آموزش اصول ویرایش ویدیو و نکاتی برای موفقیت


ویرایش ویدیو بخش مهمی از فرآیند تولید محتوا است، اما یک مهارت اکتسابی است. دانستن این که چگونه شروع کنید و از چه نرم افزاری استفاده کنید ممکن است دشوار باشد. در این مقاله  ما شما را راهنمایی می کنیم تا بتوانید ویرایش ویدیو را با اطمینان شروع کنید.
 

🔸 یک ویرایشگر ویدیو چه کاری انجام می دهد؟

یک ویرایشگر ویدیو مسئول افزودن تمام عناصری به یک ویدیو است که آن را برای بینندگان آماده می کند. این را می توان با افزودن موسیقی، جلوه های صوتی، تصاویر، زیرنویس ها،  افکت ها و موارد دیگر انجام داد.
 
دیوید آبرامز، یک ویرایشگر ویدیو در کمپانی کاستومر ریپورتز است که توضیح می دهد ویرایشگرهای ویدیو واقعاً چه کار می کنند:
وظیفه من این است که فیلم خام گرفته شده توسط یک عکاس را به یک ویدیوی جذاب تبدیل کنم. اگرچه ممکن است با یک تهیه کننده کار کنید یا از فیلمنامه استفاده کنید. شما را راهنمایی کند. لحن کلی هر قطعه در دست سردبیر است.
 

🔸 شرایط ویرایش ویدیو که باید بدانید

مانند هر تجارت خاص، چندین اصطلاح وجود دارد که باید برای ویرایش ویدیو بدانید.
 
نسبت ابعاد: ارتفاع و عرض ویدیوی شما و نحوه ارتباط آن ها با یکدیگر است. متداول ترین نسبت تصویر در حال حاضر 16:9 است که استانداردی برای ویدیوهای با کیفیت بالا است.
A-Roll فیلم اصلی ویدیوی شما
B-Rollفیلم ثانویه ویدیوی شما

برش: انتقال از یک عکس به عکس دیگر

 
 سخت افزار خود را انتخاب کنید , ادیت ویدیو ,  مجتمع فنی تهران


🔸 سخت افزار خود را انتخاب کنید

ویرایش ویدئو می‌تواند برای کامپیوتر شما یک فرآیند سخت و طاقت فرسا باشد، و حتی ممکن است برای آن بسیار سخت باشد. کامپیوتر ویرایش مناسب دارای یک پردازنده چند هسته ای، رم فراوان و یک هارد درایو اس اس دی سریع نیاز اولیه خواهد بود
 

🔸 نرم افزار خود را انتخاب کنید

شما می توانید دسکتاپ یا لپ تاپ را انتخاب کنید، اما اکثر منابع معتبر دسکتاپ را برای قدرت بیشتر توصیه می کنند. در حالی که نرم افزارهای زیادی برای ویرایش ویدیو موجود است، دو نرم افزار اصلی که می توانید پیدا کنید Adobe Premiere Pro و Final Cut Pro.  Adobe Premiere Pro در Adobe Creative Suite مشخص شده است، در حالی که Final Cut Pro نرم افزار ویرایش ویدیوی اپل است.
 
از آن جایی که من خودم یک کاربر Adobe Premiere Pro هستم، با Creative Bloq میتوانم Final Cut Pro را توصیف کنم: Final Cut Pro X انتخاب ما بعنوان بهترین نرم‌افزار ویرایش ویدیو برای مک است. همان طور که در مورد اپل گمان می‌کنید، استفاده از ویرایشگر آسان است و دارای ویژگی‌های کافی برای تضمین قیمت (مسلما بالا) است. ما ابزارهای گروه‌بندی، گزینه‌های افکت و روشی ساده داریم که می‌توانید صدا را اضافه و ویرایش کنید.
توصیه من Adobe Premiere Pro است. در حالی که در گذشته از Final Cut Pro استفاده کرده‌ام، متوجه شدم که سیستم Adobe دارای قابلیت‌های بیشتری بوده و کمی بصری‌تر است. به نظر می‌رسد Creative Bloq نظر من را دارد و می‌گوید: این سیستم می‌تواند تعداد آهنگ‌های ویدیویی بدون پوشش را مدیریت کند، که می‌توانند تقریباً از هر منبعی که فکرش را بکنید (فایل‌ها، نوارها، دوربین‌هایی در همه استانداردها ... حتی واقعیت مجازی ( VR)همگام‌سازی خودکار زمانی انجام دهد.
 

🔸 برنامه ریزی کنید

اگر در زمینه ویرایش ویدیو تازه کار هستید، هر چه برنامه ریزی بیشتری بتوانید انجام دهید، بهتر است  این توصیه را ارائه می دهد. اهداف مشخص و خاص در مورد مخاطبان داشته باشید. می‌خواهید ویدیوتان چه کاری انجام دهد؟ چه کسی قرار است آن را تماشا کند؟ واضح بودن در مورد هدف ویدیو به شما کمک می کند پیام خود را به شیوه ای جذاب تر ارائه دهید.
در یک زمان روی یک ایده متمرکز شوید. ایده اصلی ویدیوی خود را مشخص و روی آن تمرکز کنید. با تمرکز روی یک موضوع یا مشکل در یک زمان، می توانید ویدیویی فشرده تر و آموزنده تر ایجاد کنید.
با مخاطبان خود صحبت کنید. ویدئو یک مکالمه است. هنگام نوشتن فیلمنامه خود به این فکر کنید که چه سوالات، افکار و احساساتی در ذهن بیننده می گذرد و به آن ها بپردازید.
 
مدیریت فایل


🔸 مدیریت فایل

برای ویرایش موفق ویدیو، باید برنامه ریزی داشته باشید. فایل‌های زیادی وجود دارند که در یک ویدیو قرار می‌گیرند، و سازماندهی تنها راه برای ویرایش کارآمد است. ایجاد صندوق بازیابی، نام‌گذاری فایل‌ها و مرتب‌سازی بر اساس نوع فایل از جمله ترفندهایی است که برای سازماندهی استفاده می‌کنم. همچنین، ویژگی نوار جستجو را در Adobe Premiere Pro فراموش نکنید. شما می توانید از این ابزار برای کمک به مکان یابی فایل های مورد نظر خود استفاده کنید.
Adorama این نکته را در مورد استفاده از هارد دیسک های اکسترنال برای به حداکثر رساندن گردش کار به اشتراک می گذارد: یک راه دیگر که می توانید سریعتر کار کنید، استفاده از هارد دیسک های خارجی برای ذخیره فیلم است، بنابراین می توانید حافظه رایانه بیشتری را آزاد کنید.
توصیه می کنیم هارد دیسک هایی را انتخاب کنید که می توانید از طریق USB 3.0 یا Thunderbolt به آن متصل شوید تا انتقال فایل سریعتر انجام شود. همچنین، رم خود را به این کاراختصاص دهید تا بتوانید از مقدار بیشتری از آن برای ویرایش استفاده کنید که به شما امکان می دهد عملکردهای ویرایش خاصی را برای دکمه های آن تنظیم کنید.
 

🔸 انتخاب فایل های صحیح

اکنون مصرف کنندگان صرف نظر از اینکه چه محتوایی را تماشا می کنند، به تصاویر و ویدیوهای با کیفیت بالا عادت کرده اند. برای استفاده باید تصاویر با کیفیت و فیلم های استوک را پیدا کنید که با ویدیویی که در حال ویرایش آن هستید مطابقت داشته باشد. به طور معمول، شما می خواهید از فیلمی استفاده کنید که حداقل 1080p یا بالاتر باشد. ویدیوهای با وضوح پایین تر کار می کنند، اما در محصول نهایی قابل توجه نخواهند بود.
در مورد عکس‌ها، از تصاویر بزرگ و باکیفیت، از انواع فایل‌های png  یا jpg استفاده کنید.
 

🔸 انتخاب صدای مناسب

صدا باید درجه یک باشد، اکثر ما ویدیویی با کیفیت کمتر از HD را فقط تحمل می کنیم. در پایان، اگر صدای شما با کیفیت نباشد، ویدیوی شما تاثیر گذارنخواهد بود.
 
انتخاب صدای مناسب می تواند به آزمون و خطا نیاز داشته باشد. شما باید جلوه های صوتی را از کتابخانه صوتی انتخابی خود و همچنین موسیقی انتخاب کنید. با این حال، تا زمانی که آن ها را با هم نشنیده باشید، متوجه نخواهید شد که تطبیق موسیقی و ویدیو را دوست دارید یا خیر. فقط مطمئن شوید که وقت خود را صرف کرده و در نهایت محصولی خواهید داشت که به آن افتخار می کنید.
 
شما همچنین باید از نقض کپی رایت آگاه باشید. اگرموسیقی را از هر جایی که دوست دارید می گیرید، در معرض خطر مشکلات قانونی قرار خواهید گرفت. بهترین راه برای جلوگیری از این امر دریافت موسیقی از یک سرویس موسیقی بدون حق امتیاز است.
 
ویرایش برای داستان ,  مجتمع فنی تهران


🔸 ویرایش برای داستان

وظیفه شما به عنوان یک ویرایشگر ویدیو، گفتن یک داستان است. آدوراما آن را به خوبی بیان می کند: از اصول اولیه فراتر بروید - فیلم های اضافی را حذف کنید و ترتیب کلیپ های خود را اصلاح کنید - و از فرصت استفاده کنید تا فیلم خود را از نظر زیبایی شناختی دلپذیر و به طور چشمگیری جذاب کنید تا احساسات درست را برانگیزد و پیام مورد نظر خود را به طور مؤثر منتقل کنید. از دانش عملی و فنی خود برای دستیابی به این هدف استفاده کنید به جای این که فقط یک دسته از افکت ها را برای تحت تاثیر قرار دادن بینندگان خود اضافه کنید.
 
همچنین از آزمایش  تصاویر مختلف نترسید. مانند انتخاب صدا، ویرایش ویدئو تا حد زیادی آزمون و خطا است. گاهی اوقات با آزمایش چیزهای جدید الهام بگیرید. همانطور که Creative Bloq می‌گوید: اگر انتقال بین عکس‌ها درست به نظر نمی‌رسد، آن را تغییر دهید تا زمانی که درست انجام شود. اگر کلیپ بیش از حد جادار به نظر می‌رسد، آن را فشرده کنید تا سرعت ویدیوتان افزایش یابد. دلیلی وجود دارد که ادیتورهای خوب بسیار ارزشمند هستند: آن ها هنرمند هستند و هیچ فرمول مستقیمی وجود ندارد که یک ویدیوی خوب را ایجاد کنند. همه چیز به حس کردن بستگی دارد.
 
🔸 انتقال ها
اگر در زمینه ویرایش ویدیو تازه کار هستید، ممکن است بخواهید از یک انتقال سرگرم کننده بین عکس ها استفاده کنید. با این حال، این یک تقلب بزرگ است. انتقال‌ها حواس‌تان را پرت می‌کنند و ویدیو را از بین می‌برند. همانطور که گفته شد، معمولا یک برش تمیز بهترین گزینه شما خواهد بود.

 
🔸 
زیرنویس اضافه کنید

انجام کار زیرنویس جذاب نیست، اما برای موفقیت ویدیوی شما بسیار مهم است. افزودن زیرنویس به ویدیوی خود، آن را برای مخاطبان ناشنوا یا کم شنوا در دسترس تر می کند و همچنین به بهینه سازی موتور جستجو کمک می کند.
 
فرمت ویدئوی  خود را انتخاب کنید ,  مجتمع فنی تهران


🔸 فرمت ویدئوی  خود را انتخاب کنید

طیف گسترده ای از فرمت های فایل های ویدئویی وجود دارد. یکی از مواردی که بیشتر استفاده می کنید MP4 است که در اکثر سرویس های آپلود ویدیو پذیرفته می شود. برای Adobe Premiere Pro،  با استفاده از H.264 در 4k 2160p تصویر با کیفیت بالا ایجاد کنید. این به ویدیوی شما اجازه می دهد تا با کیفیت 4K پخش شود و همچنین به حفظ محتوای شما در آینده کمک می کند.

 
🔸 بازاریابی به عنوان یک ویرایشگر

در حالی که ممکن است بازاریابی شغل شما به عنوان یک ویرایشگر ویدیو نباشد، مهم است که توجه داشته باشید که اگر ویدیو را به درستی بازاریابی نکنید، موفق نخواهد بود. از خلاقیت نترسید و خارج از چارچوب فکر کنید.
 
کاری از تیم رسانه مجتمع فنی ونک
 

------------------------
👈 برای مشاهده اطلاعات جامع

  دوره  آموزش تدوین و جلوه های ویژه

در مجتمع فنی ونک کلیک کنید

 تدوین , تیزر تبلیغاتی , پریمیر , افترافکت , ادیت ویدیو ,  مجتمع فنی تهران

🎯برخی آموزش های دپارتمان هنر و سینمای دیجیتال مجتمع فنی ونک🎯 

 
☎ یا با شماره تلفن   ۰۲۱۸۸۸۸۹۷۹۶ داخلی ۱۱۱-۱۱۰ تماس بگیرید. 
🌍 ونک، نرسیده به میدان ونک، خیابان شانزدهم، مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک