پیشرفت‌ های بازاریابی دیجیتال

ابزار ها، روش ‌ها و راهکارهای نوین برای رشد و توسعه کسب و کار

 

دیجیتال مارکتینگ

استراتژی بازاریابی دیجیتال هوشمند برای رشد کسب و کار ضروری است. زیرا می تواند کمک کند تا درک کنید که چگونه کمپین های بازاریابی قابل اندازه گیری و تاثیرگذار بیشتری اجرا کنید که با روندهای در حال ظهور همسو هستند و مزیت رقابتی ارائه می دهند. اما چگونه می توان در صدر روندهای نوظهور در این زمینه ی همیشه در حال تحول ماند؟ کارشناسان بازاریابی با استفاده از ابزارهای با رتبه برتر بازاریابی دیجیتال سوگند یاد می کنند که با پیشرفت های جدید در این صنعت پرسرعت همراه باشند و آن چه را که برای کسب و کارشان بهتر است بیابند. برای شروع، یازده ابزار برتر بازاریابی دیجیتال مورد تایید متخصصان که می‌توانند به رشد کسب و کار کمک کنند در این مقاله آورده شده است.


ابزارهای دیجیتال مارکتینگ چیست؟

ابزارهای بازاریابی دیجیتال اساساً طیفی از فرآیند ها، روش ‌ها و ویژگی ‌های مرتبط با فناوری هستند که برای تبلیغ محصولات برای مخاطبان مناسب در دنیای آنلاین استفاده می‌شوند. این ابزارها شامل بازاریابی وابسته، بازاریابی رسانه های اجتماعی، ابزارهای طراحی بصری، ابزارهای اتوماسیون ایمیل و بازاریابی محتوا و غیره است. همان طور که در این جا بحث خواهیم کرد، تعدادی ابزار و برنامه کاربردی در بازار موجود است که می تواند به ارتقای استراتژی بازاریابی دیجیتال به سطح بعدی کمک کند.

 

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ بر اساس استراتژی

چشم انداز دیجیتال، فضای وسیعی است که دارای اجزای متعددی مانند اینترنت، رسانه های اجتماعی، چند رسانه ای، اپلیکیشن های موبایل و غیره است. استراتژی بازاریابی دیجیتالی جامع باید شامل همه این مؤلفه‌های مرتبط باشد تا بتواند با موفقیت، مخاطبان مناسب را شناسایی، هدف قرار دهد و به دست آورد.

 امروزه، با توجه به این که صنعت بازاریابی آنلاین چقدر رقابتی شده است بازاریابان می توانند طیف گسترده ای از ابزارها را پیدا کنند که برای محصولشان بهترین کارکرد را دارد. برای سهولت این انتخاب، ده نوع ابزاری را که هر بازاریاب باید به عنوان بخشی از جعبه ابزار بازاریابی دیجیتال داشته باشد، دسته بندی کرده ایم.

  • ابزارهای بازاریابی رسانه های اجتماعی
  • ابزارهای داده و تجزیه و تحلیل
  • ابزارهای بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)
  • ابزارهای بهینه سازی تبدیل
  • ابزارهای اینفلوئنسر مارکتینگ
  • تجربه کاربری (UX) و ابزار طراحی
  • جستجوی پولی و ابزارهای اجتماعی
  • ابزار تولید محتوا
  • ابزارهای بازاریابی ایمیلی
  • ابزارهای بازاریابی ویدئویی

پیش ‌بینی می ‌شود که صنعت تبلیغات و بازاریابی دیجیتال تا سال ۲۰۲۶ به ۷۸۶.۲ میلیارد دلار برسد و تخمین زده می ‌شود که با نرخ رشد سالانه مرکب (CAGR) ۱۳.۹ درصدی بین سال ‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۶ رشد کند.

در چنین صنعت رقابتی بزرگی، تصمیم گیری بر اساس محاسبات بازگشت سرمایه (ROI) و داده های مربوطه به ویژه در حین کار بر روی اجرای استراتژی های بازاریابی دیجیتال چند کاناله، مهم است. این امر مستلزم درک درستی از ابزارهای بازاریابی دیجیتال و مفاهیم کلیدی است که به بازاریابی خوب کمک می کند.

این 11 ابزار برتر بازاریابی دیجیتال است که هر بازاریاب باید از آن ها استفاده کند.

گوگل آنالیتیکس

اگر به دنبال استاندارد طلایی در تجزیه و تحلیل وب هستید گوگل آنالیتیکس به عنوان یکی از محبوب ‌ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ رایگان در بازار، برای ردیابی ترافیک در وب ‌سایت، یادگیری محل ورود کاربران، برجسته کردن کلمات کلیدی محبوبی که باعث تعامل کاربر می ‌شوند و جمعیت ‌شناسی مخاطبان، از جمله عملکردهای عالی آن است. ابزاری کاربر پسند است که توسط افراد مبتدی و متخصص در این زمینه استفاده می شود.

 

میل چیمپ

بازاریابی ایمیلی بالاترین بازگشت سرمایه را در مقایسه با سایر فعالیت های بازاریابی ارائه می دهد. میل چیمپ یکی از برترین ارائه دهندگان خدمات ایمیل مارکتینگ در جهان است. دارای چندین ادغام با شرکت‌ های خدمات نرم افزار است و ویژگی‌هایی مانند فرم ‌ساز، بینش پیش‌بینی، بینش مخاطبان و ردیاب کمپین‌ های ایمیلی را ارائه می ‌دهد.

 

هوت سوئیت

یک راه حل قدرتمند بازاریابی رسانه های اجتماعی است دارای داشبورد مرکزی است که از طریق آن می توان چندین کانال رسانه های اجتماعی را مدیریت کرد. این ابزار دیجیتال مارکتینگ به کاربران اجازه می دهد تا پست ها را از قبل برنامه ریزی کنند و کلمات کلیدی و برچسب ها را مشخص کنند. همچنین می‌ تواند ROI را محاسبه کند، از ابزارهای گزارش‌ دهی پیشرفته برای ردیابی کمپین‌ ها استفاده کند و با استفاده از داشبورد، پاسخ ‌ها به نظرات را در پلتفرم‌ های مختلف رسانه‌ های اجتماعی به اشتراک بگذارد.

 

بازسومو

ابزار بازاریابی دیجیتال محبوب است که به طور خاص برای کسانی که می خواهند تحقیقات بازار انجام دهند و در مورد نوع محتوای در حال ظهور در یک زمینه خاص اطلاعات کسب کنند مفید است. محتوای پرطرفدار را در سراسر رسانه ‌های اجتماعی به نمایش می‌ گذارد و ویژگی‌ های مفیدی مانند تحقیق کلمات کلیدی، جستجوی تأثیرگذار و نظارت بر برند را ارائه می‌ کند که می‌ تواند به بهتر شدن کسب و کار کمک کند.

 

ترلو

یکی از بهترین ابزارهای مدیریت محتوا در بازار است که برای استراتژی، طوفان فکری، مدیریت و به اشتراک گذاری محتوا قبل از انتشار استفاده می شود. امکان همکاری آسان را فراهم می کند و به کاربران امکان می دهد طرح بصری از مطالب محتوا ایجاد کنند. بازخورد دادن یا اصلاحات را قبل از این که پست ‌ها به صورت زنده پخش شوند، آسان ‌تر می‌ کند.

 

هابسپات

فروشگاه تک مرحله ای برای مدیریت محتوا، مدیریت رسانه های اجتماعی، ردیابی ایمیل، مدیریت سرنخ و غیره است. ابزارهای بهینه ‌سازی محتوا متنوعی را ارائه می ‌کند که به کاربران اجازه می ‌دهد همه کانال‌ های بازاریابی را کنار هم بیاورند و نرخ تبدیل بالاتر و بازگشت سرمایه بهتری داشته باشند.

 

بافر

راه حل ساده و در عین حال بصری مدیریت رسانه های اجتماعی است که به کاربران امکان می دهد پست ها را در پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی زمان بندی، ایجاد و برنامه ریزی کنند. آن ها می توانند تجزیه و تحلیل عملکرد و تعامل کاربر را دنبال کنند و استراتژی اجتماعی ارگانیک را با تیم از طریق پلت فرم اجرا کنند.

 

کانوا

پلتفرمی برای ایجاد تصاویر چشم نواز و همسو با استراتژی محتوا است. دارای ابزارهای طراحی گرافیکی با کاربرد آسان به همراه ویژگی های کشیدن و رها کردن است. این امر نیاز به طراحان با تجربه و پرهزینه را از بین می برد و به کاربران اجازه می دهد تا محتوای جذاب بصری را به راحتی ایجاد کنند.

 

سمراش

ابزار بازاریابی دیجیتال مفید به طور خاص برای بازاریابان محتوا و نویسندگان است. قالب های آماده برای تولید محتوا همراه با توصیه های کلمه کلیدی خاص ارائه می دهد. همچنین به تجزیه و تحلیل تبلیغات رقبا، حسابرسی وب سایت ها و پیگیری تعامل کاربران کمک می کند.

 

آدینس

کلید بازاریابی دیجیتال موثر در درک واقعی مخاطبان هدف و شناسایی روندها نهفته استآدینس از اطلاعات جمعیتی و علایق کاربران برای شناسایی و تقسیم بندی آن ها در رسانه های اجتماعی استفاده می کند. به اجرای کمپین‌ های تبلیغاتی خاص برای مخاطبان خاص و به درک عمیق ‌تری از شخصیت‌ های مشتری کمک می ‌کند.

 

آنبونس

این نرم افزار بهینه سازی تبدیل، ابزار بازاریابی دیجیتال مفیدی است. می تواند به ساخت، تنظیم و انتشار صفحات فرود جدید آزمایشی کمک کند. دارای تست داخلی A/B و تجزیه و تحلیل است که به وضوح نشان می دهد کدام گزینه صفحه فرود بهترین عملکرد را دارد.

 

برنامه های بازاریابی دیجیتال

یادگیری نحوه استفاده از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مناسب نقش مهمی در رشد کسب و کار دارد و کلید تسریع موفقیت در صنعت رقابتی است. بنابراین، برای ارتقاء دانش در مورد آخرین روندهای بازاریابی، دوره های آنلاین بازاریابی دیجیتال را که با همکاری دانشگاه های برجسته ارائه می شود، بررسی کنید. بینش ارزشمندی در مورد دنیای بازاریابی به دست آورید و به متخصص ارزنده دیجیتال مارکتینگ تبدیل شوید.برگردان به فارسی: سولماز همدانی

کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک

برای دیدن دوره های مدیریت و بازاریابی دیجیتال کلیک کنید