نقش برندسازی دیجیتال

در کسب و کارهای کوچک تا برندهای بزرگ

برندسازی دیجیتال به عنوان مسیر شغلی بازاریابی، رشد فوق العاده ای داشته است. اگر به دنبال تغییر شغل و تبدیل شدن به متخصص برندسازی هستید، این مهارت برای صاحبان مشاغل کوچک و سایرین که برای جذب  مشتری تلاش می کنند بسیار مهم است. در ادامه بخوانید چرا و چگونه می توانید یادگیری برندسازی دیجیتال را شروع کنید.

 

چرا برندسازی دیجیتال برای کسب و کار مهم است؟

هنگامی که کاربران اینترنت در حال خرید مقایسه ای هستند، به طور پیش فرض به کسب و کاری می پردازند که بهترین تجربه مشتری را ارائه می دهد. اطلاعات اولیه مانند ساعات کار، مکان، قیمت ها، پیشنهادات ویژه و اطلاعات تماس باید به راحتی پیدا شود. اگر مشتریان احساس نکنند که فروشگاه دیجیتال به راحتی و با شرایط آن ها هماهنگ است، فروشگاه دیگری پیدا خواهند کرد.

 همان طور که گفته شد، بازاریابی آنلاین بسیار بیشتر از یک بازی رقابتی است و فقط در مورد دور نگه داشتن مشتریان بالقوه از رقبا نیست. در عوض، آن را به عنوان یک استراتژی پیشگیرانه در نظر بگیرید که به مشتریان نشان می دهد که برند در مورد آن ها و نحوه خریدشان فکر کرده است. استراتژی بازاریابی دیجیتال موثر با آسان کردن استفاده تا حد امکان شروع می شود، حتی برای برندهایی که به شدت بر تجارت الکترونیک متمرکز نیستند.

 

آیا برندسازی دیجیتال جایگزین برندسازی سنتی می شود؟

پذیرش دیجیتال مارکتینگ به این معنی نیست که باید تمام تلاش های بازاریابی سنتی را کنار بگذارید. در عوض، از برندسازی دیجیتال برای عمیق ‌تر شدن کمپین‌ های سنتی استفاده کنید. رسانه‌های دیجیتالی مانند فیلم‌ها، عکس‌ها و صدا می‌توانند زمینه، عمق یا وضوح را در مورد ادعاهای تبلیغاتی که قبلاً مطرح کرده‌اید، ارائه دهند. 

 مزایای دیجیتال برندینگ چیست؟

مزایای دیجیتال برندینگ چیست؟

دیجیتال برندینگ مزایای زیادی نسبت به روش های تبلیغات سنتی مانند تبلیغات چاپی و پست مستقیم، بیلبوردها، تلویزیون و رادیو دارد. این به برندها اجازه می دهد تا با منابع خود کارهای بیشتری انجام دهند و در عین حال مشتری را قادر می سازد تا با آن برند مطابق شرایط تجارت کند. 

 حداقل، بازاریابی آنلاین به مشتریان این امکان را می دهد که اطلاعات مورد نیاز را پیدا کرده و در هر زمان سؤالات را ایمیل کنند، به جای این که آن ها را مجبور به تماس در ساعات کاری کنند. تعاملات تان را در برنامه آن ها قرار می دهد و نه برعکس.

 برندسازی دیجیتال که به خوبی انجام شد، راه نهایی برای ایجاد اقتدار و آگاهی از برند در بزرگترین بازار روی زمین، اینترنت است. برندها می ‌توانند مستقیماً از طریق رسانه‌ های اجتماعی با مخاطبان هدف درگیر شوند تا دقیقاً بدانند مشتریان به دنبال چه چیزی هستند و روابط معتبری ایجاد کنند که اعتماد و وفاداری به برند را ایجاد می ‌کند.

 به طور خلاصه، اهمیت برندسازی دیجیتال فراتر از فروش است. این سرمایه گذاری بلند مدت در سلامت و رشد کسب و کار است. در این جا برخی از مزایای افزودن استراتژی های دیجیتال به برنامه برندسازی آورده شده است:

 

هزینه

بسیاری از انواع برندسازی دیجیتال بسیار ارزان ‌تر هستند، در عین حال دارای پتانسیل بسیار بیشتری نسبت به استراتژی‌های کلاسیک بوده و تبلیغات دیجیتال را به انتخابی مقرون ‌به‌ صرفه برای کسب ‌وکارهای کوچکی تبدیل می‌کند که نگران هزینه‌های تبلیغاتی هستند.

بیلبوردها به مشتریانی که در یک منطقه خاص زندگی می‌کنند بستگی دارد در حالی که رادیو و تلویزیون از مصرف ‌کنندگان می ‌خواهد که به قالب‌ های رسانه ‌ای خاص توجه کنند که از مد افتاده‌اند. در مقایسه، بازاریابی آنلاین می تواند به هر کسی، در هر کجا، حتی در مقیاس جهانی دسترسی پیدا کند.

 اکثر مشتریان بالقوه از دستگاه های تلفن همراه استفاده می کنند یا حداقل بخش زیادی از روز خود را آنلاین می گذرانند. برندها می ‌توانند از بازاریابی محتوا، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و سایر کانال‌ های بازاریابی دیجیتال برای ملاقات با مشتریان استفاده کنند.

 

هدف گیری

ابزارهای برندسازی دیجیتال و تجزیه و تحلیل می توانند به برندها کمک کنند تا مشتریانی را که به احتمال زیاد محصولات یا خدمات آن ها را می خواهند شناسایی و هدف قرار دهند، بنابراین می توانند منابع را در جمعیتی سرمایه گذاری کنند که در آن بیشترین ارزش را ارائه می دهند. استراتژی برندسازی دیجیتال قوی به شرکت ‌ها این امکان را می‌ دهد تا از بودجه و پرسنل خود بهتر استفاده کنند و در عین حال بازده سرمایه‌ گذاری بیشتری داشته باشند.

 

انعطاف پذیری

ابزارهای مدرن تجزیه و تحلیل بازاریابی، بینش‌های بی ‌درنگ را ارائه می ‌کنند که به کسب ‌وکارها اجازه می ‌دهد کمپین‌ های بازاریابی را در لحظه تنظیم کنند. در مقابل، روش ‌های برندسازی سنتی مستلزم کاهش هزینه هستند: پول از قبل خرج شده است و اگر کمپین شکست بخورد، تا کمپین بعدی کاری نمی‌ توان انجام داد. کمپین دیجیتال معیوب هنوز هم قابل نجات است و همینطور پولی که برای آن خرج می شود.

 قابلیت اندازه گیری در برند سازی دیجیتال

قابلیت اندازه گیری

برخلاف بیلبوردها، تبلیغات تلویزیونی و رادیویی، کانال‌های برندسازی دیجیتال با ابزارهایی که برندها برای اندازه ‌گیری عملکرد به آن‌ها نیاز دارند، متصل هستند.

 رئیس دانشکده علوم بازاریابی در دانشکده بازرگانی رابرت اچ اسمیت می گوید: این روزها برای بازاریابان ضروری است که درک اساسی از تجزیه و تحلیل داده های مشتری و بازار به منظور تصمیم گیری آگاهانه داشته باشند. 

 توسط پست‌ های رسانه‌های اجتماعی یا تعداد بازدید کنندگانی که به وب ‌سایت می‌ آیند و این که از کجا می‌ آیند در برندسازی دیجیتال به راحتی می توان مشاهده کرد که تعداد بازدیدها، کلیک ها و لایک ها چقدر است. مدلسازی اسناد، اولین فروش مشتری را به اولین نقطه تماس دیجیتالی آن ها با نام تجاری شما نشان می دهد. معیارهایی که در آن ها بیشترین ارزش را دارید انتخاب کنید و شروع به یادگیری نحوه تاثیر کمپین های برندسازی دیجیتال بر نرخ تبدیل کنید.

 

مشروعیت

مشتریان بالقوه بیشتر به کسب و کارهایی که دارای حضور آنلاین هستند اعتماد می کنند که شامل موارد زیر است:

 

  • وبسایت
  • گواهینامه ها
  • حساب های رسانه های اجتماعی

 حضور سالم آنلاین نشان می دهد که یک برند تثبیت شده و قابل اعتماد است. اعتماد می تواند معامله را برای مصرف کنندگانی که در حال بررسی یک محصول یا خدمات جدید هستند، ایجاد یا شکست دهد.

 نکته: همکاری با اینفلوئنسرها در شبکه های اجتماعی یکی از قدرتمند ترین راه ها برای بهبود شهرت برند است.

 

دموکراتیک شدن

برندسازی دیجیتال (در صورتی که به درستی انجام شود) می تواند زمینه بازی را برای کسب و کارهای کوچکی که با شرکت های بزرگ رقابت می کنند یکسان کند. آمازون، والمارت و سایر فروشندگان بزرگ ممکن است بیشترین درآمدها را داشته باشند اما پول نمی تواند ارتباط موتور جستجو را بخرد. تنها راه برای قرار گرفتن در بالای صفحه نتایج گوگل، ایجاد ارتباط از طریق استراتژی هایی مانند تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) و بهینه سازی موتور جستجو (SEO) است.

 آیا برندسازی دیجیتال شغل خوبی است؟

آیا برندسازی دیجیتال شغل خوبی است؟

شاید به دنبال چیزی بیش از یک ارزش افزوده برای کسب و کار تان هستید. شاید برای تغییر شغل آماده باشید و به این فکر کنید که آیا دیجیتال دیجیتال مناسب است یا خیر. این رشته با پتانسیل درآمد بالا با مانع کم برای ورود همراه است. فرصتی طلایی به دست آورده است و وعده می دهد که با سرعت استفاده از اینترنت به رشد خود ادامه دهد و در حال حاضر در لیست 10 شغل پرتقاضا لینکدین قرار دارد.

 هر کسب ‌وکاری به برندسازی دیجیتال نیاز دارد بنابراین یافتن شغل در این زمینه امنیت شغلی عالی و همچنین فضای زیادی برای رشد برای افرادی که می ‌توانند برنده‌های ثابتی داشته باشند، ارائه می ‌دهد. طبق داده‌ها، میانگین حقوق برای یک مدیر برندسازی دیجیتال 71914 دلار است و مدیران برندسازی دیجیتال می ‌توانند بیش از شش رقم درآمد داشته باشند. با توجه به اداره آمار کار،  مدیر برندسازی جزو ده شغل پردرآمد در سال 2021 است و علیرغم تأثیرات کرونا به رشد خود ادامه می دهند.

 برندسازی دیجیتال همچنین می تواند جذاب باشد زیرا امکان برنامه ریزی انعطاف پذیر و کار از راه دور را فراهم می کند. همچنین پویا است و تقریباً روزانه چالش ها و فناوری های جدیدی را ارائه می دهد. اگر منضبط، خلاق و به دنبال شغلی هیجان انگیز و دائماً در حال تغییر هستید، برندسازی دیجیتال می تواند یک انتخاب شغلی درازمدت باشد.

 

 چگونه برندسازی دیجیتال را شروع کنیم

اگر تجربه ای در زمینه دیجیتال برندینگ ندارید، از طریق دوره های آنلاین و پروژه های جانبی شروع کنید.

کن برمن، مدیر بازاریابی دیجیتال ای دی ایکس می گوید: وبسایت و وبلاگ راه اندازی کنید، بازاریابی وابسته را امتحان کنید، کمپین های برندسازی دیجیتال در مقیاس کوچک را اجرا کنید. می‌توانید از ساختن وب‌ سایت و نحوه جذب آن اطلاعات و بازار، تجربیات جالب زیادی به دست آورید  اکنون مانع انجام این کار کمتر از همیشه است.

 

مهارت های دیجیتال برندینگ را بیاموزید

چه به دنبال تغییر شغل و چه به دنبال ارزش افزودن به کسب و کار باشید، می توانید همه چیز را از یادگیری مهارت های دیجیتال برندسازی به دست آورید. مهارت های دیجیتال برندینگ، دوره‌ ها و برنامه ‌های برند سازی مختلفی را میزبانی می ‌کند که می‌ تواند به شما در شروع سفر کمک کند.برگردان به فارسی: سولماز همدانی

کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک

برای دیدن دوره های مدیریت و بازاریابی دیجیتال کلیک کنید