نگاهی به بازار کار حسابداری در دنیا

معمولاً حسابداران را کمی بیشتر از دانش‌آموزان ریاضی تصور می‌کنند، که در اتاقک‌های تاریک نشسته‌اند و جریان‌های بی‌پایان و خسته‌کننده اعداد را جدول‌بندی می‌کنند. در حالی که آنها به مهارت های ریاضی قوی نیاز دارند، این کار بسیار فراتر از اعداد است.

حسابداری مدرن ترکیبی از تجزیه و تحلیل، حل مسئله و کارآگاهی است. برای اینکه کار را به درستی انجام دهید، باید بتوانید به طور موثر ارتباط برقرار کنید و با افراد تعامل کنید و نه فقط اعداد. به این ترتیب، وظایف شغل بسیار متنوع تر از آن چیزی است که بسیاری تصور می کنند. اگر به شغلی در حسابداری یا حسابرسی فکر می کنید، ادامه مطلب را بخوانید تا در مورد این که شغل حسابداری مستلزم چیست و چگونه می توانید وارد آن شوید، بیشتر بدانید.

مفاهیم کلیدی

    حسابداران برای افراد، شرکت‌ها و دولت‌ها کار می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که بنگاه‌ها کارآمد هستند، سوابق به‌روز می‌شوند و مالیات‌ها پرداخت می‌شود.

    اگرچه ساعت کار حسابداران 5 تا 9 ساعت است، اما ممکن است در طول دوره های شلوغ ساعات بیشتری کار کنند.

    به اندازه چهار رشته حسابداری مختلف و به همان اندازه مسیرهای شغلی منحصر به فرد وجود دارد.

    برای کار به عنوان حسابدار، حداقل به مدرک کارشناسی و گواهینامه های اضافی نیاز دارید.

    قبل از این که بتوانید تخصص خود را ارتقا دهید، به عنوان یک حسابدار جوان شروع به کار کنید.

حسابداران برای شرکت‌ها، مشتریان فردی و دولت‌ها کار می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که شرکت‌ها کارآمد هستند، سوابق دقیق نگهداری می‌شوند و مالیات‌ها پرداخت می‌شود. به این ترتیب، آن ها ممکن است به صورت داخلی یا به عنوان مشاور خارجی استخدام شوند. سایر وظایف شامل تجزیه و تحلیل بودجه و ارائه خدمات برنامه ریزی مالی و همچنین مشاوره فناوری اطلاعات و خدمات حقوقی محدود است.

حسابداری معمولاً یک شغل اداری 5 تا 9 ساعته است، اگرچه ساعات طولانی‌تر در دوره‌های شلوغ معمول است، مانند زمان مالیات یا زمانی که شرکت‌ها و دولت‌ها باید گزارش‌های مالی را برای پایان سال مالی خود ارائه دهند.

طبق آمار اداره آمار کار (BLS)، حدود 24 درصد از حسابداران برای شرکت های حسابداری، تهیه مالیات، حسابداری و خدمات حقوق و دستمزد کار می کردند در حالی که 4 درصد خوداشتغال بودند. بقیه متخصصان برای صنایع خصوصی و دولت کار می کردند.


آنچه برای حسابدار شدن نیاز دارید

اگر می خواهید به عنوان حسابدار کار کنید، به مدرک کارشناسی در رشته های حسابداری، اقتصاد، امور مالی یا رشته های مرتبط نیاز دارید. با این حال، به خاطر داشته باشید که بسیاری از کالج‌ها و مدارس مکاتبات بازرگانی مدارکی را ارائه می‌دهند که ممکن است به فارغ‌التحصیلان اجازه دهد به عنوان حسابدار جوان کار کنند و در نهایت با تجربه پیشرفت کنند.

برای ثبت هرگونه گزارش در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، حسابدار باید CPA شود. می توانید این کار را با رعایت شرایط محلی خود و قبولی در آزمون سراسری انجام دهید. آزمون CPA چهار قسمتی که توسط موسسه حسابداران رسمی آمریکا (AICPA) تهیه شده است، بسیار دشوار است. با توجه به BLS، اکثر ایالت ها از داوطلبان می خواهند که هر چهار بخش از آزمون CPA را طی 18 ماه پس از اتمام موفقیت آمیز بخش اول پشت سر بگذارند.

حسابداران همچنین می توانند با دریافت گواهینامه های دیگر مهارت های خود را افزایش دهند. این تخصص های مالی عبارتند از:

    حسابدار مدیریت خبره (CMA)

    حسابرس رسمی سیستم های اطلاعاتی (CISA)

    حسابدار تجاری معتبر (ABA)

    بازرس گواهی تقلب (CFE)

این را در نظر بگیرید: می توانید در هر یک یا چند مورد از این موارد علاوه یا به جای CPA، گواهینامه دریافت کنید. انجام این کار یک مزیت در بازار کار ایجاد می کند.


ویژگی های کلیدی برای حسابداران

حسابداری خیلی چیزهای بیشتری از صرف اعداد و ارقام دارد. این روزها حسابداری یک حرفه تیمی است. در اولین شغل، احتمالاً به عنوان یک عضو جوان تیمی که مسئول مثلاً تهیه صورت‌های مالی، یا حسابرسی یک حساب خاص یا صورت‌های مالی مشتری است، شروع می‌کنید. اگر حسابدار دولتی هستید، ممکن است زمان قابل توجهی را به صورت رو در رو با مشتریان اختصاص دهید و راه حل های فردی برای مسائل مالیاتی و حسابداری منحصر به فرد آن ها ارائه دهید. به این ترتیب، توانایی برقراری ارتباط و همکاری با افراد دیگر ضروری است. 

ممکن است نیازی نباشد که ریاضیدان باشید، اما اگر در کامپیوتر مهارت زیادی ندارید، حسابداری برای شما مناسب نیست. بیشتر کارها به صورت الکترونیکی انجام می شود و شرکت ها همیشه در حال پیاده سازی نرم افزارها و سیستم های حسابداری جدید برای ارائه و تهیه صورت های مالی هستند.

اگر شخصیت آرامی دارید و تمایل دارید ازهمه چیز دوری کنید، این حرفه مناسب شما نیست. حسابداران باید وظیفه شناس باشند و به سمت کمال گرایی گرایش داشته باشند. به هر حال، ممکن است تصمیماتی به ارزش میلیون ها دلار بگیرید و اگر نتیجه گیری 100٪ دقیق نباشد، می تواند عواقب بسیار جدی داشته باشد.

انتظارات حقوق برای حسابداران

طبق BLS، متوسط درآمد سالانه حسابداران در سال 2021 77250 دلار بود. 10 درصد برتر، در رشته خود، 128970 دلار درآمد داشتند در حالی که 10 درصد پایین، حدود 47970 دلار هر سال درآمد داشتند.

در مقیاس دستمزد، حسابداری به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

    ایالتی که در آن کار می کنید

    تجربه کاری

    تحصیلات و گواهینامه ها

    نوع شغل و رشته حسابداری که انتخاب می کنید

 انتظار می‌رود تقاضا برای حسابداران و حسابرسان بین سال‌های 2021 تا 2031 به میزان 6 درصد رشد کند که طبق اداره آمار کار، سرعت متوسط برای همه مشاغل در نظر گرفته می‌شود.


مسیرهای شغلی منحصر به فرد برای حسابداران

اگر به دنبال مسیر شغلی منحصربه فردتری هستید، در این جا چند پیشنهاد هیجان انگیز ارائه می دهیم:

حسابداری قانونی

 کشف کلاهبرداری مالی و به زندان انداختن عاملان آن برای یک حسابدار پزشکی قانونی کار یک روزه است. شرکت‌ها سالانه میلیاردها دلار به دلیل تقلب از دست می‌دهند و این بخش را به یکی از سریع‌ترین بخش‌ها تبدیل می‌کند.

حسابداری زیست محیطی

 با رشد جنبش سبز در تجارت، حسابداران محیط زیست به دنبال تجزیه و تحلیل هزینه های جلوگیری از آلودگی برای تولید و مقایسه آن با سایر گزینه ها، از جمله اعتبارات مالیاتی از دست رفته، جریمه ها و روابط بد با مشتریان هستند.

حسابداری شو بیز

اگر خوش شانس باشید، می توانید خدمات مالی را به استودیوها، شرکت های تولید، هنرمندان و تکنسین ها ارائه دهید. این شغل با حوزه‌های سنتی مالیات، حسابرسی و تجزیه و تحلیل مالی سروکار دارد، اما این کار می‌تواند جذابیتی را که برخی افراد به دنبال آن هستند، داشته باشد.

حسابداری امور ورشکستگی

 این حسابداران توسط وزارت دادگستری در مراحل دادگاه ورشکستگی منصوب می شوند. آنها در تمام پرونده‌های ورشکستگی منصوب می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که طلبکاران بدون وثیقه، مانند سهامداران یک شرکت، نمایندگی دارند تا بتوانند بخشی از عواید انحلال شرکت را دریافت کنند. البته اگر چیزی باقی مانده باشد!

مردم به طور سنتی حسابداران را به‌عنوان متخصص اعداد تصور می‌کردند، افرادی که با ماشین حساب می‌نشینند و اظهارنامه‌های مالیاتی را ارسال می‌کنند یا از وجود چک و تعادل در صورت‌های مالی مطمئن می‌شوند. اما امروزه شرایط تغییر کرده است.

حسابداری به یک مسیر شغلی متنوع با گزینه های تقریبا نامحدود تبدیل شده است. اگر مجموعه‌ای از مهارت‌های مناسب برای کار را دارید، می‌توانید راهی برای به کارگیری آن‌ها پیدا کنید که مطابق با سلیقه، نقاط قوت شخصی و شخصیت شما باشد.برگردان به فارسی: سولماز همدانی

کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک

برای مشاهده دوره های حسابداری کلیک کنید