نکات آموزش طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی با زندگی هر روزه ما اجین شده است. خانه ای با ظاهری آراسته و منتظم و طراحی داخلی شده، در مقایسه با خانه ای بهم ریخته و درهم، حالتی متفاومت از هم در ما می انگیزد. یکی آرامش و حسی از یکپارچگی و دیگری حس فشار و بهم ریختگی! در این مقاله به نکاتی درخصوص طراحی داخلی منزل می پردازیم.

مبله کردن , مجتمع فنی تهران , دوره , آموزش
 
🔸 اتاق‌ها را به طور مناسب مبله نمائید
تفاوت زیادی بین یک اتاق با مبلمان شیک و منظم، با یک اتاق پر از مبل که تناسبی با اندازه اتاق ندارد، وجود دارد. مبلمان منزل شما علاوه بر این‌که باید زیبایی چشم‌گیری به اتاق‌ها ببخشند، باید سبب آرامش شما و مهمانانتان نیز بشوند. مبلمان مناسب باید به گونه‌ای طراحی و چیده شوند که بتوانند تمامی فضاهای غیر قابل استفاده‌ی اتاق شما را در دسترس و مورد کاربرد قرار دهند.
 هم‌‌چنین باید فضای بین مبلمان به گونه‌ای انتخاب شود که رفت و آمد را ساده‌تر کند. در حقیقت هیچ نوع قاعده‌ی کلی برای ایجاد یک فضای مناسب جهت استفاده بهینه از فضای اتاق، با توجه به دکوراسیون به کار رفته وجود ندارد. تنها با استفاده از تجربه‌ی شخصی و یا آزمون و خطا می‌توان پی برد که چه چیز را کجا قرار بدهید. شاید برای این کار لازم باشدکه چندین بار دکوراسیون و چیدمان مبلمان منزل خود را تغییر بدهید.
 از دیگر اشتباهات انتخاب دکوراسیون داخلی این است که بسیاری از افراد برای پر کردن فضاهای خالی بخشی از اتاق به سراغ انتخاب مبلمانی می‌روند که به طور معمول با فضای دکوراسیون اتاق نامتناسب می‌باشد. قرار دادن مبلمان کوچک درکنار میزهای بزرگ و یا نامربوط بودن دو ردیف مبلمان در کنار یکدیگر و هم‌چنین وجود تفاوت در طرح و رنگ و ... باعث ایجاد فضای نامطلوبی برای اتاق می‌گردد.
 

تنوع در انتخاب , مجتمع فنی تهران , آنلاین , حضوری

🔸 در انتخاب‌های خود تنوع داشته باشید
 یکی از مهم‌ترین نکات داشتن « تم» مخصوص اتاق در تعیین دکوراسیون می‌باشد. اما این نکته به آن معنا نیست که باید تمامی وسایل یک شکل و یا یک طرح داشته باشند. و تصور نکنید که با طرح‌های مختلف، تناسب چیدمان لوازم منزل شما به هم می‌خورد. داشتن یک تم مخصوص به معنای نزدیکی سلیقه شما به یک حیطه مشخص می‌باشد. که تمامی علایق و انتخاب‌ شما در این گستره جای می‌گیرد.
 

🔸 انتخاب رنگ دیوارها

 انتخاب مناسب در طراحی داخلی منزل برای فضای آپارتمانی به خصوص آپارتمان‌هایی که متراژ کمی دارند، بسیار مهم است. رنگ‌ها از لحاظ درخشندگی و شفافیت انواع مختلفی دارند. و بهترین انتخاب، انتخاب رنگ‌های روشن با درخشندگی و شفافیت زیاد می‌باشد.
به طور کلی، استفاده از رنگ‌های روشن در طراحی داخلی منزل باعث می‌شود که فضا بزرگ‌تر به نظر بیاید، و هر چه قدر میزان شفافیت و درخشندگی آن بیش‌تر باشد، انعکاس نور باعث می‌شود تا فضا زنده‌تر به نظر بیاید. از رنگ‌های رایج در طراحی داخلی آپارتمان، رنگ استخوانی روشن است. این رنگ علاوه بر این که با وسایل و لوازم منزل کمپوزیسیونی مناسب ایجاد می‌کند، به دلیل دارا بودن شفافیت و روشنی، با وسایل هم‌نشینی بیش‌تری نیز دارد.


 انتخاب کف‌پوش , مجتمع فنی تهران , معماری , دکوراسیون داخلی


🔸 انتخاب کف‌پوش در طراحی داخلی

 از دیگر مواردی که در طراحی داخلی منزل باید به آن توجه نمائید، کف‌پوش است. برای پوشش کف آپارتمان می‌توان از مصالح گوناگونی استفاده کرد. از جمله سرامیک‌ها، پارکت‌های طرح چوب، موکت و ...
اگر قصد دارید کف‌پوش ساختمان خود را تعویض نمائید، در صورت استفاده از سرامیک باید در انتخاب رنگ آن دقت زیادی نمائید. زیرا استفاده از رنگ‌های بسیار روشن به طور مثال، سفید نیز معایب خود را به همراه دارد. یکی از این معایب، یک‌دست شدن فضا می‌باشد، و برای رفع این یک‌دستی می‌توان از یک قالیچه در زیر میز مبل استفاده نمود. در صورتی که از پارکت برای کف استفاده می‌کنید، نکات ذکر شده در مورد سرامیک درباره‌ی پارکت نیز صدق می‌کند.


دکوراسیون فضاهای کوچک , مجتمع فنی تهران ,  هزینه , مجازی , کارگاه , آموزشگاه


🔸 دکوراسیون فضاهای کوچک

در طراحی دکوراسیون داخلی منزل و یا هر فضایی توجه به نکات کوچک می‌تواند در انتخاب بهترین دکور و طراحی داخلی به شما کمک کند. و بدین ترتیب می‌توانید از فضای موجود بیش‌‌ترین استفاده ممکن را داشته یاشید. به طور مثال، در آشپزخانه‌های کوچک با افزودن بر تعداد کابینت‌ها به صورت افقی و ادامه دادن آن‌ها تا سقف، فضای مفید بیش‌تری به دست بیاورید. هم‌چنین با استفاده از رنگ‌های روشن، می‌توان حس بزرگ بودن فضا را القا نمود. برای این منظور استفاده از آینه هم می‌تواند به شما کمک نماید. هم‌چنین به جای استفاده از درهای چوبی بهتر است از شیشه استفاده کرد تا فضا را بازتر و روشن‌تر نشان دهد.
 
در این مقاله به طراحی مبلمان، انتخاب رنگ ها، انتخاب کفپوش و... در طراحی دکوراسیون داخلی پرداختیم که هر کدام نقشی بسزا در طراحی داخلی منزل و محیط کار برعهده دارند. با مقاله های بعدی ما همراه باشید.


🖋 به قلم مجید یگانه
کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک

 
-------------------------------

آموزش دکوراسیون داخلی , مجتمع فنی تهران

 

🎯برخی آموزش های دپارتمان معماری و دکوراسیون داخلی مجتمع فنی ونک🎯

 

آموزش معماری و دکوراسیون داخلی مقدماتی

 

دوره معماری و دکوراسیون داخلی متوسط

 

دوره معماری و دکوراسیون داخلی پیشرفته

 

تک دوره های آموزش معماری

 

آموزش طراحی فضای سبز 
☎ یا با شماره تلفن   ۰۲۱۸۸۸۸۹۷۹۶ داخلی 115 تماس بگیرید. 
🌍 ونک، نرسیده به میدان ونک، خیابان شانزدهم، مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک