری جذاب هستند و دستورالعملی برای موفقیت در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی دارید. قابلیت اشتراک ‌گذاری همچنین به یکی دیگر از جنبه‌های برجسته بازاریابی ویدیویی در موبایل کمک می ‌کند. 

 با توجه به این که اکثر مردم از طریق دستگاه های تلفن همراه با پلتفرم های رسانه های اجتماعی تعامل دارند، جای تعجب نیست که یک سوم بودجه بازاریابی دیجیتال به تبلیغات موبایلی اختصاص می یابد. تطبیق موشن گرافیک با دستگاه های تلفن همراه راه بسیار خوبی برای پیشبرد استراتژی بازاریابی است.

 

موشن گرافیک کارآمد و مقرون به صرفه است

همان طور که قبلا اشاره کردیم موشن گرافیک اطلاعات پیچیده را بسته بندی می کند و آن را به شکلی ارائه می کند که اعضای بازار هدف به راحتی بتوانند آن را درک کنند.

 تولید ویدیوی لایو اکشن بسیار گران است. این نیاز به یک مکان یا استودیو و خدمات دارد. این فرآیند مستلزم استخدام نیروی متخصص و تجهیزاتی مانند دوربین است.

 

نحوه ساخت موشن گرافیک

موشن گرافیک هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. تمام کارها را می توان در رایانه با کمک نرم افزارهای موشن گرافیک مانند افتر افکت انجام داد. همچنین زمان کمتری برای تکمیل آن صرف می شود.

 یکی دیگر از جنبه هایی که موشن گرافیک را در اولویت قرار می دهد این واقعیت است که می توان آن ها را بدون صدا ساخت. بسیاری از مردم هنگام استفاده از دستگاه های تلفن به دلیل این که در محل کار یا در مکان عمومی هستند ویدیوها را در حالت بی صدا تماشا می کنند. 

 

موشن گرافیک تجارتی بسازید

ایجاد محتوای بصری درک کسب و کارتان ، کاری که انجام می دهید و این که چرا مشتریان باید از شما خرید کنند را آسان تر می کند. اگر برای ارتباط با مخاطبان به تصاویری چشمگیر نیاز دارید موشن گرافیک ابزار ایده آلی خواهد بود. 

 اکنون که متوجه شدید موشن گرافیک چیست و چگونه از آن ها استفاده کنید شروع به ساختن کنید. از آن جایی که ویدیو به سرعت بیشترین ترافیک اینترنتی را به خود اختصاص می دهد افراد خلاق در حال یافتن راه هایی برای سریع  تر و ارزان  تر کردن محتوای ویدیویی بیشتر هستند.
برگردان به فارسی: سولماز همدانی

کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک

برای دیدن دوره های موشن گرافیک کلیک کنید