لزوم آموزش‌های آنلاین

مفهوم آموزش سنتی طی دو سال اخیر و در اثر شیوع بیماری پاندمیک کرونا  تغییر اساسی کرده است. حضور فیزیکی در کلاس درس تنها گزینه اول یادگیری نیست – حداقل با ظهور اینترنت و فناوری‌های جدید  امروزه ، هر زمان و هر کجا که می‌خواهید ، به یک آموزش با کیفیت دسترسی دارید. اکنون  داریم وارد دوره جدیدی می شویم – انقلاب آموزش آنلاین.
«آموزش آنلاین»e-learning یا آموزش الکترونیکی نوع دیگری از آموزش است؛ سیستم آموزشی که ابداعات پیش رونده اینترنتی، به مدرسین امکان داده است تا مفاد آموزشی را در دوره‌های آنلاین به دانش‌آموزان و فراگیران آموزش دهند. فراگیران مجبور نیستند برای حاضر شدن در کلاس درس مسیر طولانی را طی کنند، بلکه کافی است جلوی سیستم خود بنشیند و از انگیزه‌ای که این روش در آن‌ها ایجاد می‌کند لذت برده و آموزش ببینند. آموزش مجازی جذاب است و به همین دلیل تعداد فراگیرانی که این دوره ها را انتخاب می‌کنند روز به روز رو به افزایش است.
 
ویژگی‌های آموزش آنلاین , آموزش آنلاین , مجتمع فنی تهران

🔸 ویژگی‌های آموزش آنلاین

🔹 فراگیر بودن آموزش آنلاین 

آموزش بصری یا برنامه‌های آماده شده ،اخیرا به گزینه خوبی برای محیط‌های کاری که در شاخه‌های مختلف فعالیت دارند تبدیل شده است. شما می‌توانید دوره‌های صنعتی را که در شاخه‌های مختلف آموزش‌های مناسبی را به همراه دارند، در وب تنظیم کرده و از از طریق اینترنت به آنها دسترسی پیدا کنید. در این روش، مشکلات پیچیده تهیه مکان مناسب برای آموزش و سفر کردن به مکانی دور برای گذراندن یک دوره آموزشی، کاملا حذف می‌شود و شما می‌توانید با شرکت در جلسات بصری اینترنتی به آموزش مد نظر خود دست پیدا کنید.
 
🔹 ثبت نام و پرداخت آسان
آموزش از راه دور می‌تواند به گونه موثری مشکلات مربوط به مکان آموزش را از بین ببرد. به عنوان مثال، ثبت نام دوره‌های آنلاین می‌تواند بدون نیاز به طی کردن مسافت طولانی انجام شود. تنظیمات ثبت نام آنلاین به شما امکان می‌دهد به سرعت فرم ثبت نام را پر کرده و باقی مراحل را پیگیری کنید. هم‌چنین می‌توانید از طریق پرداخت الکترونیکی ثبت نام کنید و یا ادامه دوره‌ها را شارژ نمایید و فرم ثبت نام را از همین طریق ارسال نمایید.
 
تسهیلات ترجمه آسان , آموزش آنلاین , مجتمع فنی تهران

🔹 تسهیلات ترجمه آسان
آموزش الکترونیک، تسهیلات ترجمه زبان آموزش را به زبان بومی شما امکان پذیر می‌کند و به این ترتیب برای تمام افراد سراسر جهان مفید و قابل استفاده خواهند بود.
 
🔹 سفارشی کردن و شخصی سازی مفاد آموزشی
بسیار از سازمان‌ها و شرکت‌ها تمایل دارند که مفاد آموزشی را طبق خواسته فراگیران خود که شامل مدت زمانی که می‌توانند آنلاین باشند، سرعت یادگیری، اطلاعات خاص مورد نیاز سازمان و… شخصی سازی کنند.
 

🔹 سهولت در به‌روزرسانی مفاد آموزشی

مربیان و مدرسین قادرند در هر زمانی که تمایل دارند کلاس درس خود را بروز رسانی کرده و مفاد آموزشی را با تغییرات مورد نیاز هماهنگ سازند.
 
انواع آموزش آنلاین , آموزش آنلاین , مجتمع فنی تهران


🔸 انواع آموزش آنلاین

مدل‌های مختلفی برای آموزش الکترونیکی وجود دارد که دانش آموزان و فراگیران می‌توانند طبق خواسته خودشان یکی از آنها را انتخاب کنند. هر سه نوع آموزش، به خوبی تنظیم شده و از غنای کافی برخوردارند. در اینجا به شرح سه نوع از رایج ترین انواع این آموزش‌ها می‌پردازیم:
 

🔹 آموزش آنلاین هم‌زمان / زنده

در این نوع از آموزش، ارتباط میان افراد علاقمند به آموزش فورا انجام می‌پذیرد و اعضاء می‌توانند در لحظه اطلاعاتشان را با یکدیگر تبادل کنند. بخشی از موارد مربوط به آموزش‌های همزمان الکترونیکی، کلاس‌های درس بصری یا ویدئو کنفرانس‌ها و صوت است. یکی از مزایای واقعی آموزش آنلاین این است که به سرعت بازخورد عملکرد آموزشی اعضاء را به آن‌ها ارائه می‌دهد. 
 
آموزش الکترونیکی غیر هم‌زمان , آموزش آنلاین , مجتمع فنی تهران


🔹 آموزش الکترونیکی غیر هم‌زمان

از آن‌جایی‌که این نوع از آموزش برای گروه‌هایی اجراء می‌شود که همزمان با یکدیگر آنلاین نیستند، آموزش ذخیره و «آنلاین فوروارد» نیز نامیده می‌شود. بخشی از آموزش‌های الکترونیکی غیر همزمان شامل دوره‌های خود مدیریتی، پیام گذاشتن در بخش های مختلف و ارسال ایمیل به حداقل یک مربی و مدرس می باشد.آموزش غیر هم‌زمان، اصلاح و تطبیق، در دسترس بودن و خصوصا روش‌های خود آموز و خود راهنما را به همراه دارد.
 
🔹 آموزش آنلاین الکترونیکی ترکیبی
این روش که معمولا متد ترکیبی نیز نامیده می‌شود، تلفیقی از افراد شخصی، کارخانه‌ها و مجتمع‌های صنعتی هستند که می‌خواهند از طریق تبادل پیام، بحث و گفتگو از طریق صفحه‌های گفتگو،آزمون‌ها و اعلان‌ها آموزش ببینند.
در این نوع از آموزش، فراگیران از طریق آزمون‌هایی که بصورت آنلاین برگزار می‌شوند، از بازخورد کار خود مطلع می‌شوند. تمامی سیستم‌های آموزشی آنلاین، متد ترکیبی را به دلیل مزایای عمومی که دارد بیش از دیگر انواع آموزش توصیه می‌کنند.
 
 
 از سایرخصوصیات یادگیری مجازی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • دانش آموز محور بوده و نقش معلم به عنوان راهنما و تسهیل کننده است .
  • دوره های آموزشی به صورت تعاملی ( کاربرد تعامل درامر یاددهی و یادگیری ) هستند .
  •  کلیه فعالیت ها از جمله مدیریت ، ثبت نام ، دریافت شهریه و نظارت، بر روی شبکه اینترنت انجام می شود . به علاوه کلیه خدمات آموزش مثل ثبت نام ، آموزش و اعطای گواهینامه از همین طریق قابل انجام است .
  •  یادگیری،مشارکتی است ، یادگیرندگان، معلمان و متخصصان را گرد هم می آورد. 
🖋 به قلم مجید یگانه
کاری از تیم رسانه مجتمع فنی تهران نمایندگ ونک
 
-------------------------------
 
 

🚩برای دیدن جزئیات درس های آنلاین مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک

روی شاخه ی مورد علاقه خود کلیک کنید:

دوره های آموزش  آنلاین سینمای دیجیتال

دوره های آموزش  آنلاین گرافیک و انیمیشن

دوره های آموزش آنلاین بورس و بازار سرمایه

دوره های آموزش آنلاین حسابداری و مدیریت

دوره های آموزش آنلاین فناوری مد و پوشاک

دوره های آموزش آنلاین کافی شاپ و آشپزی

دوره های آموزش آنلاین شبکه و سخت افزار

دوره های آموزش آنلاین وب و برنامه نویسی

دوره های آموزش آنلاین فنی مهندسی

دوره های آموزش آنلاین معماری و دکوراسیون داخلی

دوره های آموزش آنلاین ICDL و دوره های تکمیلی
 

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشین:

☎️ با شماره تلفن   ۰۲۱۸۸۸۸۹۷۹۶  تماس بگیرید. 
🌍 ونک، نرسیده به میدان ونک، خیابان شانزدهم، مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک