نکاتی در باب طراحی سایت با وردپرس

« وردپرس» یک سیستم مدیریت محتواست و به طریقی می‌توان گفت که وردپرس، نرم افزاری‌ست رایگان و « متن باز» تحت وب است که به کاربر امکان می‌دهد تا با استفاده از امکانات و قابلیت‌های موجود در آن اقدام به طراحی و ساخت انواع صفحات وب نموده و هم‌چنین آن‌ها را به طور دلخواه مدیریت نماید. از جمله مزایای استفاده از وردپرس می‌توان به نصب آسان‌، دارا بودن انواع افزونه‌ها و یا پلاگین‌ها، قابلیت توسعه‌ی سایت طراحی شده، دارا بودن انواع قالب‌ها و ... اشاره نمود.
بهتر است که پیش از طراحی سایت در نرم افزار وردپرس موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

 
داشتن استراتژی , آموزش طراحی سایت , مجتمع فنی تهران
 
🔸 داشتن استراتژی

این که سایت ما چیست و هدف از احداث آن چیست؟ آیا قرار است سایت ما سایت فروش باشد، خدماتی باشد یا که اصلا قصد انتفاع از آن نداریم. استراتژی تمام سیاست های کلان شما در خصوص وبسایت را شامل می شود.
 

🔸 طراحی سایت

پیش از هر اقدامی برای طراحی سایت در دنیای واقعی، بخش های سایت خودتان را روی کاغذ تعیین کنید. روی کاغذ یا در داخل نرم افزارهای متنی و برای بخش های گرافیکی در نرم افزار فتوشاپ بخش ها را تعیین کنید تا در زمان طراحی و اجرا دچار اتلاف وقت نشوید.
 

🔸 تهیه نقشه سایت

نقشه سایت بخش های مختلف سایت را مشخص می کند. این که هر بخشی از چه زیر مجموعه هایی تعیین شده. یک جور ساختار درختی که در آن هر قسمت، هر صفحه سایت ما در آن مشخص شده.
 
 تهیه نقشه سایت , مجتمع فنی تهران , مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک , دوره , آموزش , آنلاین
 
🔸 ارائه امکانات مورد نیاز کاربر

بسته به این که ما و وبسایت مان چه خدماتی ارائه می دهد، تعدادی از وظایف برای ما لازم الاجرا می شود. مثلا اگر شما قصد فروش کالا دارید، باید امکان عودت کالا، امکان تست کالا توسط مشتری، ارسال با پیک  و نکاتی از این دست را مد نظر داشته باشید و تمهیدات آن ها را در قسمت های مختلف سایت بیندیشید.
 
🔸 آماده‌سازی محتوا
وقتی بخش های مختلف سایت مشخص شود. صفحه هایی مثل صفحه محصولات، تماس با ما، درباره ما و ... به شکل خام و اولیه ساخته شد، نوبت پرکردن صفحه های خام با محتوای مورد نظر است. نکته ی مهم این است که متن شما باید علاوه بر خوانا بودن و ترغیب کننده بودن، باید ارجینال باشد. یعنی متن شما نباید کپی باشد وگرنه نه تنها تاثیر مثبتی برای سایت شما ندارد که برعکس، تاثر سو هم بر رتبه و اعتبار وبسایت شما می گذارد.
 

🔸 توسعه قالب وردپرس

قالب ها در وردپرس به ما اجازه می دهند تا ظاهر کلی سایتمان را انتخاب کنیم. اما پس از آن نیازمند انجام تغییراتی مختص به کسب و کار خودمان در قالب خریداری شده یا طراحی شده  هستیم.
 
🔸 بررسی عمل‌کرد سایت و سازگاری‌ها
سرعت سایت، نداشتن ایرادهای کد نویسی، ایرادهای اجرایی و محتوایی و... از جمله نکاتی است از همان پیش از طراحی سایت نیاز به بررسی و دقت و توجه ویژه ما دارند.
 
جزئیات فنی , مجتمع فنی تهران ,web design
 
🔸 جزئیات فنی

نکاتی فنی که بسیار حائز اهمین هستند. مثلا برای شما کمه وردپرس کار هستید، دانستن این نکته که هاست لینوکس بسیار مناسب حال شماست تا هاست ویندوز که از زبان های برنامه نویسی وردپرس به طور مستقیم پشتیبانی نمی کند. این ها نکات فنی حائز اهمیت پیش از اقدام به طراحی سایت است.  این که هاست خود را از کدام شرکت تهیه کنیم و این که اساسا هاست را ز داخل ایران تهیه کنیم یا خارج از کشور که هرکدام مزا و معایب خود را دارند. همه ی این ها را قبل از خرید هاست بررسی کنید.
 
