30 ارديبهشت , 1402
سولماز همدانی
موضوع : موشن گرافیک جادویی برای تبدیل ایده‌هایتان به میان زندگی استاتیک

موشن گرافیک جادویی برای تبدیل ایده‌هایتان به میان زندگی استاتیک

آموزش موشن گرافیک

جادویی برای تبدیل ایده‌هایتان به میان زندگی استاتیک

آیا می خواهید ایده های طراحی خود را به حرکت درآورید؟ از موشن گرافیک های چند بعدی گرفته تا استاپ موشن و رسوب گذاری، در این جا نکاتی در باب موشن گرافیک آمده است.

 موشن گرافیک به یکپارچه سازی محتوای دیجیتال تبدیل شده است. از انیمیشن های وب ظریف گرفته تا ویدیوهای تبلیغاتی کامل، تطبیق پذیری و نوآوری موشن گرافیک با گذشته قابل مقایسه نیست.   به‌عنوان رشته ‌ای خلاقانه که مستقیماً با فناوری و توسعه طراحی مرتبط است، جای تعجب نیست که روندهای موشن گرافیک دائماً در حال ظهور هستند.

 طراحی حرکت زمینه به سرعت در حال تکامل است که به طور مداوم تکنیک ها، سبک ها و فن آوری های جدید را معرفی می کند. دور دیگری از تحولات هیجان انگیز نوید تغییر صنعت موشن گرافیک و رویکرد ما به آن را می دهد.

 چه طراح متحرک سازی با تجربه باشید و چه به تازگی با موشن گرافیک شروع کرده اید، ما برترین گرایش ها، نکات و الگوهای طراحی حرکتی را گردآوری کرده ایم تا کمک کنیم در این زمینه به روز بمانید. گرفته تا و رسوب گذاری، در این جا نمونه هایی از موشن گرافیک های چند بعدی و استاپ موشن آمده است.


 موشن گرافیک چند بعدی

  • اشیاء معلق
  • هایپر واقع گرایی
  • موشن گرافیک سه بعدی
  • استاپ موشن
  • انیمیشن پیشرفته
  • هویت های برند متحرک
  • هوش مصنوعی

 موشن گرافیک چند بعدی

موشن گرافیک چند بعدی

 اول از همه، ما در حال فشردن پلی آن ترکیبی در گرافیک متحرک هستیم. امسال اشیای دو بعدی بیشتری را دیده‌ایم که در محیط‌ های سه‌ بعدی یا لایو اکشن قرار گرفته ‌اند و نمونه های واقعی در صحنه‌ های متحرک ظاهر می‌شوند. این تکنیکی است که به طراحان اجازه می‌ دهد تا عناصر خارق‌ العاده را به فعالیت‌ های روزمره اضافه کنند یا به عنوان مثال وسایل خانه را در مقابل پس ‌زمینه ‌های عجیب و غریب به نمایش بگذارند.

 انیمیشن کلاژ بخشی از این روند را تشکیل می‌دهد  با عکس‌ها و تصاویر استفاده شده در همان ویدیو که از طریق ظاهری ارگانیک و به اصالت آن می‌افزاید. به طور مشابه، انیمیشن سنتی سل - که شامل ساخت دست هر فریم برای ایجاد دنباله ای از تصاویر است - حس سادگی و نوستالژی را القا می کند.

 در سال 2023، بسیاری از طراحان ادغام انیمیشن‌ های دو بعدی با اکشن زنده یا محیط‌ های سه بعدی را ارائه داده اند. این روند چند سال پیش بسیار بزرگ بود، اما اکنون شاهد ترکیبی بین محصولات واقعی و عناصر انیمیشن هستیم.

 

شناور شدن اجسام

 در حالی که اجسام ممکن است معلق باشند، روند گرافیکی حرکتی ضد جاذبه این طور نیست. این روند اغلب شامل عناصری است که به نظر می رسد توسط نیروی نامرئی نگه داشته می شوند، این روند در مورد رهایی از محدودیت ها و دستیابی به احساس آزادی است. 

 ویژگی ‌های شناور در محیط ایستا نیز جذابیت دارند. به عنوان مثال، در ویدیوهایی که اسلایدهای ثابت را برای انیمیشن صاف تعویض می‌کند. قالب های متحرک با نمایش ساختار سایت و برجسته کردن عناصر طراحی خاص، تجربه ای تعاملی و فراگیر را در اختیار بیننده قرار می دهند.

 عکاسی محصول شناور یکی دیگر از گرایش های معلق است که به هر عکسی حس جادویی می بخشد. 

 

واقع گرایی 

 با پیشرفت های عظیم در انیمیشن های کامپیوتری، شاهد تعداد فزاینده ای از موشن گرافیک های فوق العاده واقعی بر اساس صحنه های اکشن زنده بوده ایم. به نظر می رسد موارد بسیار کمی وجود دارد که طراحی مدرن نمی تواند آن را واقعی کند که برای طراحی محصول و ویدیوهای تبلیغاتی عالی است.

 

موشن گرافیک سه بعدی

 موشن گرافیک های سه بعدی در سال 2023 نقش برجسته ای را در سراسر جهان ایفا کرده اند. روند طراحی سه بعدی در همه جا وجود دارد. از بازاریابی و رسانه های اجتماعی گرفته تا طراحی و تایپوگرافی، به هر پروژه ای عمق، درام و پویایی می بخشد.

 در رابطه با موشن گرافیک سه بعدی، می‌توانیم ببینیم که بسیاری از روندها توسط ابزارها و نرم‌ افزارهای در حال ظهور مشخص می‌شوند. اکنون می‌توانیم نتایج باورنکردنی را در زمان بسیار کمتری نسبت به چند سال پیش ایجاد کنیم.

 استاپ موشن در گرافیک

استاپ موشن

 استاپ موشن یک سبک انیمیشن است که قدمتی به میزان تاریخ دارد و اخیراً تغییراتی در موشن گرافیک داشته است. با گرفتن عکس‌ های پیوسته از اشیاء طبیعی، بازگشت استاپ موشن بخشی از روند طراحی یکپارچه سازی با سیستم عامل گسترده ‌تر است که از اشکال هنری سنتی برای پرورش حس نوستالژی استفاده می‌کند. از آن جایی که موشن گرافیک جایگزین سریع ‌تر و ارزان‌ تری برای روش‌های استاپ ‌موشن استاندارد است  در عین حال نتایج تقریباً یکسانی را به دست می‌آ ورد.

 

کلیمیشن نوعی انیمیشن است که بسیار شبیه به استاپ موشن عمل می کند اما با استفاده از نرم افزار سه بعدی ساخته شده است. از آن جایی که این تکنیک به طور بالقوه هزینه کمتری دارد و می تواند زودتر از استاپ موشن واقعی تکمیل شود، علاقه به استفاده از آن برای تبلیغات (در صورت لزوم) افزایش خواهد یافت.

 

انیمیشن پیشرفته

 برای ارتقای سطح انیمیشن خود آماده اید؟ این روند به تکنیک های انیمیشن پیشرفته مانند انیمیشن مبتنی بر داده می پردازد که برای تولید به طور خودکار در زمان واقعی به ریاضیات متکی است. مقیاس ‌پذیری و انعطاف ‌پذیری انیمیشن مبتنی بر داده ، ایجاد تصاویری چشم‌ نواز را ایجاد می ‌کند که می‌ توانند با زمینه ‌ها و سناریوهای مختلف سازگار شوند و روند انیمیشن را تسریع کنند.

 در سال‌های اخیر، علاقه فزاینده ‌ای به انیمیشن‌ های مبتنی بر داده وجود داشته است. این ها شامل الگوریتم ها و قوانینی برای ایجاد حرکت به جای تکیه بر فریم های کلیدی هستند. این روند منعکس کننده رویکرد آگاهانه تر و آزمایشی تر برای استفاده از الگوریتم ها و اتوماسیون برای بهبود کارایی، انعطاف پذیری و تعامل محصولات دیجیتال و کشف پتانسیل خلاقانه عظیم آن ها است.

 با انیمیشن مبتنی بر داده ، تمرکز به مفاهیم تغییر می‌کند. ورودی‌های طراحی مستقیم ‌تر و انتزاع، زبان‌ ها و استعاره‌ های بصری عمیق ‌تری را می‌طلبد. این باعث می‌ شود برای ایجاد انیمیشن ‌های تعاملی که توسط ورودی کاربر یا متغیرهای محیطی ایجاد می‌شوند، مناسب باشد. روند را می توان به راحتی تغییر داد تا تغییرات در داده های ورودی را منعکس کند. مزایای انیمیشن مبتنی بر داده بی شمار است. می تواند در زمان و انرژی در فرآیند ساخت انیمیشن صرفه جویی کند و امکان نمونه سازی و تکرار سریعتر را فراهم کند. مقیاس پذیری و انعطاف پذیری آن باعث می شود به راحتی با زمینه ها و سناریوهای مختلف سازگار شود.

انیمیشن ایزومتریک یکی دیگر از تکنیک های انیمیشن پیشرفته است که اغلب به عنوان انیمیشن 2.5 بعدی شناخته می شود که شامل ساخت سازه های سه بعدی بر روی سطح دو بعدی است. 

 هویت های برند متحرک در گرافیک

هویت های برند متحرک

 برندها به طور فزاینده ای از قدرت انیمیشن و موشن گرافیک برای تقویت هویت، تقویت صدا و افزودن علاقه بصری به کمپین های بازاریابی استفاده می کنند.

 در چند سال گذشته، شاهد روند رو به رشد کسب ‌وکارهایی بوده‌ ایم که انیمیشن‌ ها و گرافیک ‌های متحرک را در استراتژی ‌های برند سازی گنجانده‌ اند. این روند به دلیل نیاز به ایجاد محتوای پویا تر و جذاب ‌تر برای دستگاه ‌ها و اندازه‌ های صفحه ‌نمایش مختلف است که می ‌تواند در دنیایی که دامنه توجه در حال کاهش بوده و رقابت شدید است، با مخاطبان طنین‌انداز شود. خواه انیمیشن لوگو، ویترین محصول یا کمپین رسانه های اجتماعی باشد، انیمیشن ها و گرافیک های حرکتی می توانند یک لایه اضافی از علاقه بصری و تعامل را به فعالیت های بازاریابی برند اضافه و ابزارهای حرکتی را به داده های ارتباطی آن اضافه کنند.

 هویت‌ ها و لوگوهای متحرک برند می‌ توانند بازارهای شلوغ و رقابتی را از بین ببرند و به برندها در ایجاد روابط با مشتری کمک کنند.

 فراتر از لوگوها، ظهور نام تجاری متحرک به این معنی است که حرکت به طور فزاینده ای در داده های ارتباطی برند ظاهر می شود. 

 فرقی نمی ‌کند فیلم ‌ساز، طراح حرکت، فیلم ‌بردار یا طراح گرافیک باشید، به لوگویی نیاز دارید که خلاقیت تان را به اشتراک بگذارد. مراقب روندهای در حال ظهور نام تجاری باشید تا مطمئن شوید که تصاویرتان همیشه تازه، سرگرم کننده و جذاب هستند.

 

هوش مصنوعی در طراحی حرکت

 موشن گرافیک یکی از حوزه‌ هایی است که هوش مصنوعی در آن تأثیر زیادی دارد. از جمله کوتاه کردن زمان‌ بندی تولید و حمایت از طراحان در کشف روش‌ های کاربردی جدید و نوآورانه.

 توسعه و رشد تصاعدی هوش مصنوعی، با افزایش خاصی در کاربرد آن ها در دنیای گرافیک های صوتی و تصویری و متحرک، وجود خواهد داشت. به لطف هوش مصنوعی، کاری که معمولاً ماه ها کار سخت را می طلبد، می تواند در هفته ها یا حتی روزها انجام شود. در حالی که صحبت در مورد هوش مصنوعی در سال 2022 آغاز شد این فناوری این پتانسیل را دارد که جایگاه خود را به عنوان یک روند حرفه ای تر در سال 2023 مستحکم کند. در آینده روش‌ های جدیدی برای کار و بهبود زمان تولید در بسیاری از زمینه ‌های مختلف وجود خواهد داشت.

 ابزارهای ویرایش هوش مصنوعی همچنین می توانند فرآیندهای پیچیده را ساده کرده و در زمان صرف شده تولید صرفه جویی کنند. یکی از این ابزارها ویرایشگر ویدیو ران وی است که به کاربران امکان می دهد افراد و اشیاء را با استفاده از نقاشی داخلی از ویدیو حذف کنند. پوشاندن اشیاء متحرک برای حذف یا جایگزینی پس‌ زمینه یا قرار دادن آن ها بر روی لایه شفاف را آسان می‌ کند. همچنین می‌ توانید کلیپ‌ ها را با یک توضیح ساده طبقه ‌بندی کنید. حرکت شی را به ‌طور خودکار تنها با یک کلیک ردیابی کنید و با ابزار صوتی، نویز پس‌ زمینه را حذف کنید.

 ابزار طبقه بندی متن به رنگ تنها یکی از بسیاری از ابزارهای تولید شده توسط هوش مصنوعی است که به کاربران امکان می دهد با وارد کردن کلمات و عبارات، ویدیو بسازند. به عنوان مثال، ارائه ها با دیپ برین امکان پذیر می شوند، جایی که آواتار فوق واقعی را انتخاب می کنید و به طور خودکار اسکریپت تولید می کنید. یا می توانید با استفاده از دی فروم انیمیشن فریم به فریم بسازید. این فناوری به سرعت در حال توسعه است، بنابراین با نسخه های جدید به روز باشید تا مطمئن شوید از تمام مزایای هوش مصنوعی بهره مند می شوید.برگردان به فارسی: سولماز همدانی

کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک

برای دیدن دوره های موشن گرافیک کلیک کنیدلینک این مطلب را کپی کنید:
کپی شد!

نظرات

سعید کشاورز

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است

آرمین نوریانی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است

سعید کشاورز

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است