فست‌فود

 
«فست فود» یا همان به اصطلاح، غذای حاضری، غذایی است که از رستوران‌های فست فود تهیه می‌شود. انواع ساندویچ، همبرگر، چیزبرگر و دیگر انواع برگرها، ماهی و میگوی سوخاری، هات‌داگ، فیله‌ی استیک گوشت یا مرغ، سیب‌زمینی سرخ کرده، مرغ سوخاری، ناگت مرغ، تاکو (نوعی غذای مکزیکی)، انواع پیتزا و انواع سالاد در فهرست غذای رستوران‌های فست فود به چشم می‌خورد.
 در این رستوران‌ها، غذای از پیش آماده را در مدت کوتاهی بعد از سفارش، به مشتری تحویل می‌دهند. خیلی از این رستوران‌ها، رستوران‌های واقعی نیستند؛ چون جایی برای نشستن و غذا خوردن ندارند. از این نظر بیشتر شبیه یک فروشگاه عرضهی مواد غذایی هستند. خیلی از رستوران‌های فست فود بخشی از یک سازمان زنجیره‌ای هستند.
 از آنجایی که راه‌انداختن فروشگاه‌های فست فود نیاز به امکانات چندانی ندارد و فضای بزرگی هم نمی‌خواهد، نمونه‌های شخصی و مستقل آن، مخصوصاً در کشورهای در حال توسعه مثل کشور خودمان، رو به افزایش است.
در ادامه با نگاهی مختصر به منوی غذایی که در اغلب موارد نیز در فست فودها مشترک است، گزینه‌های به نسبت سالم‌تر این خوراکی‌ها را از منظر متخصصان تغذیه معرفی می‌کنیم.
 

🔸 نگاهی به منوی غذایی فست فود ما:

 

🔸 پیتزاها


پیتزای مخصوص , مجتمع فنی تهران


🔹 پیتزای مخصوص

پیتزای مخصوص، پیتزایی است که همه چیز در‌ آن به چشم می‌خورد. بنابراین حجم و کالری بالایی دارد می‌شود. از سوی دیگر فلفل سبز، گوشت‌قرمز و سبزیجاتی که در این پیتزاها به کار می‌رود از موارد خوب این دسته از پیتزاهاست. یک پیتزای مخلوط تقریبا 1200 کالری انرژی دارد. بنابراین باید در مصرف آن محتاط بود تا به چربی دور شکم‌مان اضافه نشود.
 
🔹 پیتزای پپرونی
ماده اصلی پیتزای پپرونی، سوسیس است که به دلیل داشتن چربی، نمک و مواد نگهدارنده، مصرف مداوم آن به هیچ‌وجه به صلاح نیست.
 
🔹 پیتزای مرغ و قارچ - پیتزای قارچ و گوشت
بعد از پیتزای سبزیجات، این نوع پیتزا، بهترین نوع پیتزا به شمار می‌آید. فقط افرادی که نسبت به مصرف گوشت‌ قرمز محدودیت یا حساسیت دارند باید در مصرف این نوع پیتزا محتاط باشند. اما به‌طور کلی چون مصرف گوشت بخشی از یک رژیم غذایی سالم است، فرد می‌تواند گوشت مورد نیاز روزانه خود را از این طریق به دست بیاورد.
 
🔹 پیتزای سبزیجات
بهترین و سالم‌ترین نوع پیتزا است و برای کسانی که به دنبال یک فست‌فود نسبتا سالم هستند، بهترین انتخاب به شمار می‌آید.
 
🔹 پیتزای چیپس و پنیر
همان‌طور که از نام این پیتزا برمی‌آید، بر پایه‌ی چیپس و پنیر تهیه می‌گردد. مصرف این نوع از پیتزا در صورتی که از چربی ترانس بالا در تهیه‌ی آن استفاده شود، به صورت مداوم توصیه نمی‌شود.
 

🔸 برگرها


قارچ برگر , مجتمع فنی تهران


🔹 قارچ برگر
این نوع از برگر به دلیل وجود قارچ، علاوه بر داشتن خواص قارچ در رفع سریع گرسنگی افراد و هم‌چنین ایجاد حس سیری از سایر انواع برگرها متمایز است.
 
🔹 چیزبرگر
اگر فرد مشکل چربی و اضافه وزن نداشته باشد، نسبت به همبرگر معمولی، غذای کامل‌تری به شمار می‌رود. زیرا چیزبرگر می‌تواند برای جوانانی که کمتر لبنیات مصرف می‌کنند، تامین‌کننده کلسیم باشد. یک ساندویچ چیزبرگر دارای هر چهار نوع گروه غذایی یعنی پروتئین، لبنیات، غلات و سبزی‌ها می‌باشد.
 
🔹 دوبل‌ برگر
میزان استاندارد مصرف روزانه گوشت بین 80 تا 100 گرم است ولی دوبل برگر تقریبا 180 گرم گوشت دارد. این گوشت اضافی در بدن تجمع پیدا می‌کند، لذا بهتر است از مصرف مداوم آن خودداری شود.  
 

🔸 ساندویچ‌ها


ساندویچ هات‌داگ , مجتمع فنی تهران


🔹 ساندویچ هات‌داگ
 
به دلیل این‌که سوسیس ساندویچ هات‌داگ در روغن سرخ نمی‌شود و معمولا آن را کبابی می‌کنند، نسبت به ساندویچ سوسیس که در روغن سرخ می‌شود، انتخاب بهتری است.
 
🔹 ساندویچ‌های ژامبون
کالباس جزو غذاهای حبوب متخصصان تغذیه نیست و مصرف زیاد آن به هیچ روی مناسب حال افراد نیست. بهتر است در ساندویچ‌ها به جای خیارشور از گوجه، کلم، کاهو و دیگر سبزیجات استفاده شود.
 
🔹 ساندویچ سوسیس
سوسیس‌ها به دلیل دارا بودن نمک، چربی و مواد نگهدارنده مصرف زیاد آنها توصیه نمی‌شود. مواد نگهدارنده باعث تولید نیتروزآمین در بدن می‌شوند و این مواد دارای آثار تجمعی هستند و اگر مرتبا استفاده شوند، در درازمدت می‌توانند باعث سرطان شوند
 
🔹 ساندویچ رست‌بیف- استیک
جزو ساندویچ‌های خوب طبقه‌بندی می‌شوند و تنها ایراد آنها این است که در روغن سرخ می‌شوند.
 
🔹 ساندویچ کباب‌ترکی
سالم‌ترین ساندویچ‌ها به‌شمار می‌آیند به شرط‌ این‌که هنگام سرو به آنها سس مایونز اضافه نشود و بدون خیارشور سرو شوند. در مجموع کباب ترکی مرغ از کباب ترکی گوشت بهتر است.
 

🔸 مرغ‌های سوخاری و بریانی

مرغ‌های بریانی یک غذای سالم و مقوی محسوب می‌شوند. مرغ سوخاری هم باید با حداقل روغن و در روغن مناسب سرخ شود. معیار بدی روغن هم این است که یا سیاه شود یا دود از آن بلند شود یا بدبو شود.
 

🔸 قارچ سوخاری - میگوی سوخاری

ایراد سوخاری‌ها این است که خیلی سرخ می‌شوند و آرد فراوانی دارند. ولی نکته مهم این است که خاصیت میگوی سوخاری به دلیل اینکه در یک پوشش قرار می‌گیرد و غیرمستقیم حرارت می‌بیند، نسبت به میگوی معمولی بیشتر حفظ می‌شود.
 

🔸 سیب‌زمینی سرخ‌کرده

در اثر سرخ کردن سیب‌زمینی علاوه بر اسیدهای چرب ترانس دو ترکیب آکریلامید و پروکسید نیز در سیب‌زمینی تولید می‌شود که سرطان‌زا و برای کبد نیز مضر هستند. و باید در مصرف آن احتیاط شود.
 

🔸 زیتون

زیتون یکی از بهترین‌ میوه‌ها است و روغن آن نیز مفید است. زیتون دارای اسید اولیک است و ماده غذایی خیلی خوبی به‌شمار می‌آید به شرط اینکه خیلی شور نباشد.
 
 دوغ , نوشابه , آب‌میوه ,  دلستر , مجتمع فنی تهران


🔸 دوغ، نوشابه، آب‌میوه و دلستر

بهترین گزینه در این دسته از نوشیدنی‌ها دلستر است زیرا سرشار از ویتامین‌های خانواده B است و پس از آن نیز دوغ در مقام بعدی قرار می‌گیرد. دلیل اینکه دلستر از دوغ بهتر است به نمک زیاد دوغ مربوط می‌شود. اگر دوغ کم‌نمک باشد بهترین نوشیدنی‌ به حساب می‌آید. بعد از این دو هم آب‌میوه قرار می‌گیرد و نوشابه و مضرات آن هم که کاملا روشن است.
 

🔸 دستور تهیه‌ی هات داگ با سس مخصوص و پنیر

4 عدد گوجه‌فرنگی را پوره کنید. در قابلمه‌ای مناسب مقداری روغن زیتون بریزید و روی حرارت بگذارید. مقداری پیاز یا پیازچه ریز خرد شده را در روغت تفت دهید. کمی نمک، فلفل و زردچوبه اضافه کنید و بعد نوبت افزودن پوره گوجه است.
هات داگها را با سرخ کردن یا کباب کردن بپزید و داخل نانها بگذارید. سس آماده را روی هات داگ بریزید و روی آن را هم با کمی پنیر گودا، چدار یا موزارلای رنده شده تزئین و سرو کنید.
 
 
آن‌چه اغلب در مورد پدیده‌ی فست فود به چشم می‌اید و شاهد آن هستیم را می‌توان به دو نوع گرایش و جهت گیری متضاد با هم تقسیم‌بندی نمود. در یک دسته آن گروهی قرار می‌گیرند که به هیچ روی مصرف هر گونه غذای حاضری و یا همان فست فود را برنمی‌تابند و در سوی دیگر همان گروهی قرار دارند که از شدت مصرف بی‌رویه‌ی فست فودها به عنوان مثالی برای مضرات فست فود نزد گروه اول، به حساب می‌آیند. ولی آن‌چه قطعی‌ست، این است که چه بخواهیم و چه نخو.اهیم، غذاهای فست فودی جزو زندگی روزانه و هر روزه‌ی ماست. شاید پاره‌ای مواقع وقت تهیه‌ی غذا و یا نشستن در یک رستوران و تنول غذا را نداشته باشیم، در این صورت به نظر می‌رسد فست فود، بهترین گزینه‌ی ما برای رفع گرسنگی باشد. 


🖋 به قلم مجید یگانه
کاری از تیم تولید محتوا مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک


------------------------
فست فود , پیتزا , ساندویچ , برگر , هات داگ , رستوران , آشپزی  , مجتمع فنی تهران , مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک , دوره , آموزش  , کلاس  , آنلاین , حضوری , یادگیری , هزینه , مجازی , کارگاه , آموزشگاه , آموزش آنلاین
 


 
 
☎ یا با شماره تلفن   ۰۲۱۸۸۸۸۹۷۹۶ داخلی ۱۰۷ تماس بگیرید. 
🌍 ونک، نرسیده به میدان ونک، خیابان شانزدهم، مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک