بررسی دانشگاه‌های برتر مد در اروپا 

 
 
اولین قدم برای ورود موفقیت آمیز به حرفه مد، وارد شدن به یک کالج حرفه‌ای است. نوع آموزش، آینده شغلی شما را تعیین می‌کند. عرصه مد جایی است که به ابتکار و خلاقیت شخصی احتیاج دارد؛ بنابراین مدرسه‌ای که در آن تحصیل می‌کنید نقش به سزایی در مسیر حرفه‌ای شما بازی می‌کند. 
 

🔸 اعتبار دانشگاه

کالجی را انتخاب کنید که در زمینه پرورش بهترین طراحان مد شهره باشد. مد نیز یک حرفه یا صنعت شبیه سایر حرفه هاست که تحصیل در آن باعث افزایش مهارت‌های می‌کند. انتخاب یک کالج مد به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از:حرفه‌ای می‌شود. با خواندن نقدها یا بررسی کارآمدی فارغ التحصیلان این کالج ها می‌توانید از اعتبار این مدارس آگاه شوید.
 
در دسترس بودن فرصت ها , بررسی دانشگاه‌های برتر مد در اروپا , مجتمع فنی تهران

🔸 در دسترس بودن فرصت ها
 آیا فرصت تحصیل هنوز هم در این مدارس وجود دارد؟ معیارهای پذیرش این کالج ها را بررسی کنید تا مشخص شود که آیا صلاحیت تحصیل در این کالج‌ها را دارید یا خیر. عواملی مانند سطح آموزش، عملکرد تحصیلی، تجربه و سایر مدارک، واجد شرایط بودن شما را تعیین می‌کنند.
 
🔸 اهداف شخصی
اهداف شخصیتان در زمینه مد چیست و آیا یک موسسه می تواند به شما در دستیابی به این اهداف کند؟ در مورد چشم انداز شغلی خود و بهترین کالج‌ها با مربی یا شخص الهام بخش زندگی خود صحبت کنید. روند پیشرفت فارغ التحصیلان موسسات مختلف را بررسی کنید. این کار به شما یک ایده بالقوه درباره دوران بعد از فارغ التحصیلی می‌دهد.
برای تحصبل در دانشگاه‌های خارج از کشور، و به طور مشخص،کشورهای انگلیسی زبان داشتن مدارک زیر ضرورت دارد:
  •  ترجمه رسمی ریز نمرات مقطع دیپلم متوسط و مدرک مربوطه
  •  ترجمه رسمی ریز نمرات مقطع کارشناسی (در صورت وجود)
  •  ترجمه رسمی ریز نمرات مقطع کارشناسی ارشد (در صورت وجود)
  •  گذرنامه با حداقل ۱ سال اعتبار
  •  پرداخت هزینه ثبت نام
  •  پرداخت بخشی از شهریه دوره (در صورت نیاز)
  •  توصیه نامه تحصیلی (برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد)
  •  ارسال کار عملی (برای مقطع ارشد)
  •  مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶ اکادمیک یا تافل ۸۰ به بالا
به طور معمول دانشگاه‌هایی که در زمینه‌ی مد و لباس آموزش عالی و مدرک معتبر ارائه می‌نمایند، برخلاف دانشگاه‌های فنی و مهندسی، به دانشجویان خود معافیت از پرداخت شهریه و یا بورس تحصیلی ارائه نمی‌کنند. لذا بایستی برای پرداخت شهریه‌ها آمادگی لازم را داشته باشید. هزینه‌ها و شهریه‌های تحصیلی به نسبت دوره‌ی کارشناسی و کارشناسی ارشد و هم‌چنین کشورهای مختلف، متفاوت است. 
به طور نمونه در کشور انگلستان، سالانه مبلغ 8 تا 10 هزار پوند تنها برای شهریه‌ی تحصیلی از دانشجو اخذ می‌شود. البته کشورهایی هم وجود دارند که دوره‌های آموزش عالی در آن‌ها رایگان می‌باشد، ولی شرط آن آموزش به زبان همان کشور است.
در ادامه به معرفی ده مورد از بهترین و سطح بالاترین دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی درزمینه‌ی مد و طراحی لباس در سطح دنیا می‌پردازیم: 
 
کالج مد لندن , London College of Fashion  , بررسی دانشگاه‌های برتر مد در اروپا , مجتمع فنی تهران


🔸 کالج مد لندن London College of Fashion 

کالج مد لندن یکی دیگر از آموزشگاه‌های طراحی مد تحت عنوان دانشگاه هنرهای لندن (UAL) است که بیشتر به خاطر مجموعه متنوعی از دوره‌هایی که ارائه می‌دهد به شهرت رسیده است. همراه با دوره‌های طراحی مد، دانشجویان علاقه‌مند می‌توانند در زمینه بازاریابی و روزنامه‌نگاری مد، جمع‌آوری و نقد مد، زیبایی درمانی و صنایع سبک زندگی نیز تحصیل کنند. این مؤسسه با فراهم کردن انتخاب گسترده‌تری از برنامه‌های مد برای انتخاب، دانشجویان را قادر می‌سازد تا مجموعه وسیع‌تری از فرصت‌های شغلی را برای برگزیدن در اختیار داشته باشند. شخصیت‌های برجسته صنعت مد مانند « جیمی چو» و «روپرت سندرسون» از این کالج فارغ التحصیل شده‌اند. 
 

🔸 کالج سلطنتی هنرلندن Royal College of Art

کالج سلطنتی هنر (RCA) یک دانشگاه دولتی در انگلستان است. دوره‌های طراحی و هنر ارائه شده توسط RCA در سطح تحصیلات تکمیلی به خاطر کیفیت تحصیلی ترکیب شده با تجربه میدانی در جهان مشهور گردیده است. این کالج در صدر فهرست دانشکده های نخبگان طراحی مد قرار دارد، زیرا نرخ پذیرش آن با توجه به تعداد نام‌نویسی در شش دانشکده‌اش بسیار پایین است. شهریه‌ها نیز نسبتاً زیاد است. با این حال، این کالج بسیار پرطرفدار است، چون برای دانشجویان خود فرصت‌هایی برای به دست آوردن دوره کارآموزی و تجربه کاری در بزرگترین خانه‌های مد در جهان، مانند «پرادا» (Prada)، «گیونچی» (Givenchy)، « لوئیز ویتون» (Louis Vuitton) و « بربری» (Burberry) را فراهم می‌کند.
 

🔸 آکادمی سلطنتی هنرهای زیبای آنتورپ در بلژیک Royal Academy of Fine Arts

« آنتورپ» (Antwerp) برای تبدیل شدن به یک مرکز مد مشخص شناخته شده در جهان در حال برداشتن گام‌های تعیین کننده ای ست. یکی از قابل توجه‌ترین کالج های طراحی مد در این شهر، آکادمی سلطنتی هنرهای زیباست. این دانشکده جزء دانشکده‌های طراحی مد نخبه است که سالانه فقط 100 دانشجو می‌پذیرد. برای ارتقا و تشویق مطالعات مد در بین دانشجویان مشتاق، کمک‌های مالی به آ‌‌ن‌ها تعلق می‌گیرد. هزینه زندگی و شهریه برای دانشجویان بین المللی به دلیل کمک‌های دولتی و بورس‌های تحصیلی نسبتاً کم است، اما دانشجویان باید دانش مناسبی از زبان هلندی داشته باشند.


آکادمی سلطنتی هنرهای زیبای آنتورپ در بلژیک , Royal Academy of Fine Arts , بررسی دانشگاه‌های برتر مد در اروپا , مجتمع فنی تهران


🔸 دانشگاه پلی تکنیک میلان Politecnico Di Milano

دانشگاه پلی‌‌تکنیک میلان، قدیمی‌ترین دانشگاه در میلان  و بزرگترین دانشگاه فنی در ایتالیا با حدود ۴۲۰۰۰ دانشجو است. این دانشکده، مدرک کارشناسی در طراحی مد و کارشناسی ارشد در طراحی برای سیستم مد را ارائه می‌دهد. گروه آموزشی طراحی این مؤسسه در ارتباط با امکانات آزمایشگاهی و انواع تجهیزات برای کمک به دانشجویان در بررسی جهان طراحی با رویکردی کاملاً فنی از پیشرفته‌ترین امکانات برخوردار است. .
 
در مطالب آینده به سایر دانشگاه‌های معتبر در زمینه‌ی مد و طراحی لباس خواهیم پرداخت.

🖋 به قلم مجید یگانه 
کاری از تیم رسانه مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک 


------------------------برای تماس مستقیم با کارشناس دوره در واتساپ کلیک کنیدمجتمع فنی تهران

☎ یا با شماره تلفن   ۰۲۱۸۸۸۸۹۷۹۶ داخلی ۱۰۹ تماس بگیرید.
🌍 ونک، نرسیده به میدان ونک، خیابان شانزدهم، مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک