مدارس خصوصی و آموزش از راه دور در سال 2021:
فرصت ها و چالش هاآموزش از راه دور قبلاً توسط دانشجویان و افراد در سایر مؤسسات آموزش بزرگسالان برای چندین دهه مورد استفاده قرار گرفته است، این مورد در 10 سال گذشته به دلیل استفاده گسترده از فناوری های مبتنی بر اینترنت قابل اعتماد افزایش شدید یافته است. برای دانش‌آموزان کوچک‌تر در دبستان و دبیرستان ها و...  روال بر این بود که در یک مدرسه فیزیکی آموزش ببینند. فقط تعداد کمی از دانش‌آموزان قبل از همه‌گیری ویروس کووید از راه دور آموزش می‌گرفتند، از جمله دانش‌آموزان دارای معلولیت یا مشکلات رفتاری که نمی‌توانستند در محیط مدرسه سنتی کنار بیایند، و کسانی که در مناطق بسیار دور افتاده خارج از شهرها زندگی می‌کنند.
همه‌گیری این شیوه تفکر سنتی را درهم شکسته است، و در حالی که اکثر کودکان پس از یک دوره قرنطینه به مدرسه بازگشته‌اند، صحبت‌های زیادی در مورد مزایای آموزش از راه دور، این که آیا دانش‌آموزان نیاز به حضور تمام وقت در مدرسه دارند و آیا استفاده از راه حل های دیجیتال در بیشتر حوزه های زندگی دانشجویی سودمند است بوجود آمده است.
 
در این مقاله به مزایای آموزش از راه دور و همچنین برخی از معایب آن از دیدگاه مدارس خصوصی خواهیم پرداخت. در حالی که مدارس دولتی طبیعتاً به دلیل سیاست های سختگیرانه دولت و محدودیت های خاص، یکنواخت تر هستند، مدارس خصوصی تحت سیستم متفاوتی اداره می شوند و بنابراین می توانند ایده ها، فناوری ها و آموزش های جدید و متنوع را با سرعت بیشتری اجرا کنند.
 مدارس خصوصی که اغلب دارای بودجه خوبی هستند، ارزش بررسی را دارند، زیرا توانسته اند از فناوری به روز برای کشف مزایا و معایب آموزش از راه دور استفاده کنند. در سال 2021، چالش ها و فرصت های بیشتری در ارتباط با راه حل های دیجیتال به طور کلی وجود خواهد داشت، صرف نظر از اینکه آن ها در کلاس فیزیکی استفاده می شوند یا از راه دور. انقلابی درآموزش و پرورش در جریان است و همین موضوع باعث می شود این مطلب به چنین موضوع جذابی تبدیل شود.
 

10 مزیت آموزش از راه دور , مجتمع فنی تهران

🔸 10 مزیت آموزش از راه دور

بیایید با یک نکته مثبت شروع کنیم و به مزایایی که آموزش از راه دور برای دانش آموزان به ارمغان آورده است نگاه کنیم. حتی افراد سنتی می توانند موافق باشند که بدون فناوری های اینترنتی، ارائه دروس با هر کیفیتی که مدارس مجبور به تعطیلی در اواسط سال 2020 شدند، بسیار دشوار بود.
برخی از مؤسسات، به ویژه آن هایی که در مناطق دور افتاده و اقتصادی-اجتماعی کم برخوردار هستند، بسته هایی را ایجاد کردند و موارد آموزشی را به دانش آموزان تحویل دادند. در حالی که این واقعا تحسین برانگیز بود، وضعیت بسیار دور از ایده آل بود. دانش‌آموزانی که به صورت آنلاین کار می‌کردند، مشارکت بیشتری را گزارش کردند و توانستند با همکلاسی‌های خود همکاری کنند و راحت‌تر با معلم خود در ارتباط باشند.
 

🔸 سبک‌های یادگیری و مطالعه مستقل

اکنون مضحک به نظر می‌رسد، اما در گذشته‌ای نه چندان دور معلمان هنوز دانش‌آموزان چپ دست را تشویق می‌کردند که با دست راست خود بنویسند. هیچ ایده ای برای سبک‌های مختلف یادگیری یا ایجاد درس‌های متنوع برای دانش‌آموزان مختلف که امروزه به عنوان «تمایز» شناخته می‌شود، وجود نداشت. این نشان می‌دهد که تا چه حد پیشرفت کرده‌ایم که اکنون دانش‌آموزان را برای یادگیری به روش‌های مختلف می‌شناسیم و از آنها حمایت می‌کنیم.
آموزش از راه دور به توانایی معلمان برای استفاده آسان و به اشتراک گذاری مواد چند منظوره، به عنوان مثال، برای فراگیران صوتی یا بصری کمک کرده است. برای دانش‌آموزانی که تکمیل کارشان بیشتر طول می‌کشد یا به زمان بیشتری برای فکر کردن نیاز دارند، معلمان دیگر با نیاز به یک آزمون در پایان درس محدود نمی‌شوند. محدودیت زمانی سخاوتمندانه‌تری می‌توان تعیین کرد، به این معنی که دانش‌آموزان می‌توانند با سرعت خودشان کار کنند و زمانی که کار را به درستی کامل می‌دانند، آن را برای بررسی تحویل دهند.
 

کاهش مسافت های طولانی , مجتمع فنی تهران

 
🔸 کاهش مسافت های طولانی

 در حالی که مدارس دولتی متشکل از دانش‌آموزانی هستند که در منطقه زندگی می‌کنند، مدارس خصوصی دانش‌آموزان را از راه دور جذب می کنند. دلایل زیادی وجود دارد که چرا والدین و دانش‌آموزان مدارس خصوصی را انتخاب می‌کنند، شاید یک برنامه بین‌المللی یا دوره موسیقی وجود داشته باشد که مدرسه محلی ارائه نمی‌کند، و آن ها احساس می‌کنند ارزش سفر کردن برای  این مسافت را دارد.
  برخی از دانش‌آموزان، می بایست 1.5 ساعت در هر راه در یک روز عادی برای مدرسه صرف کنند. آموزش از راه دور برای این دانش آموزان عالی بوده است، زیرا آن ها می توانند زمان بیشتری را با خانواده، سرگرمی های خود و البته خوابیدن بگذرانند، به این معنی که هنگام انجام کارهای مدرسه خود سرحال و هوشیارتر هستند.

 
🔸 طیف وسیع تری از کلاس ها 
آموزش از راه دور دنیایی از امکانات را برای اجرای کلاس ها باز می کند که ممکن است در شرایط عادی امکان پذیر نباشد. اغلب برای دانش‌آموزانی که می‌خواهند در کلاس زبان یا علوم اجتماعی شرکت کنند، متوجه می‌شوند:
الف) دانش آموزان کافی برای حمایت از کلاس وجود ندارد، یا
ب) معلمی وجود ندارد که بتواند آموزش تخصصی را ارائه دهد.
در گذشته، اگر دانش‌آموزی خوش‌شانس بود، می‌توانست با مدرسه همسایه‌ای که این دوره را ارائه می‌دهد، هماهنگ کند، اما با فرصت‌های یادگیری از راه دور، دانش‌آموز می‌تواند با سایرین از مدارس منطقه خود به کلاسی از راه دور بپیوندد. مانند: خانه، کتابخانه یا مدرسه خودشان. علاوه بر این، برای درسی مانند عربی، که در آن به یک معلم متخصص نیاز است، یک مدرسه خصوصی می‌تواند شبکه بسیار گسترده‌تری را هنگام جستجوی یک مورد مناسب ایجاد کند. اگر معلمان محلی برای این کار وجود نداشته باشند، دیگر مشکل بزرگی نیست.
 

🔸 استفاده از فناوری های جدید
 با وجود اینترنت همیشه در دسترس، یادگیری حقایق اساسی به اندازه گذشته مهم نیست. با دنیای مدرن که دائماً در حال تغییر است، تمرکز به مواردی مانند مکان دریافت اطلاعات، نحوه تشخیص اطلاعات واقعی از نادرست و نحوه انطباق با سیستم های جدید تغییر کرده است.
یادگیری دیجیتال به دانش‌آموزان مجموعه وسیع‌تری از ابزارها برای کار کردن داده است، به این معنی که آن ها می‌توانند تجربه بیشتری از یادگیری برای استفاده از راه‌حل‌هایی که هرگز در گذشته شانس استفاده از آن ها را نداشتند، به دست آورند.
 

 انعطاف‌پذیری برنامه‌ریزی , مجتمع فنی تهران
🔸 انعطاف‌پذیری برنامه‌ریزی
 آموزش از راه دور با راه‌حل‌های آنلاین مرتبط با یادگیری مستقل، می‌تواند انعطاف‌پذیری بیشتری را برای تکالیف مدرسه به ارمغان بیاورد. در حالی که اکثر مدارس در محدوده 8 صبح تا 4  بعد از ظهر کار می کنند، به خوبی شناخته شده است که برای دانش آموزان ارشد با تغییر الگوی خواب، کلاس های بعدی مفیدتر است. با یادگیری آنلاین، می‌توان به دانش‌آموزان زمانی که از نظر ذهنی آماده هستند، وظایفی را به انجام رساند.
 

🔸 یادگیری متمرکزتر

 در هر کلاس، همیشه یک یا دو دانش آموز وجود دارند که بقیه کلاس را مختل می کنند، یا وقتی نزدیک دوستان خود هستند در تمرکز مشکل دارند.  آموزش انفرادی به این معنی است که دانش آموزان می توانند به طور مستقل با حواس پرتی کمتر کار کنند. وقتی مدارس شروع به بازگشت سرسام آور کردند، اندازه کلاس های کوچکتر به این معنی بود که معلمان بهتر می توانستند آموزش های شخصی را ارائه دهند. مدلی از دانش آموزانی که در روزهای متناوب به مدرسه می آیند، مدلی است که پس از همه گیری در نظر گرفته می شود.
 