🔸 عنوان سایت
سعی کنید در انتخاب عنوانی که در بالای صفحه اصلی قرار می‌گیرد، دقت و توجه نشان دهید. استفاده از ویژگی‌ توصیفی بودن و یا نبودن در عنوان صفحه به شما کمک می‌کند تا دو نتیجه‌ی متفاوت را مشاهده نمائید. به طور معمول استفاده از ویژگی‌ غیر توصیفی بودن و یا ابهام در عنوان صفحه، ترفندی تجاری‌ست که اغلب مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما بهتر است که با استفاده از عنوان توصیفی در صفحات خود، از همان آغاز احساس صداقت و دوستانه بودن ( فرندلی بودن) را به مخاطب القا نمائید. این مطلب در پیش‌برد مقصود شما که همان بازدید بیش‌تر از صفحات سایت می‌باشد، کمک شایان توجهی می‌کند.
 
 

🔸 کلمه های کلیدی

از دیگر نکات قابل توجه در ساخت و طراحی سایت وردپرسی، امکان بهره گرفتن از کلمات کلیدی‌ست. در استفاده مناسب و درست از کلمات کلیدی در هنگام پر کردن صفحه های سایت طراحی شده در وردپرس علاوه بر کاهش میزان سردرگمی مخاطبین سایت شما، باعث افزایش و بهبود عمده‌ای در سئوی صفحات سایت شما نیز می‌گردد.

 
وبسایت واکنشگرا  , هزینه , مجازی , کارگاه , آموزشگاه , ورد پرس , مجتمع فنی تهران  
🔸 وب سایت واکنشگرا
از آن‌جا که امروزه بیش از  دو سوم ترافیک سایت‌ها توسط تلفن‌های همراه انجام می‌گیرد، ضروری به نظر می‌رسد که در طراحی و ساخت سایت خود در وردپرس نسبت به طراحی « واکنش‌گرا»ی صفحات خود ملاحظاتی داشته باشید. طراحی واکنش‌گرا باعث می‌شود که سایت شما بتواند در دستگاه‌های مختلف متناسب با اندازه صفحه نمایش‌های آن‌ها نشان داده ‌شود.
 

🔸 استفاده بهینه از فصای صفحه

از نکاتی که اغلب مورد بی‌توجهی واقع می‌شود، استفاده از فضای سفید صفحه می‌باشد. استفاده‌ی مناسب و صحیح از فضای سفید درون صفحات جدای از زیبایی، باعث تمرکز بیش‌تر مخاطب به مطالب مورد نظر و توجه شما می‌گردد. سعی کنید صفحات سایت را هم‌چون روزنامه، مملو از اقسام مختلف تبلیغات نکنید.
 

🔸 نکاتی برای بهبود سئو

در حقیقت بهبود سئوی یک سایت وردپرس، به معنای مجموعه اقداماتی‌ست که می‌تواند موجب بهبود و هم‌چنین قرارگیری در اولین صفحات نتایج جست و جو در گوگل شود. از مهم‌ترین نکاتی که در بهبود سئوی صفحات به شما کمک می‌نماید، ارائه محتوای مفید و کاربر پسند می‌باشد. از دیگر مواردی که به بهبود سئوی صفحات کمک می‌کند، تصاویر می‌باشد. استفاده و  بهره‌گیری از تصاویر با کیفیت و هم‌چنین مرتبط با محتوا از جمله نکات مهم در به کارگیری تصاویر در صفحات به شمار می‌ر‌ود.  بهتر است که تصاویر را با هر نرم افزاری که می‌توانید به اندازه‌ی متناسب با صفحه وب خود و با توجه به محتوا درآورید. و فراموش نکنید که از لینک‌های داخلی برای تصاویر استفاده نمائید.
 
پلاگین های سئو , seo , word preess , آموزش طراحی سایت , مجتمع فنی تهران
 

🔸 پلاگین های سئو

از دیگر نکات کلیدی در بالا بردن و بهبود سئوی سایت وردپرسی شما، توجه به « پلاگین»ها یا افزونه‌ها می‌باشد که باید به طور مناسب و هم‌چنین حرفه‌ای انتخاب شوند. در حقیقت افزونه‌ها، اپلیکیشن‌هایی هستند که امکان اضافه کردن ویژگی‌ها و هم چنین کارکردهای جدید را برای وردپرس فراهم می‌آورند. استفاده از برخی از افزونه‌ها به شما کمک کرده و به عنوان مثال به شما هشدار می‌دهد که کدام محتوا و یا بخش نیاز به بهبود سئو دارد.
 
از سایر نکاتی که باعث بهبود سئوی صفحات وردپرسی سایت شما می‌شود، امنیت سایت و بالا بردن و افزایش ضریب امنیت سایت می‌باشد. از آن‌جا که هک شدن یک سایت باعث آسیب‌های جدی به سطح سئوی یک سایت می‌شود، لازم است برای بهبود سئوی سایت وردپرسی خود، سطح امنیت سایت خود را در اولویت قرار دهید. در مقاله بعدی به موضوع امنیت سایت می پردازیم.


🖋 به قلم مجید یگانه
کاری از تیم رسانه مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک 

------------------------
👈 برای مشاهده اطلاعات جامع

  دوره  آموزش طراحی سایت

در مجتمع فنی ونک کلیک کنید

آموزش طراحی سایت , مجتمع فنی تهران