مزایای دوره های

 آموزش آنلاین

دوره های آنلاین

راحت هستند

بزرگترین مزیت دوره آنلاین این است که کلاس درس و استاد (از لحاظ نظری) 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته در دسترس هستند. تنها بهانه برای غیبت در کلاس، آنلاین نشدن است. در غیر این صورت همه چیز در دسترس است. می‌ توانید اعلامیه‌ ها را دریافت کنید، به یادداشت‌ها دسترسی پیدا کنید، تکالیف را مرور کنید، در آزمون‌های تمرینی شرکت کنید، در مورد سؤالات بحث کنید، با دانش‌آموزان هم‌کار گپ بزنید و هر زمان که بخواهید مطالعه کنید. به غیر از تاریخ های مشخص، برنامه ریزی خود را برای تکمیل الزامات دوره تنظیم می کنید.


دوره های آنلاین انعطاف پذیر هستند

هر زمانی که بخواهید می توانید مطالعه کنید. با هر کسی که بخواهید مطالعه کنید. می‌توانید با پوشیدن هر چیزی که می‌خواهید مطالعه کنید. دوره های آنلاین به دلیل انعطاف‌پذیری، امکان می دهند تا با کار، خانواده، دوستان، افراد مهم یا هر فعالیت دیگری که دوست دارید وقت بگذرانید. بسیاری از افراد، به دلیل تغییر مداوم برنامه‌ های کاری یا افرادی که سفرهای کاری مکرر انجام می‌دهند، والدین دارای فرزندان کوچک و دانش‌آموزانی که از دیگران مراقبت می‌کنند یا شاغل هستند می توانند بهترین استفاده را از دوره های آموزشی آنلاین داشته باشند.

دوره های آنلاین، آموزش را مستقیماً به خانه می آورند

دوره های آنلاین، آموزش را مستقیماً به خانه می آورند

دانش‌آموزان آنلاین اغلب متوجه می‌شوند که خانواده یا دوستان در این دوره شرکت می‌کنند. اغلب اوقات به غیر از دانش آموزان، کودکان نیز ممکن است به محیط آنلاین علاقه مند شوند و والدین در حالی که دانش آموز آنلاین در حال آموزش دیدن در وب هستند، می توانند با خیال آسوده به فعالیت های روزانه شان بپردازند. به طور خلاصه، همه افراد خانواده درگیر یادگیری هستند. داشتن حمایت خانواده و دوستان، احتمال موفقیت شما را بیشتر می کند.


دوره های آنلاین توجه فردی بیشتری را جلب می کنند

از آن جایی که به طور مستقیم با مربی از طریق ایمیل می توانید تماس بگیرید، می توانید سوالات تان را بپرسید. بسیاری از دانش آموزان به دلیل ترس از احساس حماقت، از پرسیدن سؤال در کلاس راحت نیستند. اینترنت این ترس را از بین می برد (تا زمانی که با مربی احساس راحتی کنید). خیلی وقت ها بعد از کلاس یا در حین مطالعه به یک سوال فکر می کنید. به جای این که سعی کنید به یاد داشته باشید که آن را بپرسید یا فراموش کنید، می توانید یک ایمیل برای مربی ارسال کنید. به این ترتیب فرصت تان برای یادگیری افزایش می یابد.


دوره های مجازی

کمک می کند با افراد جالب آشنا شوید

بسیاری از ما واقعاً برای آشنایی با دانش آموزان دیگر، به خصوص در کلاس های بزرگ، وقت نمی گذاریم. ممکن است خیلی سرمان شلوغ باشد یا خجالتی باشیم. دوره آنلاین، فرصتی را برای شناخت سایر دانش آموزان از طریق تابلوهای اعلانات، اتاق های گفتگو و لیست های پستی فراهم می کند. دانش‌آموزان می توانند به صورت آنلاین گروه‌های مطالعه تشکیل دهند و در یک کتابخانه یا کافی شاپ محلی ملاقات کنند. حتی اگر فقط به صورت آنلاین مکالمه کنید، نوعی تعامل با سایر دانش‌آموزان و افراد دیگر در اختیارتان قرار می‌دهد که در کلاس درس با زمان محدود در محوطه دانشگاه عملی نیست.

دوره های آنلاین مهارت های واقعی می آموزند

دوره های آنلاین مهارت های واقعی می آموزند

پس از اتمام این دوره، می توانید ایمیل و مرور وب را به عنوان مهارت های فنی در رزومه خود بگنجانید. این امر یک مزیت قطعی نسبت به کسی که این مهارت ها را ندارد می دهد. یادگیری نحوه دریافت اطلاعات از طریق اینترنت دنیایی از امکانات را برای زندگی شخصی و حرفه ای باز می کند. می‌توانید به‌صورت آنلاین شغل پیدا کنید، درخواست‌های دانشگاه را به‌صورت آنلاین دریافت کنید، برنامه‌های سفر را به‌صورت آنلاین تهیه کنید، هزینه‌های فروش خودرو را به‌صورت آنلاین دریافت کنید، در حین خرید آنلاین مقایسه کنید، به آثار هنری و ادبی بزرگ آنلاین دسترسی داشته باشید، با مردم سراسر جهان به صورت آنلاین ملاقات کنید، ورزش‌ها و فیلم‌ها را به‌صورت آنلاین دنبال کنید و غیره. امکانات دنیای آنلاین عملا بی پایان هستند.