🔸 مشارکت بیشتر
 برخی تحقیقات نشان داده است که دانش آموزان پذیرای اطلاعات جدید هستند و بهتر می توانند آن را هنگام کار آنلاین حفظ کنند. این که آیا این فقط به دلیل تازگی همه چیز است، باید مورد توجه قرار گیرد. با این حال، معلمان می توانند از منابع بیشتری برای درگیر نگه داشتن کودکان و ایجاد انگیزه استفاده کنند.
علاوه بر استفاده از موارد چند رسانه ای، ارائه های جالب و غیره، موارد ساده مانند استفاده از نظرسنجی آنلاین برای سنجش این که آیا دانش آموزان اطلاعات را درک کرده اند یا نه بسیار موثر است. در حالی که در یک محیط کلاسی معمولی ممکن است دانش‌آموزان خجالتی باشند و نگویند هنوز مفهومی را درک نکرده‌اند، هنگام کار آنلاین، یک نظرسنجی ساده می‌تواند این سکوت را از بین ببرد.
 

شانس استفاده از راه‌حل‌های آموزشی سفارشی

🔸 شانس استفاده از راه‌حل‌های آموزشی سفارشی
 همانطور که در بالا گفته شد، مدارس خصوصی اغلب منابع بیشتری دارند، پس چرا راه‌حل‌های آموزش الکترونیکی سفارشی را بررسی نکنید. بسیاری از آن ها وجود دارد و می توانند برای معلمان و دانش آموزان به طور یکسان عالی باشند.
مزایا برای دانش‌آموزان عبارتند از: همه چیز در یک مکان، فرصت‌های بیشتر برای یادگیری دانش‌آموز، دسترسی آسان به معلم در صورت نیاز، و همچنین ادغام با برنامه‌های Microsoft Office، برنامه‌های Google و سرویس‌های ذخیره‌سازی
مزایا برای معلمان عبارتند از: ایجاد و توزیع آسان منابع آموزشی چند منظوره، ردیابی ساده پیشرفت و حضور دانش آموزان، ادغام با برنامه های محبوب و توانایی مدیریت وظایف اداری به صورت آنلاین، مانند پر کردن برگه های مجوز آنلاین برای سفرهای علمی.
 

🔸 شانس بیشتر برای نظرات والدین
 در حالی که ممکن است در هنگام قرنطینه برای افرادی که دوستشان دارند در فضاهای کوچک زندگی کنند مشکلاتی وجود دارد، اما والدین توانسته‌اند در آموزش به کودکان کمک کنند و با معلم ارتباط بیشتری داشته باشند. همانطور که نشان داده شده است که مشارکت والدین نتایج دانش آموزان را افزایش می دهد، این یک پیشرفت بسیار خوشایند است.
بازخورد معلم را می توان خودکار کرد
ازخورد زمانی بهترین است که به موقع باشد. متأسفانه، علامت‌گذاری و گذاشتن بازخورد با کیفیت می‌تواند برای معلمان بسیار سخت باشد، و نتیجه آن تفسیر با تأخیر است که دیگر برای دانش‌آموزان کاربرد چندانی ندارد. با راه‌حل‌های آنلاین، معلمان نمی‌توانند به‌کلی علامت‌گذاری را کنار بگذارند، اما می‌توانند مواردی مانند آزمون‌های چندگزینه‌ای خودکار را اجرا کنند و زمان بیشتری را برای بازبینی چیزهایی مانند نوشتن دانش‌آموز با جزئیات باقی بگذارند.
 
کاری از تیم رسانه مجتمع فنی ونک


-------------------------------

آموزش آنلاین ,  آموزش از راه دور , مجتمع فنی تهران
 

🚩برای دیدن جزئیات درس های آنلاین مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک

روی شاخه ی مورد علاقه خود کلیک کنید:

دوره های آموزش  آنلاین سینمای دیجیتال

دوره های آموزش  آنلاین گرافیک و انیمیشن

دوره های آموزش آنلاین بورس و بازار سرمایه

دوره های آموزش آنلاین حسابداری و مدیریت

دوره های آموزش آنلاین فناوری مد و پوشاک

دوره های آموزش آنلاین کافی شاپ و آشپزی

دوره های آموزش آنلاین شبکه و سخت افزار

دوره های آموزش آنلاین وب و برنامه نویسی

دوره های آموزش آنلاین فنی مهندسی

دوره های آموزش آنلاین معماری و دکوراسیون داخلی

دوره های آموزش آنلاین ICDL و دوره های تکمیلی
 

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشین:

☎️ با شماره تلفن   ۰۲۱۸۸۸۸۹۷۹۶  تماس بگیرید. 
🌍 ونک، نرسیده به میدان ونک، خیابان شانزدهم، مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک