ده نکته ضروری برای  بهبود طراحی وب در سال 2021

(قسمت دوم)

  🔸 از تصاویری استفاده کنید که برای مخاطب هدف شما مناسب است
وب سایت های تصویری رایگان زیادی وجود دارد که می توانید تصاویر مناسب را برای وب سایت تجاری خود دانلود کنید. من اغلب از تصاویر رایگان استفاده می کنم. به عنوان مثال، تصاویر کوچک برای همه پست‌های وبلاگ وهمچنین از همان تصویر کوچک برای محتوای ویدیوی YouTube خود دوباره استفاده می‌کنم. تصاویر رایگان می توانند در پست های رسانه های اجتماعی شما استفاده شوند.
من برخی از بهترین وب سایت های تصویری رایگان را در زیر لیست کرده ام:
  • https://www.pexels.com/
  • https://unsplash.com/
  • https://pixabay.com/
همیشه استفاده از تصاویر در صفحه وب سایت کسب و کار مناسب نیست. به عنوان مثال، اگر یک رستوران دارید، بهتر است از غذا و رستوران خود تصاویر واقعی بگیرید. اگر محصولات را به صورت آنلاین می فروشید، پس از آن تصاویر منحصر به فردی از محصولات بگیرید.
 
صفحه اصلی خود را با محتوای مفید فراوان پر کنید , طراحی سایت , مجتمع فنی تهران
 

🔸 صفحه اصلی خود را با محتوای مفید فراوان پر کنید

روند طراحی وب اغلب تغییر می کند، اما برای من، بهترین وب سایت ها جنبه های مختلف یک تجارت را در صفحه اصلی به نمایش می گذارند.
همانطور که می بینید محتوای مفید زیادی در صفحه اصلی من وجود دارد، هدف من این است که مشتری را به طور مختصر با انواع مختلف محتوا در کل وب سایت خود آشنا کنم.
همچنین از منظر SEO (بهینه سازی موتور جستجو) یک مزیت اضافی وجود دارد. داشتن تعداد زیادی محتوای هدفمند کلمات کلیدی در صفحه اصلی به شما فرصت بهتری برای ذکر عبارات کلیدی می دهد. اما باید به یاد داشته باشیم که ابتدا صفحات وب سایت را برای بازدیدکنندگان و در مرحله بعد برای موتورهای جستجو بسازیم.
متوجه خواهید شد که من خدمات مشتریان، نمونه کار و پست های وبلاگ را به نمایش گذاشتم. دلیل اصلی این امر اطمینان از تازه نگه داشتن محتوا در صفحه اصلی است. هنگامی که یک پست وبلاگ جدید به وب سایت اضافه می شود، پست های وبلاگ در صفحه اصلی به طور خودکار به روز می شوند. توصیفات نیز به طور خودکار به روز می شوند. پروژه های ویترین به صورت دستی اضافه می شوند اما حداقل یک بار در ماه به روز می شوند.
 
چرا این همه تلاش برای به روز رسانی صفحه اصلی انجام می شود؟
اینطور فکر کنید ، اگر امروز به مغازه ای رفتید و روزنامه خریدید و فردا دوباره روزنامه دیگری خریدید ودر نهایت همان مطالب را خواندید احتمالاً قبل از خرید روزنامه بعدی کمی صبر می کنید.
موتورهای جستجو یکسان هستند، اگر گوگل امروز وب سایت شما را بررسی می کند و فردا همان محتوا را می بیند و هفته آینده همان محتوا را می بیند، چرا گوگل دلیل خوبی برای بازدید روزانه از وب سایت شما داشته باشد؟
هدف ما باید این باشد که به کاربران و موتورهای جستجو دلیل موجهی بدهیم تا هر چه بیشتر از وب سایت های ما بازدید کنند، بهترین راه برای انجام این کار این است که محتوا را مرتباً به روز نگه دارید.. فضای خالی اضافه کنید تا به وب سایت شما اجازه تنفس بدهد
افزودن مقداری فضای خالی به محتوای شما می تواند نه تنها به طراحی بلکه به خوانایی کاربر نیز کمک کند. وب‌سایتی که حاوی اطلاعات زیادی باشد، می‌تواند صفحه را برای کاربر خسته کننده کند. همچنین می توانید از عناصر بصری برای ایجاد جدایی در محتوای خود استفاده کنید.
 

🔸 تگ های هدر را بهینه کنید

تگ‌های سربرگ اساساً عناوین یک صفحه هستند. اما در HTML به 6 تگ header دسترسی داریم. از تگ های هدر می توان برای کمک به موتور جستجو برای درک موضوع صفحه استفاده کرد.
برچسب H1 - این عنوان اصلی صفحه وب سایت یا پست وبلاگ شما است. در این پست وبلاگ، تگ H1 ، 30 نکته ضروری برای بهبود طراحی وب سایت شما است.
توجه: تگ H1 فقط باید یکبار در یک صفحه استفاده شود.
برچسب H2 - این یک زیرنویس است ، این را به عنوان جایگزینی برای عنوان اصلی در نظر بگیرید. در این پست وبلاگ، برچسب H2 این است: چگونه وب سایت کسب و کار خود را بهبود بخشم.
تگ H1 یک توضیح کلیدی است اما تگ H2 یک سوال است.
تگ های H3، H4، H5، H6 – لازم نیست از تمام تگ های هدر در محتوای وب سایت خود استفاده کنید، اما H1 و H2 باید تا حد امکان استفاده شوند.
هر بخش از پست وبلاگ حاوی یک زیرنویس است. همه زیرنویس ها تگ H3 یا H4 هستند.
بهترین تمرین این است که عبارات کلیدی را در تگ‌های هدر خود برای بهینه‌سازی بهتر موتور جستجو در صورت امکان وارد کنید.

 
عنوان صفحات را بهینه کنید , طراحی سایت , مجتمع فنی تهران

🔸 عنوان صفحات را بهینه کنید
عنوان صفحه مهم است زیرا در نتایج موتورهای جستجو استفاده می شود. 
در زیر نمونه ای از نتایج جستجوی گوگل برای یک پست وبلاگ آورده شده است
نتیجه جستجوی گوگل
تصویر بالا نمونه ای از پست وبلاگی است که من ایجاد کردم.
عنوان صفحه استفاده شده: 14 آمار بازاریابی بصری رسانه های اجتماعی که باید بدانید
هدف از عنوان صفحه باید ترکیب کلمات کلیدی باشد که مستقیماً به پست وبلاگ یا صفحه مربوط می شوند، همچنین سعی کنید مقداری محتوا به عنوان اضافه کنید تا کاربران را ترغیب کنید تا روی "شما باید بدانید" کلیک کنند.
افزودن اعدادی مانند "14" در مثال بالا به کاربران کمک می کند تا درک کنند که عناصر کلیدی برای مشاهده در پست مقاله وجود دارد. در زیر نمونه ای از نتایج جستجوی Google برای خدمات طراحی وب سایت آمده است
نتیجه جستجوی گوگل برای خدمات طراحی سایت در مثال بالا من دو عبارت کلیدی را در عنوان صفحه گنجانده ام:
طراحی وب سایت تجاری
طراحان وب لندن
این صفحه همچنین دارای محتوای مفید زیادی است که هدف آن ارتقای خدمات طراحی وب سایت تجاری است.
بنابراین امیدواریم که با دیدن یک عنوان صفحه که به خوبی ساخته شده باشد، بتوانید به فهرست موتور جستجوی مطلوب‌تری دست پیدا کنید.
می توانید از ابزارهایی مانند Uber Suggest برای کمک به یافتن بهترین عبارات کلیدی برای صفحات وب سایت کسب و کار خود استفاده کنید.

🔸 بهینه سازی برای دستگاه های تلفن همراه
اطمینان از بهینه سازی وب سایت شما برای دستگاه های تلفن همراه بسیار مهم است. نه تنها از دیدگاه کاربر، بلکه از دیدگاه بهینه سازی موتورهای جستجو. احتمالاً مانند من، که بیشتر روز کاری خود را جلوی رایانه رومیزی یا لپ تاپ می گذرانم، وقتی از دفتر دور هستم تلفن همراهم اتصال من به اینترنت است.
مردم به دیدن وب سایت های سازگار با موبایل عادت دارند. به زبان ساده، این به عنوان طراحی وب سایت واکنش گرا شناخته می شود. می توانید با استفاده از ابزار آزمایش Google Mobile-Friendly یک بررسی ساده در وب سایت خود انجام دهید: https://search.google.com/test/mobile-friendly
در وب سایت خود یک آزمایش تلفن همراه اجرا کنید و بررسی کنید که متن "صفحه سازگار با موبایل است" را دریافت کنید. در غیر این صورت با طراحان وب سایت خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید که آن را در اسرع وقت برطرف کنند.
هنگام ساخت یک وب سایت واکنش گرا، باید نحوه چیدمان محتوا برای دستگاه های مختلف را نیز در نظر بگیرید. در بیشتر موارد، محتوای نمایش داده شده در دستگاه تلفن همراه باید به ترتیب نسخه دسکتاپ طراحی شود. این به دیدن زمان های آپلود و اطمینان از تجربه کاربری هماهنگ بین دستگاه های مرورگر مختلف کمک می کند.


تصاویر و تگ های جایگزین را بهینه کنید , طراحی سایت , مجتمع فنی تهران

🔸 تصاویر و تگ های جایگزین را بهینه کنید
هر تصویر در صفحه وب سایت باید دارای یک تگ Alt باشد. تگ alt را به عنوان توضیحی کوتاه از یک تصویر در نظر بگیرید.
تگ Alt دو هدف متفاوت دارد. ابتدا می توان از تگ Alt تصویر برای بهینه سازی صفحه برای موتورهای جستجو استفاده کرد.
حالا اگر از شما بخواهم حدس بزنید این تصویر در مورد چیست؛ احتمالاً چیزی در مورد خرید آنلاین خواهید گفت.
ما می‌توانیم کیسه‌های خرید، یک چرخ دستی خرید و یک دستگاه تلفن همراه با لیست محصولات را ببینیم.
اما موتورهای جستجو هیچ یک از این اطلاعات بصری را نمی بینند ، اما ، هوش مصنوعی ممکن است به زودی تغییر کند.
اگر من یک تگ Alt را به تصویر "طراحی وب سایت تجارت الکترونیک" اضافه کنم، موتورهای جستجو می توانند بفهمند که تصویر در مورد چیست، واقعاً به همین سادگی است.
اما انتخاب تگ Alt مناسب مهم است، مشتریان بالقوه من به دنبال راه‌حل‌های طراحی وب‌سایت تجارت الکترونیک هستند و نه وب‌سایت‌های سبد خرید، اگرچه هر دوی این اصطلاحات می‌توانند مشابه در نظر گرفته شوند، باید به این فکر کنیم که مشتری جدید چه چیزی را در موتور جستجو تایپ می‌کند.
تگ Alt همچنین دومین هدف مهم را انجام می دهد، تگ های Alt تصویر توسط نرم افزار صفحه خوانی برای افراد کم بینا استفاده می شود. ما باید وب سایت هایی بسازیم که برای همه قابل دسترسی باشد و به شما کمک کند رتبه بهتری در موتورهای جستجو کسب کنید.

 
🔸 محتوا برای افراد ایجاد کنید و SEO را در آن بگنجانید
روزهایی که می توانستید صفحات وب سایت خود را با کلمات کلیدی پر کنید و در موتورهای جستجو رتبه بالایی داشته باشید، گذشته است. موتورهای جستجو مانند گوگل بسیار پیشرفته تر هستند و می توانند هر تاکتیک پنهانی سئو را ببینند. در هر صورت، شما یک وب سایت برای موتورهای جستجو نمی سازید، بلکه یک وب سایت برای افراد واقعی می سازید. قبل از اینکه حتی درباره سئو فکر کنم ، ابتدا ویرایشگر متن را باز می کنم و تا آنجا که ممکن است محتوا در مورد یک محصول یا خدمات می نویسم. به این ترتیب می دانم که محتوای من هرزنامه به نظر نمی رسد.
پس از تکمیل ، عبارات کلیدی مرتبط را پیدا کرده و با دقت آنها را در محتوا قرار می دهم. همانطور که در بالا ذکر شد، از تگ های هدر، عنوان صفحه وصفحات alt به نفع خود استفاده خواهم کرد.
در اینجا نمونه ای از برخی از محتواهای نوشته شده ی بهینه سازی نشده است
محتوای بد نوشته شده
در اینجا نمونه ای از محتوای نوشتاری بهینه شده بهتر آورده شده است:
ما وب‌سایت‌های شگفت‌انگیز برای کسب‌وکارها را سفارشی طراحی و می‌سازیم، درآمد، مشارکت رسانه‌های اجتماعی و رتبه‌بندی موتورهای جستجو را افزایش می‌دهیم. اکنون درک میکنید که چرا بیش از 500 کسب و کار ، طراحان وب DCP را انتخاب کردند.
به عبارت دیگر، ما می‌خواهیم محتوای نوشتاری ما تا حد امکان طبیعی باشد، به راحتی خوانده شود و پر از کلمات کلیدی نباشد که محتوا را هرزنامه می‌کند.

 
هر گونه خطای 404 را پیدا و رفع کنید , طراحی سایت , مجتمع فنی تهران


🔸هر گونه خطای 404 را پیدا و رفع کنید

خوب، ممکن است توضیح آن کمی دشوار باشد، اما من می خواهم آن را انجام دهم
خطای 404 زمانی است که شما یک وب سایت موجود دارید و یک صفحه وب سایت را غیرفعال یا حذف می کنید.
اگر وب سایت شما به درستی ساخته شده باشد ، کاربر صفحه خطای 404 را مشاهده می کند. اکنون ما واقعاً نمی‌خواهیم کاربر صفحه خطای 404 را ببیند، بلکه می‌خواهیم کاربر دوباره به محتوای دیگری هدایت شود که شبیه به غیرفعال کردن یا حذف یک صفحه وب‌سایت است.
در اینجا یک مثال خوب است: https://www.dcpweb.co.uk/business-card-design.html
پیوند بالا صفحه‌ای بود که قبلاً در وب‌سایت قدیمی من که ماه‌های پیش ساخته بودم وجود داشت.
من قبلا خدمات طراحی کارت ویزیت را ارائه می دادم اما تصمیم گرفتم این کار را متوقف کنم زیرا تمرکز اصلی من توسعه وب بود. 
حالا اگر روی پیوند بالا کلیک کنید صفحه خطای 404 را نخواهید دید ، اتفاقی که می افتد این است که دوباره به صفحه طراحی گرافیکی من در اینجا هدایت می شوید: https://www.dcpweb.co.uk/graphic-design
 
این چرا مهم است؟ چند دلیل خوب وجود دارد.
فرض کنید محتوایی را در رسانه های اجتماعی ارسال کرده اید که به یک صفحه پیوند دارد یا در پست های وبلاگ شما پیوندهایی به یک صفحه دارد، سپس آن صفحه را حذف یا غیرفعال می کنید. 
کاربرانی که روی پست یا پیوندهای رسانه اجتماعی شما در وبلاگ شما کلیک می کنند، دوباره به صفحه خطا هدایت می شوند، آیا بهتر نیست به صفحه ای هدایت شوند که دارای محتوا، خدمات یا محصول جایگزین مفیدی است؟
Google از خطاهای 404 متنفر است ، بنابراین باید حداقل هر ماه یکبار یک اسکن کامل از وب سایت خود انجام دهید تا مطمئن شوید خطای 404 ندارید.
اگر کمتر از 500 صفحه دارید، می توانید از یک ابزار رایگان برای یافتن پیوندهای شکسته در صفحات وب سایت خود استفاده کنید: https://www.screamingfrog.co.uk/broken-link-checker/
همچنین می توانید جستجوگر پیوند شکسته Ahrefs را امتحان کنید: https://ahrefs.com/broken-link-checker

 

🔸محتوای مفید برای مخاطبان هدف خود ایجاد کنید

اگر فرصتی پیش آمد به وبلاگ من سر بزنید. بیش از 300 آموزش ویدیویی در مورد طیف گسترده ای از موضوعات و صدها مقاله و اینفوگرافیک مشاهده خواهید کرد. چرا اینقدر تلاش می کنم؟ چرا دانش خود را به نمایش نگذارید؟
برای من، اولین چیزی که هنگام کار با یک تامین کننده جدید به آن توجه می کنم، شایستگی آنهاست. این وظیفه ماست که به مشتریان بالقوه خود ثابت کنیم که در زمینه فعالیت خود حرفه ای هستیم. از به اشتراک گذاشتن دانش خود نترسید، به وب سایت نیل پاتل نگاه کنید: https://neilpatel.com/blog/
اشتراک‌گذاری دانش به من کمک کرد تا بیش از 41000 مشترک YouTube داشته باشم
کانال من هر روز با حداقل تلاش رشد می کند، تمام تلاش من برای به اشتراک گذاشتن چیزهایی است که قبلاً می دانم.
من در حال حاضر به طور متوسط ​​300000 بازدید در ماه در YouTube دارم ، بنابراین تصور کنید اگر فقط 5 درصد از ترافیک YouTube را به وب سایت خود منحرف کنم ، 15000 بازدید کننده اضافی در ماه خواهم داشت.
این امر را می توان به راحتی با بازاریابی دقیق در محتوای ویدیویی به دست آورد و از آن پیشی گرفت.
600 آموزش ویدیویی بیش از 7500000 بازدید ایجاد کرده است
می توانید کانال یوتیوب من را در اینجا مشاهده کنید: https://www.youtube.com/dcpwebdesigners


کاری از تیم رسانه مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک 

------------------------
👈 برای مشاهده اطلاعات جامع

  دوره  آموزش طراحی سایت

در مجتمع فنی ونک کلیک کنید

آموزش طراحی سایت , مجتمع فنی تهران