باورهای غلط در دنیای مد

 
در بین خانم‌ها دسته‌ای از باورهای اشتباه وجود دارد که همه در حال پیروی از آن هستند و به مرور زمان حتی بصورت قانون هم در آمده. خیلی خوب است که از کلی‌ترین و مهم‌ترین آن‌ها باخبر شوید و در این فرصت  برای رفع این قوانین اشتباه فکری، قدم بردارید و ظاهرتان را روز به روز زیباتر و جذاب تر کنید.


رنگ سفید پاییز و زمستان , مجتمع فنی تهران

🔸 رنگ سفید پاییز و زمستان

این تصور که رنگ سفید مناسب فصل سرد نیست یک باور غلط است که نقض آن همیشه ثابت شده است.
 
🔸 سن و استایل
بیش‌تر افراد تصور می‌کنند که از سن خاصی باید پوشیدن لباس‌های خاصی را کنار گذاشت اما این کار لزومی ندارد.
 
🔸 خوش تیپ بودن و هزینه
شما برای خوش تیپ بودن لازم نیست هزینه زیادی متحمل شوید. تنها خرید لباس‌های بادوام و باکیفیت و متناسب با اندام و استایل شما  نه لزوما لباس‌های گران قیمت و از برندهای مشهور می‌تواند شما را خوش لباس کند.
 

🔸 ست‌کردن کیف و کفش

یک باور غلط دیگر که در کشور ما نیز به شدت جا افتاده است و آن را لازمه خوش لباسی می‌دانند، ست بودن کیف و کفش است. اگر کیف و کفش شما ست باشد اشکالی ندارد اما این کار اصلا لازم نیست و با ترکیب رنگ‌های متفاوت اکسسوری هم می‌توان شیک و خوش استایل بود.
 

مجتمع فنی تهران , ترکیب رنگ ها
🔸 ترکیب رنگ‌ها
حتما شما هم فکر می‌کنید که تنها یک رنگ خاص را می‌توانید برای لباس تان انتخاب کنید، در غیر این صورت ظاهرتان شلوغ و بهم ریخته به نظر می‌رسد، در حالی که چنین نیست. اتفاقا اگر یک رنگ را در کنار رنگ دیگری به تن کنید، بسیار جذاب‌تر به نظر خواهید رسید. این تیپ رنگی برای خانم‌هایی که سبک مدرن را می‌پسندند، مناسب است.
 

🔸 رنگ خاص برای لباس

یکی از باورهای اشتباهی که خانم‌های قد کوتاه دارند، این است که از پوشیدن لباس ماکسی خودداری می‌کنند. اما ثابت شده که این فکر اشتباه است. اتفاقا برعکس، یک لباس ماکسی می‌تواند شما را قد بلندتر نشان دهد. البته بهتر است که دور لباس‌های ماکسی چند لایه را خط بکشید. یک لباس ساده با خط های عمودی انتخاب خوبی برایتان خواهد بود. با پوشیدن یک کفش پاشنه بلند در کنار آن، ظاهرتان را تکمیل کنید.
 
🔸 لباس‌های طرح‌دار
شاید فکر کنید که پوشیدن چند لباس طرح‌دار به طور هم‌زمان هیچ جذابیتی ندارد و ظاهر شما را شلوغ و به هم ریخته  نشان می‌دهد اما این سبک لباس پوشیدن در دنیای پست مدرن امروز، جذابیت زیادی دارد. البته این مدل لباس برای هر موقعیتی مناسب نیست. شما می‌توانید این تیپ را برای موقعیت‌های غیر رسمی و دوستانه به کار گیرید. البته بهتر است که از رنگ‌های خنثی مانند سفید، مشکی، طوسی یا قهوه‌ای استفاده کنید. اگر می‌خواهید روی مد باشید، طرح پلنگی را نیز، که این روزها به شدت روی مد است، در استایل‌تان جای دهید.
 

🔸 تیپ مردانه

منظور از پوشیدن لباس های تیپ مردانه این نیست که شما یک کت مردانه قرض بگیرید اما لباس‌هایی هستند که می توانند گاهی آنها را به تن کنید و به ظاهرتان تنوع دهید. به عنوان مثال سویشرت، پیراهن‌های دکمه دار یا بلوزهای گشاد از لباس‌هایی هستند که شما می‌توانید استفاده کنید. لباس‌های گشاد یکی از ترندهای سال ۲۰۱۹ می باشند، از این رو اگر می‌خواهید برای لباس‌هایتان هزینه‌ای نکنید، گاهی لباس‌های مردانه پدر یا همسرتان را قرض بگیرید و تیپی تازه بزنید.

زیورآلات نقره ای و طلایی , مجتمع فنی تهران 

🔸 زیورآلات نقره ای و طلایی

بدون شک شما هم زمانی که از یک زیورآلات نقره ای یا طلایی استفاده می کنید، سعی می کنید که باقی اکسسوری هایتان هم به همان رنگ باشد. به عنوان مثال یک انگشتر طلایی را با دستبند طلایی می گذارید در حالی که می توانید این دو را با هم ترکیب کنید و به ظاهرتان تنوع دهید.
 
🔸 تک‌رنگ پوشیدن و لاغری
این تکنیک اگر درست استفاده نشود اثر خوبی نخواهد داشت پس آن را به کار ببرید اما در این تکنیک زیاده روی نکنید. استفاده بیش از حد از لباس‌های تک رنگ و با بافت یکسان ممکن است استایل شما را کسل کننده نشان دهد و توصیه می‌شود لباس‌های همرنگ را از جنس‌های مختلف مثلا کتان در کنار ابریشم و خز و … زیبایی خاصی به وجود می‌آورد همچنین اضافه کردن یک عنصر با رنگی دیگر به استایل تک رنگ خود اضافه کنید تا حالت تکراری آن از بین برود.
 

🔸  صندل و جوراب

در گذشته گفته می‌شد که پوشیدن صندل با جوراب یکی از اشتباهات مد مردانه و زنانه است اما الان شما می‌توانید صندل با جوراب بپوشید به شرطی که جوراب زیبا و مناسب انتخاب کنید.
 

مجتمع فنی تهران , ترکیب مشکی و سرمه‌ای
🔸 ترکیب مشکی و سرمه‌ای
پوشیدن مشکی و طیف‌های تیره آبی نه تنها هیچ مشکلی ندارد بلکه ترکیب زیبایی نیز هست به شرطی که آبی در حدی تیره نباشد که تشخیص آن از مشکی دشوار شود.

 
حال و با توجه به دانستن پاره‌ای از باورهای غلطی که در واقع، به اشتباه خود را اسیر آن‌ها کرده بوده‌ایم، نه تنها در وضع و حالت لباس پوشیدن و مد خود آزادی بیش‌تری به دست آورده‌ایم بلکه به این موضوع نیز پی برده‌ایم که  شاید بسیاری دیگر از باورهایی که در سایر موارد و مسائل زندگی خود به آنها پایبندیم، نیاز به بازنگری و تفحص بیشتر داشته باشند. 
 


به قلم مجید یگانه 
کاری از تیم رسانه مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک 


------------------------

برای تماس مستقیم با کارشناس دوره در واتساپ کلیک کنیدمجتمع فنی تهران

☎ یا با شماره تلفن   ۰۲۱۸۸۸۸۹۷۹۶ داخلی ۱۰۹ تماس بگیرید.
🌍 ونک، نرسیده به میدان ونک، خیابان شانزدهم، مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک