آموزش تخصصی برق و الکترونیک

فهرستی از دوره های آموزشی پایه برق را با دقت انتخاب کرده ایم که برای مهندسان برق، اپراتور ماشین های صنعتی، مکانیک و بسیاری دیگر در زمینه های مشابه طراحی شده است. موضوعات از ایمنی و حفاظت الکتریکی گرفته تا جریان ها و مدارهای الکتریکی، همگی به گونه ای طراحی شده اند که پایه و اساس خوبی از مفاهیم و مهارت های الکتریکی را به کارآموزان ارائه دهند.


ایمنی الکتریکی

قبل از انجام هر نوع کار با برق، مهم است که پروتکل های ایمنی مناسب را درک کرده و از آن ها پیروی کنید. دوره ایمنی الکتریکی به کارکنان در مورد روش های ایمنی الکتریکی مانند نحوه استفاده از تجهیزات حفاظتی عایق شده و انجام کمک های اولیه برای شوک الکتریکی و سوختگی ناشی از فلاش قوس الکتریکی کمک می کند. همچنین به موضوعاتی مانند کار با تجهیزات پرانرژی، تشخیص خطرات و الکتریسیته زمینی می پردازد که از عبور جریان در بدن فرد جلوگیری می کند. کارگران همچنین در مورد خطرات رایجی که باید هنگام کار با برق مراقب آن ها باشند، یاد خواهند گرفت، که برخی از آن ها شامل هادی ها، خطوط برق هوایی، ابزار و تجهیزات آسیب دیده، سیم کشی ناکافی، مدارهای بارگذاری شده بیش از حد و قطعات الکتریکی در معرض دید هستند.


کنترل انرژی خطرناک الکتریسیته

برق کاران و سایر کارگرانی که با تجهیزات الکتریکی کار می کنند اغلب در معرض خطر آسیب یا مرگ به دلیل شوک الکتریکی و سوختگی هستند. برای کمک به آن ها در درک تمام خطرات مرتبط با کار با برق، دوره ای به نام کنترل انرژی خطرناک الکتریسیته ایجاد شده است. طیف وسیعی از موضوعات تخصصی مانند انواع محیط های پرخطر، خطرات کار الکتریکی و روش های قفل کردن مدارها را پوشش می دهد. این دوره همچنین انواع مختلف دستگاه های جریان باقیمانده (RCD) از جمله RCD های نصب شده در جعبه متر، RCD های ترکیبی، RCD های قابل حمل و RCD های پاورپوینت را مورد بحث قرار می دهد. سپس از طریق بازرسی و برچسب گذاری تجهیزات الکتریکی، مانند قطع کننده مدار، ولت، سوئیچ ها و ترانسفورماتورها، بینشی در مورد مدیریت ریسک مناسب به یادگیرندگان می دهد. این دوره آموزشی به 4 درس کوچک تقسیم می شود که کارآموزان می توانند آن را تکمیل کنند. همچنین از طریق دسکتاپ و دستگاه های تلفن همراه در دسترس است و به کار آموزان امکان می دهد در هر زمان و هر مکان به دوره دسترسی داشته باشند.


مقدمه ای بر الکترونیک

دوره مقدماتی الکترونیک برای کسانی طراحی شده است که مایل به کار در مهندسی برق و زمینه های مشابه هستند. همانطور که از نامش پیداست، این دوره به کار آموزان با مفاهیم الکتریکی مانند قوانین کیرشهوف، عناصر مدار، توابع انتقال، فیلتر فعال، روش حالت های فرضی، متمایز کننده ها، تاسیسات الکتریکی و یکپارچه سازها آشنا می شود. در چهار درس، فراگیران همچنین درک عمیق تری از کاربردهای تقویت کننده عملیاتی و رفتارهای دیود خواهند داشت. تمامی موضوعات از طریق فرمت ویدئویی توضیح داده شده است هر درس همچنین مطالب خواندنی، مسائل تمرینی و آزمون ها را در اختیار کارآموزان قرار می دهد.


برق پایه

 یک دوره جامع است که بر اصول اولیه برق تمرکز دارد. از طریق این دوره، تکنسین ها و برق کارانی که دوره کارآموزی را سپری می کنند، می توانند در مورد موضوعات فنی مانند نظریه اتمی ساده شده، EMF، جریان و منابع ولتاژ اطلاعات کسب کنند. در پایان دوره، فراگیران می توانند انتظار داشته باشند که چگونگی ایجاد بار الکتریکی را شرح دهند، بین جریان الکتریکی و جریان الکترون تفاوت قائل شوند و پنج روش اصلی تولید الکتریسیته را توضیح دهند. فراگیران می توانند از مزایایی مانند محتوای به روز، استفاده کنند. 


مدارها و الکترونیک 1: تجزیه و تحلیل مدار پایه

 یک دوره آموزشی الکتریکی است که برای هر کسی که با مدارهای الکتریکی کار می کند یا برای علاقه مندان به مهندسی برق و علوم کامپیوتر در نظر گرفته شده است. برخی از مباحث مطرح شده در این دوره شامل عناصر و شبکه های مقاومتی، خطی بودن، برهم نهی، انتزاع دیجیتال، سیم کشی الکتریکی، گیت های ترکیبی و تحلیل سیگنال های کوچک است. همچنین به ابزارهای مختلفی مانند اسیلوسکوپ مجازی، مولتی متر مجازی و ژنراتور سیگنال مجازی می پردازد که همگی برای اندازه گیری متغیرهای مدار استفاده می شوند.


آموزش ایمنی الکتریکی

دوره آموزشی ایمنی الکتریکی که توسط نرم افزار ایمنی BIS طراحی شده است، حاوی اطلاعات گسترده ای در مورد خطرات الکتریکی و اقدامات ایمنی است. برخی از مباحث مطرح شده در این دوره شامل جریان انرژی و موانع، القاء، پتانسیل گام و لمس و تجهیزات الکتریکی با سیم است. برای کاهش خطرات آسیب یا مرگ، کارآموزان همچنین می‌توانند انتظار داشته باشند که درباره تجزیه و تحلیل خطرات الکتریکی، دستگاه‌های حفاظت مدار، ماشین‌آلات، تجهیزات حفاظت فردی و تکنیک‌های احتیاطی خاص اطلاعات بیشتری کسب کنند.


دوره گواهینامه برق 

سازمان‌های دولتی مانند اداره ایمنی و بهداشت شغلی  از شرکت‌ها می‌خواهند که به همه کارآموزانی که در معرض خطرات الکتریکی هستند، آموزش دهند. دوره گواهینامه برق به مهندسان برق، تکنسین ها و اپراتورهای ماشین های الکتریکی کمک می کند تا این الزامات قانونی را برآورده کنند. همچنین موضوعات مهمی مانند الزامات عمومی، تجهیزات الکتریکی، خطرات و مقررات تابلو برق را پوشش می دهد. از طریق این دوره، کارآموزان می توانند نحوه شناسایی مکان های خطرناک و تعیین اقدامات احتیاطی مناسب را بیاموزند. 


درس الکترونیک و برق پایه

دوره پایه الکترونیک و برق را برای پرسنل تعمیر و نگهداری که می خواهند یاد بگیرند چگونه ماشین آلات صنعتی و سایر تجهیزات الکتریکی را نگهداری کنند، توسعه داده شده است. در شروع دوره به فراگیران پیشینه مختصری از نظریه الکترون، الکتریسیته ساکن و مغناطیس می دهند. همچنین موضوعات تخصصی مانند روش‌های اندازه‌گیری جریان و ولتاژ، سیستم‌های کنترل فرآیند، روش‌های عیب‌یابی الکتریکی و اجزای مدار مانند هادی‌ها، عایق‌ها، مقاومت‌ها و خازن‌ها را پوشش می‌دهد. در پایان دوره، کارآموزان می توانند انتظار داشته باشند که دانش پایه ای بهتری از مفاهیم الکتریکی و کاربردهای عملی تعمیر و نگهداری به دست آورند.


شیوه های کار ایمن برق

یک دوره آموزشی جامع است که حاوی اطلاعات کلی در مورد خطرات انرژی الکتریکی و بهترین شیوه ها است. این به کارآموزان صنعت برق درس هایی در مورد صلاحیت های کار الکتریکی، مرزهای ایمنی و تجهیزات حفاظت فردی ارائه می دهد. از طریق این دوره، می توانید اطمینان حاصل کنید کارآموزان محتوای به روز دریافت می کنند، که به نوبه خود می تواند رعایت آخرین مقررات ایمنی را برای آن ها آسان تر کند. 


ایمنی و حفاظت الکتریکی

دوره آموزشی ایمنی و حفاظت الکتریکی که برای پرسنل تعمیر و نگهداری طراحی شده است، تجهیزات تعمیر و نگهداری و روش هایی را که برای کار ایمن با برق مورد نیاز هستند، شامل تجهیزات حفاظت فردی، تکنیک های کمک های اولیه و روش های مناسب قفل کردن را پوشش می دهد. کارآموزان همچنین می توانند انتظار داشته باشند که در مورد اهمیت اتصال زمین و انواع مختلف فیوزها، قطع کننده های مدار و دستگاه های محافظ موتور اطلاعات بیشتری کسب کنند. به طور کلی، این دوره به پرسنل تعمیر و نگهداری اجازه می دهد تا تمام دانش ضروری را که برای ایجاد یک شغل پایدار در صنایع مختلف برق نیاز دارند، به دست آورند. آموزش TPC از یک پلت فرم مدیریت نیروی کار به نام Fusion استفاده می کند که می توانید از آن برای استقرار دوره های آموزشی و شبیه سازی عیب یابی استفاده کنید. همچنین می‌توانید از این ابزار برای پیاده‌سازی، پیگیری و ارزیابی عملکرد آموزشی کارآموزان استفاده کنید.


استانداردهای برق (دندانپزشکی)

 یک دوره آموزشی پایه برق است که به طور ویژه برای دندانپزشکان، متخصصین ارتودنسی، بهداشت دهان و دندان و دستیاران دندانپزشکی طراحی شده است. بخش اول دوره به آن ها مقدمه ای بر تشخیص خطر الکتریکی و استانداردهای الکتریکی در محیط دندانپزشکی می دهد. سپس انواع و میزان قرار گرفتن در معرض خطر را که می تواند بر کاربران و بیماران تأثیر بگذارد و مراحل ارزیابی خطر سیستماتیک مورد بحث قرار می دهد. درس آخر بیشتر بر روی روش‌های کار ایمن متمرکز است، که شامل برچسب زدن کلیدهای برق و اطمینان از بارگذاری نشدن پریزها است.

این دوره در مقایسه با سایر دوره های آموزشی پایه برق دارای امتیاز بسیار زیادی است. از طریق پلتفرم یادگیری ترکیبی، کارآموزان می توانند انتخاب کنند که این برنامه آموزشی را در دستگاه دلخواه خود تکمیل کنند و آموزش را شخصی تر و کاربر پسندتر کند.


پکیج سری برق و الکترونیک صنعتی

بسته سری Industry Electricity and Electronics به برق کاران و کارآموزان کمک می کند تا دانش گسترده ای از اصول اولیه برق و شیوه های کاری استاندارد کسب کنند. برخی از مباحث مطرح شده در این دوره شامل مدارهای DC و AC، موتورها و سرووها و نیمه هادی ها می باشد. کارآموزان همچنین می توانند انتظار داشته باشند که درباره منابع تغذیه و الکترونیک دیجیتال اطلاعات بیشتری کسب کنند.

 

برگردان به فارسی: سولماز همدانی

کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک