لزوم آموزش برای حسابداران

اگر در حال آموزش برای حسابدار شدن هستید، باید به این فکر کنید که کدام مسیر تحصیلی و مسیر شغلی برای شما مناسب تر است. با انجام این کار، می توانید یک شغل حسابداری پیدا کنید که اهداف حرفه ای بلند مدت تان را برآورده کند.

 برای داشتن حرفه موفق در حسابداری، باید اطمینان حاصل کنید که از آموزش و صلاحیت های حرفه ای مناسب برخوردار هستید تا مهارت ها و اعتبار مورد نظر کارفرمایان را در اختیار بگیرید. به این معنی که در هنگام آموزش برای حسابدار شدن به چه چیزی نیاز است فکر کنید.

 خوشبختانه، حسابداری انعطاف‌پذیری زیادی را به عنوان مسیر شغلی ارائه می‌دهد، به این معنی که راه‌های بالقوه متعددی وجود دارد که داوطلبان می‌توانند برای تضمین مدارک حسابداری خود، کسب مهارت‌های ضروری و ایفای نقش مطلوب در شرکت حسابداری یا شرکت خصوصی، طی کنند.

 در این جا، ما مسیرهای مختلفی را مورد بحث قرار خواهیم داد که حسابداران یا کسانی که در مورد شغلی در این بخش فکر می کنند می توانند برای به دست آوردن شرایط حسابداری مورد نیاز کاوش کنند و همچنین در مورد مهارت ها و اعتبارات نرم افزاری اضافی که می تواند شانس تان را برای رسیدن به حسابداری به حداکثر برساند بحث خواهیم کرد.


 راه های مختلف برای کسب صلاحیت حسابداری چیست؟

یکی از مثبت ترین جنبه های آموزش برای تبدیل شدن به حسابدار، طیف گسترده ای از مسیرهایی است که می توان طی کرد. به جای قفل شدن در یک مسیر شغلی واحد، چندین گزینه در دسترس خواهید داشت که این امکان را می دهد تا با توجه به سطح یادگیری قبلی و تمرکز صنعت ترجیحی خود، حرفه حسابداری را با سرعت پیش ببرید.

تبدیل شدن به حسابدار رسمی

تبدیل شدن به حسابدار رسمی

بسیاری از حسابداران مسیر آکادمیک را انتخاب می کنند و بر کسب صلاحیت های حرفه ای مورد نیاز برای تبدیل شدن به حسابدار رسمی در سریع ترین زمان ممکن تمرکز می کنند. این رویکرد برای داوطلبانی که قبلاً دارای مدرک تحصیلی مرتبط هستند مناسب‌تر است. این مدرک معمولاً یک مدرک حسابداری یا مالی یا مدرک تحصیلی در زمینه تحصیلی مرتبط مانند اقتصاد است.

 پیمودن این مسیر برای تبدیل شدن به حسابدار رسمی به طور کلی به عنوان رویکردی فنی تر و سنگین تر تلقی می شود که شامل حجم قابل توجهی از مطالعه و گزارش است. مزیت اصلی این است که می توانید خیلی زودتر به حسابدار کاملاً واجد شرایط تبدیل شوید، زیرا این کار شما را از دستیابی به مراحل صلاحیت AAT در سطح پایه معاف می کند و مستقیماً به مدارک حرفه ای مانند انجمن حسابداران خبره می رسید. 

 با متعهد شدن به انجام حجم کاری مورد نیاز برای کسب صلاحیت کامل از طریق مسیر حسابدار خبره، می‌توانید تنها در چند سال اعتبار سطح بالا را به دست آورید، به این معنی که می‌توانید در سال‌های اولیه حقوق متوسط بهتری دریافت کنید. شغل خود و به طور بالقوه خود را در بین شرکت های پیشرو حسابداری دارای اعتبار می سازید.


  حسابدار شدن از طریق جابجایی در صنعت

جایگزین اصلی برای تبدیل شدن به حسابدار رسمی، دنبال کردن مسیر صنعتی است که شامل استخدام در سطح پایه یا کارآموزی در شرکت حسابداری، انجام کارهای اداری اساسی مانند پردازش فاکتورها در حین تحصیل است.

این رویکرد نیازی به همان سطح آموزش آکادمیک قبلی ندارد و آن را به نقطه شروع خوبی برای داوطلبان با طیف وسیع تری از زمینه های آموزشی تبدیل می کند. از طریق این مسیر می توانید از طریق ترکیبی از تحصیل در اوقات فراغت و کار عملی در محل کار، حسابدار واجد شرایط شوید و قبل از این که به سطح حرفه ای بروید، زمینه ای محکم در کار حسابداری پایه ارائه می دهد.

 با واجد شرایط بودن از طریق این مسیر صنعتی، طیف گسترده ای از فرصت های شغلی در دسترس خواهد بود. اگرچه حقوق اولیه نسبت به حسابداران رسمی کمتر است نقش‌های صنعتی درآمد بهتری دارند و با ایجاد روابط با شرکت حسابداری یا کسب‌وکار در طول مدتی که به عنوان کارآموز گذرانده‌اید، اغلب می‌توانید به طور طبیعی از دوره آموزشی خارج شوید. موافقت با نقش تمام وقت می تواند در نهایت محدودیت هایی را در فرصت ها ایجاد کند زیرا نقش های ارشد بیشتری در امور مالی نیاز به صلاحیت حرفه ای دارند.

کدام مسیر برای من در حسابداری مناسب است؟

کدام مسیر برای من مناسب است؟

انتخاب مسیر آموزشی مناسب اغلب بسته به داشتن مدرک حسابداری موجود برای کمک به کسب وضعیت رسمی متفاوت است. اما بستگی به این دارد که در نهایت به دنبال چه نوع نقش حسابداری هستید.

 به عنوان مثال، اگر به حسابرسی علاقه مند هستید، دریافت این نوع کار از طریق مسیر حسابداری رسمی آسان تر خواهد بود. در حالی که کسانی که بیشتر به حسابداری مدیریت علاقه مند هستند معمولاً این نقش ها را در دنیای تجارت پیدا می کنند. هنگامی که به تازگی حرفه خود را شروع می کنید، ممکن است بلافاصله ندانید کدام تخصص حسابداری برای تان مناسب است. بنابراین وقت گذاشتن برای انجام این کار می تواند در ترسیم مسیر شغلی بسیار مفید باشد.

 همچنین باید به خاطر داشته باشید که بسیاری از مشاغل در حسابداری می‌توانند کاملاً روان باشند و این فرصت را می‌دهند که در طول زمان با تکامل مهارت‌ها و علایق‌تان، تمرکز شغل تان را تغییر دهید. بسیاری از حسابداران رسمی بعداً به سمت مشاغل صنعتی می روند تا به حقوق بالاتری دست یابند. در حالی که سایر حرفه ای ها انتخاب می کنند که به صورت جانبی بین نقش ها و تخصص های حسابداری حرکت کنند و از مهارت های قابل انتقال برای پیگیری چالش های جدید استفاده کنند.

 این که آیا امکان پذیر خواهد بود به مهارت های خاص شما بستگی دارد. به عنوان مثال، کسانی که مهارت های حسابرسی دارند متوجه می شوند که این مهارت ها می توانند به راحتی به نقش های حسابداری و گزارشگری عمومی منتقل شوند. در حالی که مهارت های مربوط به مالیات و تسلیم اظهارنامه های مالیاتی تخصصی تر هستند.

 کارفرمایان حسابداری به دنبال چه مهارت های دیگری هستند؟

 کارفرمایان حسابداری به دنبال چه مهارت های دیگری هستند؟

هنگام درخواست برای شغل حسابداری، بسیار مهم است که به یاد داشته باشید کارفرمایان علاوه بر وضعیت صلاحیت حسابداری، مهارت های عملی را نیز ارزیابی خواهند کرد. این بدان معنی است که باید روی پرورش و کسب هر گونه مهارت و صلاحیت اضافی که ممکن است به متمایز کردن برنامه شما از سایرین کمک کند، کار کنید.

 اگرچه این مهارت های عملی به نقش دقیق آن بستگی دارد، بسیاری از کارفرمایان به دنبال موارد زیر هستند:

 دانش کاری خوب از سیستم ها و فناوری هایی که بیشتر در حسابداری مالی استفاده می شود. به ویژه، به دلیل وابستگی قابل توجهی به صفحات گسترده در پردازش اطلاعات مالی، این باید شامل Microsoft Excel نیز باشد.

 صلاحیت استفاده از پلتفرم های نرم افزار حسابداری تجاری رایج مانند Sage و Xero که هر دو دوره های آنلاین را برای کسب مدرک ارائه می دهند. سپس حسابداران می توانند یاد بگیرند که از سیستم های حسابداری در مقیاس بزرگتر مانند SAP در حین پیشرفت شغلی استفاده کنند.

 ویژگی ها و قابلیت های شخصی مانند حل مسئله، خودانگیختگی و تعهد قوی به بالاترین استانداردهای حسابداری مالی. برای موفقیت در شرکت حسابداری، باید انگیزه و اشتیاق داشته باشید. با تمایل به مطالعه و گسترش دانش در اوقات فراغت برای گذراندن دوره های حسابداری. 

 با ارائه این مدارک، بهترین شانس را برای پیشرفت سریع در دوره های حسابداری و یافتن شغل مطلوب در این بخش سریع و انعطاف پذیر خواهید داشت و شما را برای حرفه موفق در حسابداری مالی آماده می کند.

 

برگردان به فارسی: سولماز همدانی

کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک

برای مشاهده دوره های حسابداری کلیک کنید