موضوعات برتر

آموزش عکاسی آنلاین

 از نورپردازی تا آشنایی با دوربین های حرفه ای

 استیو مک کوری، عکاس مشهور آمریکایی، می‌گوید: 'زندگی من با نیاز فوری به جستجو و مشاهده شکل گرفته است و دوربین پاسپورت من است.' 

چه عکاس خبرنگار حرفه ای باشید یا عکاس تازه کار، چیزی در درون وجود دارد که افراد را وادار می کند وقت خود را به عکاسی اختصاص دهند.

 مردم به دلایل مختلف عکاس می شوند. اشتیاق به زیبایی شناسی، اشتیاق برای گفتن داستان، میل به درک بهتر دنیای اطرافشان یا شاید فقط اشتیاقی ساده اما غیرقابل توضیح برای ثبت لحظات.

 

چگونه می توان عکاس حرفه ای شد؟ 

'انواع مختلف عکاسی به انواع طرز فکر و مسیرهای متفاوتی نیاز دارند.'

 در حالی که مسیر برای تبدیل شدن به یک حرفه ای پشت دوربین منحصر به فرد خواهد بود ما گام های مهمی که باید برای حرفه ای شدن بردارید در این مقاله بیان کرده ایم. این لیست، دیدی از عناصری می دهد که باید در هنگام عکاس شدن در نظر بگیرید و راهنمای دقیق تری که در ادامه می آید کمک می کند تا وارد رشته های این صنعت شوید.

 

خودتان را بشناسید

ممکن است فلسفی به نظر برسد، اما باید بفهمید که چه کسی هستید و چه چیزی را دوست دارید. اگر می خواهید عکاسی را به معنای تجاری دنبال کنید باید مردم را دوست داشته باشید و عاشق تعامل با آن ها باشید.

 در حالی که انواع مختلفی از عکاسی وجود دارد مانند عکاسی پرتره، رویداد یا عکاسی شرکتی، بیشتر آن ها نیاز دارند که با سوژه ها تعامل داشته باشید. باید بدانید که چگونه با مردم ارتباط برقرار کنید تا بتوانید به شات مورد نظر برسید.

 به یاد داشته باشید هر چیزی که اکنون تصمیم می گیرید نباید همان چیزی باشد که در نهایت به آن می رسید. انواع مختلفی از عکاسی را در طول سال‌ ها امتحان می کنید برخی را دوست داشته اید و برخی را نه. در طی این فرآیند، سبک تان تغییر و نحوه تعامل با مشتریان تغییر کرده است و این مشکلی ندارد.

 

حرفه عکاسی را درک کنید

چه به عکاسی به عنوان شغل تمام وقت فکر کنید و چه به عنوان کار فرعی باید بدانید برای موفقیت چه چیزی لازم است. مانند هر مهارت دیگری، تمرین ضروری است. باید برای مقابله با اشتباهات و شکست آماده باشید  و از آن ها درس بگیرید.

 همچنین مهم است که بدانید برای راه اندازی کسب و کار عکاسی چقدر زمان نیاز است. این فقط در مورد عکسبرداری از سوژه ها نیست. کارهای مربوط به ویرایش، برنامه ریزی و سفر نیز ضروری است.

 ارتباطات و آموزش عکاسی آنلاین

ارتباطات را یاد بگیرید

یکی از بهترین راه ‌ها برای عکاس شدن این است که از متخصص این رشته یاد بگیرید. بسیاری از عکاسان موفق و سرشناس کلاس‌ ها و راهنمایی آنلاین را با پرداخت هزینه ارائه می ‌دهند.

 علاوه بر شرکت در کلاس‌ های عکاسی در مدرسه، یادگیری از یک عکاس حرفه‌ ای می ‌تواند بینشی در مورد همه جنبه ‌های کسب ‌وکار بدهد. مانند تجهیزاتی که باید با آن ها شروع کنید یا چگونه قراردادها را تنظیم کنید.

 

تجهیزات و ابزار مناسب عکاسی 

بیشتر مردم قبل از این که تصمیم بگیرند عکاس شوند دوربین انتخاب می کنند. همان طور که کسب و کار و مهارت های تان را توسعه می دهید می توانید تجهیزات جدید خریداری کنید. با این حال نوع تجهیزاتی که در اختیار دارید چه دوربین، لنز، روشنایی یا سه پایه، چیزی نیست که به عکاس بهتری تبدیل تان کند. 

 قبل از این که روی تجهیزات عکاسی حرفه ای سرمایه گذاری کنید بهتر است تحقیقات انجام دهید. ببینید دیگران چگونه کار می کنند و از آن جا شروع کنید. نیازی نیست حرفه عکاسی را با دوربین گران قیمت شروع کنید.

 

کسب و کار عکاسی راه اندازی کنید

مطمئن شوید که درک روشنی از الزامات کسب و کار برای تبدیل شدن به عکاس حرفه ای دارید. مانند این که به چه نوع حساب های بانکی تجاری نیاز دارید، چگونه یک شناسه مالیاتی تنظیم کنید و چه نوع بیمه ای باید دریافت کنید.

 همچنین هنگام ارزیابی بازار فعلی، باید بدانید که مخاطبان هدف و رقبا چه کسانی هستند. به علاوه، برای تبلیغ کسب و کار عکاسی، داشتن وب سایت بهینه شده با سئو ضروری است تا به راحتی مشتری آنلاین پیدا کنید.

 

کسب و کارتان را بهینه کنید

برای این که عکاس موفقی باشید باید کار کردن با مشتریانتان را آسان کنید. فرآیندهای کسب و کار را ساده و خودکار کنید مانند زمان ‌بندی قرار ملاقات، دریافت توافق‌ نامه ‌های جلسه، جمع‌آوری بازخورد مشتریان و موارد دیگر.

 خودکارسازی، مانند ارسال ایمیل یا قرارداد، کار را به عنوان صاحب کسب و کار آسان ‌تر می ‌کند زیرا می ‌توانید زمان بیشتری را به جای کارهای اداری روی عکاسی متمرکز کنید.

 همه می توانند عکس بگیرند. چه کسی عکس زیبایی از غروب خورشید در طول پیاده روی نگرفته است؟ وقتی چنین عکسی می گیرید از نظر فنی عکاس هستید. اما عکاس حرفه ای بودن، کسی که برای کارش پول می گیرد و عکاسی را چیزی فراتر از سرگرمی دلپذیر می بیند کاملاً متفاوت است. 

 تبدیل شدن به عکاس حرفه ای

تبدیل شدن به عکاس حرفه ای 

چیزی که عکاسان حرفه ای را متمایز می کند تمرین است. حرفه ای ها هنرشان را تقویت کرده اند. آن ها روی عکس ها زحمت کشیده اند و در هر مرحله از فرآیند عکاسی به استاد تبدیل شده اند. با این حال، آن ها همیشه به دنبال پیشرفت هستند در مورد آخرین فناوری عکاسی تحقیق می کنند، تجهیزات را به روز می کنند و پروژه های جدیدی انجام می دهند که مهارت های آن ها را افزایش می دهد و تسلط شان را بیشتر می کند.

 در این بخش، بر اهمیت تمرین تاکید می ‌کنیم و توضیح می‌ دهیم که چرا این یک عنصر حیاتی برای تبدیل شدن به عکاس حرفه‌ ای است. همچنین نحوه تمرین  و چگونگی پیدا کردن زمان برای تمرین را توضیح خواهیم داد.

 

تمرین، حرفه تان را کامل می کند

عکاسی یک هنر است. درست مانند متالورژی یا هر شغل دیگری که می توانید به آن فکر کنید. مهارت های دستی نیاز به تمرین دارد. جای تعجب نیست که تعداد زیادی کلاس کارآموزی عکاسی وجود دارد. این دوره های کارآموزی یک حرفه ای با تجربه را با یک تازه کار جفت می کند تا خرد استاد بتواند به دانش آموز منتقل شود.

 مردم اغلب «تمرین» را با «یادگیری» اشتباه می گیرند. واضح است که یادگیری مفید است. خواندن کتاب در مورد عکاسی بسیار ارزشمند است همان طور که نگاه کردن به کتاب عکس و ارزیابی آن ها در سطح رسمی بسیار ضروری است. اما تمرین مستلزم انجام دادن است. این بدان معناست که با دوربین به شکار دنیا بروید و عکس‌ های زیادی بگیرید سپس آن ها را توسعه دهید، ویرایش و در هر بخش از فرآیند عکاسی شرکت کنید.

 در طول مسیر اشتباه خواهید کرد و این خوب است. اشتباهات کمک می کنند یاد بگیرید. حل مشکلات جدید بهترین راه برای توسعه مهارت های حیاتی و تبدیل شدن به عکاس کامل تر است. در واقع، بیرون رفتن از منطقه امن تان و آماده کردن خود برای رویارویی با چالش‌ها، شاید مفیدترین ابزار برای کسب مهارت‌ های جدید باشد.

 اهدافی ایجاد کنید. چه مهارت هایی را می خواهید بهبود بخشید؟ چگونه می خواهید پیشرفت تان را از نظر توسعه این مهارت پیگیری کنید؟ و در چه جدول زمانی قصد دارید پیشرفت کنید؟ تعیین اهداف به وضوح مهم است و پیگیری پیشرفت به همان اندازه حیاتی است. داشتن مجله یا وبلاگ شخصی که در آن بتوانید پیشرفت تان را به صورت خصوصی یا عمومی ترسیم کنید می تواند مفید باشد. این مسئله تعیین چگونگی دستیابی به اهداف است. همان طور که گفتیم بهترین راه برای یادگیری، انجام دادن و بهترین راه برای انجام دادن، پرداختن به پروژه های زیاد است.

 پروژه ایجاد کنید. دوستانتان را به پارک ببرید و از آن ها عکس بگیرید. این ممکن است کاری باشد که قبلاً انجام نداده اید. اما اکنون این فرصت را خواهید داشت که ترکیب بندی، نورپردازی مناسب و کار رو در رو با مشتری را در عکاسی تمرین کنید. ایجاد پروژه شما را مجبور می کند که با مشکلات دنیای واقعی مقابله کنید و مهارت های مختلف زیادی را به یکباره بیاموزید. هدف مشخص است و رسیدن به آن به عهده شماست.

 

تسلط بر عکاسی نیاز به فداکاری دارد

تبدیل شدن به عکاس حرفه ای یک شبه اتفاق نمی افتد. در این راه باید فداکاری هایی انجام دهید. در این جا سه مورد برجسته آمده است:

 زمان در یادگیری عکاسی آنلاین

زمان

 از ایده گرفته تا محصول نهایی، گرفتن عکس می‌ تواند کاری کاملاً فشرده باشد. عکاسان بزرگ اغلب جزئیات گرا هستند. آن ها ممکن است ساعت ها تلاش کنند تا عنصری از عکس را کامل کنند. بنابراین وقتی پروژه‌ها را انجام می ‌دهید و خودتان را وقف بهبود هنر می ‌کنید، ممکن است متوجه شوید که زمان زیادی را به عکاسی اختصاص می ‌دهید. این یک واقعیت عکاسی است که زمان زیادی را در این راه فدا خواهید کرد. این شما هستید که تعیین می‌ کنید زمانی که صرف می ‌کنید ارزشمند است یا خیر و محیطی را ایجاد می‌ کنید که بتوانید به ‌عنوان عکاس پیشرفت کنید و در عین حال با دیگران همگام باشید. 

 

انرژی

عکاسی از کنسرت ‌ها، شبکه ‌سازی و راه‌اندازی کسب‌ وکار، انرژی می ‌گیرد. خیلی زود خودتان را تحت فشار نگذارید.

 

پول

 عکاسی در ابتدا فعالیتی بسیار گران قیمت است. گرفتن دوربین مناسب بدون ذکر لنز، تجهیزات نورپردازی و غیره  می تواند در هزینه ها تاثیر بگذارد. هیچ راه واقعی برای دور زدن این موضوع وجود ندارد. اگرچه می توانید به آرامی شروع به کار کنید. شاید علاقمند به سرمایه گذاری روی دوربین باشید. فناوری، کار را ساده کرده است و می توانید دوربینی مقرون به صرفه پیدا کنید که تقریباً تمام نیازهای تان را برآورده کند. حتی می توانید از عکس گرفتن با دوربین گوشی هوشمند چیزهای زیادی یاد بگیرید. همچنین نسخه های بسیار ارزان و حتی رایگان نرم افزار ویرایش آنلاین وجود دارد. بنابراین، در حالی که موارد مالی برای تبدیل شدن به عکاس وجود دارد، روی مقدار پولی که در ابتدا خرج می کنید کنترل دارید.  در نهایت، پولی که خرج می ‌کنید، سرمایه‌ گذاری ارزشمندی برای پیشرفت شغلی تان است.

 

آموزش می تواند شما را به سطح بعدی برساند

داشتن تحصیلات عالی در زمینه عکاسی، علاقه ‌مندان را از حرفه ‌ای‌ ها جدا می ‌کند. مطمئناً تعداد زیادی از عکاسان موفق با حداقل پیشینه تحصیلی وجود داشته اند. اما برای بیشتر افراد، شرکت در کلاس ‌ها و کار با مربی، آن ها را قادر می ‌سازد تا تکنیک ها را تقویت و تجربه ارزشمندی کسب کنند.

 اغلب در مورد 'استادان خودآموخته' می شنوید. افرادی که مسیرهای کلاسیکی را که توسط برنامه های آکادمیک تعیین شده بود نادیده گرفتند و راه خود را برای تسلط در عکاسی ایجاد کردند. خودآموزی می تواند اولین قدمی باشد که برمی دارید. مقالات و ویدیوهای آموزشی بی‌ شماری در اینترنت وجود دارد که می ‌تواند درکی اولیه از تکنیک‌ هایی که عکاسان حرفه‌ ای هر روز استفاده می ‌کنند، بدهد. 

 چگونه می دانید که برای آموزش بیشتر آماده هستید؟ شاید به عنوان عکاس برای سرگرمی کار کرده اید اما تصمیم گرفته اید مهارت های تان را به سطح بالاتری ببرید. اما آیا به اندازه کافی آماده هستید که در کلاس مبتدی شرکت کنید؟ اگر به آن علاقه دارید هرگز نباید از برداشتن گام بعدی و آموزش در مورد عکاسی بترسید. کلاس هایی وجود دارد که برای مبتدیان طراحی شده است. حتی بسیاری از برنامه‌ های عکاسی شامل کار ‌آموزانی است که دانش مختصری از عکاسی دارند.

بودجه شما چقدر است؟ به هر حال، آموزش نیاز به زمان و هزینه دارد اما باید از میزان پولی که می خواهید برای آموزش عکاسی خرج کنید آگاه باشید. طیف گسترده ای از گزینه ها از برنامه های تحصیلات تکمیلی گران قیمت گرفته تا دوره های آنلاین مقرون به صرفه تر وجود دارد. فقط باید اهداف تان را ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید که چه چیزی بهترین کارایی را برای تان فراهم می کند.برگردان به فارسی: سولماز همدانی

کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک

برای دیدن دوره های عکاسی دیجیتال کلیک کنید