 دوره های آنلاین باعث ترویج یادگیری مادام العمر می شود

اغلب اوقات، بیشتر چیزهایی که در یک دوره یاد می گیریم، ظرف یک یا دو هفته پس از پایان کلاس ها فراموش می شود. داشتن آن جرقه علاقه و دانستن چگونگی یافتن اطلاعات آنلاین، تضمین می کند که آن چه یاد می گیرید همیشه در دسترس باشد. اگر به موضوع خاصی علاقه مند شدید، شاید به دلیل چیزی که می بینید، می خوانید یا می شنوید، یا شاید به این دلیل که یکی از فرزندان یا دوستان شما سؤالی دارد، می توانید آنلاین شوید و آن را جستجو کنید. به این ترتیب مهارت‌ هایی را برای یافتن اطلاعات، هضم آن، ترکیب آن و فرمول‌بندی پاسخ به هر سؤالی که برایتان پیش می‌آید، فراگرفته اید.


دوره های آنلاین دارای مزایای مالی هستند

اگرچه ممکن است فکر کنید که خرید رایانه و پرداخت هزینه دسترسی به اینترنت بسیار گران است، اما در نظر بگیرید که اگر به دانشگاه می روید، هزینه بنزین و پارکینگ و یا حمل و نقل شهری هر ماه چقدر خواهد بود. هزینه های غذا خوردن در بیرون از خانه را در نظر بگیرید. هزینه های مراقبت از کودک، مراقبت از حیوانات خانگی یا هر نوع مراقبت دیگری را که باید در زمانی که از خانه دور هستید ارائه دهید، در نظر بگیرید. هزینه های از دست دادن کار برای تشکیل کلاس ها یا عدم واجد شرایط بودن برای ترفیع را در نظر بگیرید زیرا نمی توانید برای ارتقاء سطح تحصیلی خود در کلاس ها شرکت کنید. این ها مزایای بسیار ملموس دسترسی به آموزش آنلاین است.

دوره های آنلاین باعث می شوند انضباط داشته باشید

دوره های آنلاین باعث می شوند انضباط داشته باشید

شاید بزرگترین دشمن دوره های آنلاین، به تعویق انداختن کار باشد. بسیاری از ما، از جمله مربیان، کارهایی که باید انجام دهیم را تا آخرین لحظه به تعویق می اندازیم. وقتی صحبت از آموزش می شود، آخرین لحظه بدترین لحظه ممکن برای یادگیری است. گاهی اوقات این درس به شکل عملکرد ضعیف در یک امتحان یا تکلیف به سختی آموخته می شود. اما در نهایت، شما موفق می شوید زیرا اهمیت انجام کارها را به موقع یا حتی زودتر از موعد درک می کنید. این خود آگاهی، موفقیت شما را در یک دوره آنلاین به پیش می برد. هیچ کس آن جا نیست که نگاه کند و به شما بگوید آنلاین شوید و مطالعه کنید. هیچ کس آن جا نیست که وادارتان کند سؤال بپرسید یا پاسخ ارسال کنید. انگیزه تحصیل در دوره آنلاین از خود شما می آید. این چیزی است که یادگیری دانش آموز محور یا فعال می نامیم. دانشجوی آنلاین مسئولیت دوره تحصیلی خود را بر عهده می گیرد و فردی بالغ می شود که یادگیری و موفقیت برای او بسیار ارزشمند است. به طور خلاصه، موفقیت شما به خودتان بستگی دارد.


دوره های آنلاین شما را به دهکده جهانی متصل می کند

هیچ اختراع فناوری در تاریخ بشر مانند اینترنت مردم جهان را به هم متصل نکرده است. در حالی که هنوز اختلاف زیادی بین کسانی که به اینترنت دسترسی دارند و کسانی که دسترسی ندارند وجود دارد، صرف این واقعیت که هر یک از ما می توانیم با سراسر جهان ارتباط برقرار کنیم، اهمیت این رسانه را نشان می دهد. بسیاری اوقات وب سایت هایی که بازدید می کنید در کشور دیگری مستقر هستند. چه جایی بهتر از رفتن به ایتالیا (البته به صورت مجازی) برای اطلاع از آثار میکل آنژ؟ چه راهی بهتر از بازدید از آن مکان ها به صورت آنلاین در مورد جنگل های بارانی آمازون یا تاریخ چین یا آداب و رسوم جزیره نشینان در جنوب اقیانوس آرام؟ و اگر در روزهای یادگیری جهانی یا سایر رویدادهای آنلاین شرکت کنید، حتی ممکن است با فردی در کشور دیگری ملاقات کرده و دوست شوید. دنیا بسیار کوچک است.


برگردان به فارسی: سولماز همدانی

کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک