کافی شاپ های معروف تهران
قسمت 4

امروز که با شما حرف می زنم، قرنطینه ما را از کافه های محبوبمان جدا کرده است. پاتوق های امنی که فارق از هیاهوی دنیای بیرون، برای گپی صمیمی، قراری کاری یا نوشتن داستانی در کنج خلوت کافه... راستی که یادش بخیر. 
اما خب قرار نیست تسلیم شویم. می خواهیم  با هم در سلسله مقاله هایی تعدادی از کافه های معروف و زیبای تهران نگاهی بیندازیم. لطفا اگر نام کافه شما در این لیست نیست، در قسمت تماس با ما، با تیتر ثبت کافه در مجتمع فنی ونک، ما را مطلع کنید تا درباره تان بنویسیم.
اگه اهل شهرستان هستید و هنرجوی دوره آنلاین آموزشگاه مجتمع فنی ونک، از کافه مورد علاقه شهرتان عکس و مطلب بفرستید تا در سایت مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک، در همین قسمت مقاله ها، با دیگران به اشتراک بگذاریم. خب بریم سر اصل مطلب. معرفی کافه های قشنگ تهران. 

مجتمع فنی تهران , آموزش , یادگیری , کافی شاپ های تهران , کافی شاپ تهران , کافی شاپ پاسداران , کافی شاپ غرب تهران , کافی شاپ شهرک غرب , کافه های معروف تهران , کافه کفشدوزک , کافی شاپ شرق تهران , آموزش باریستا , آموزش مدیریت و راه اندازی کافی شاپ و رستوران

☕️ کافه کفشدوزک

📍 آدرس: بلوار اشرفی اصفهانی، روبروی تیراژه، خیابان قموشی، خیابان عرب شاهی، بوستان نهج البلاغه، فاز 2
کافه کفشدوزک یک کافه دنج و نقلی با مدیران خوش برخورد است که داخل فاز دوم پارک نهج البلاغه در غرب تهران قرار دارد. چیزی که طالبان آرامش به دنبال آن هستند. نوشیدن یک فنجان قهوه و خوردن یک اسلایس کیک یا اسنک در یک هوای خوب ویک محیط دنج. فضای داخلی کافه کوچک است ولی میز های زیادی در پیاده روی پارک از آن کافه کفشدوزک است که باعث شده این کافه ظرفیت پذیرایی از 40 نفر بطور همزمان را داشته باشد. مدیریت این کافه بر عهده دو خواهر جوان و مهربان است که با عشقی که نسبت به کافه کوچک و مشتریانش دارند، محیط کافه کفشدوزک را پر از انرژی های مثبت و صمیمیتِ خالص کرده اند.
 انواع کافی ها و دمنوش های متنوع در کنار میان وعده هایی که در هر کافه دیگری یافت میشود. با این تفاوت که در تمامی آن ها از چاشنیِ کم پیدا آرامش و صمیمیت استفاده شده که باعث شده این کافه کوچک مشتریانِ وفادار و پر و پا قرصی پیدا کند. رفتن به پارک زیبای نهج البلاغه و یک نوشیدنی دلچسب پس از پیاده روی در این پارک، میتواند یک برنامه ی خیلی خوب برای یک روز تعطیل باشد.


 مجتمع فنی تهران , آموزش , یادگیری , کافی شاپ های تهران , کافی شاپ تهران , کافی شاپ پاسداران , کافی شاپ غرب تهران , کافی شاپ شهرک غرب , کافه های معروف تهران , کافه درسا , کافی شاپ شرق تهران , آموزش باریستا , آموزش مدیریت و راه اندازی کافی شاپ و رستوران
☕️ کافه درسا
📍 آدرس: تهران - خیابان شریعتی - بالاتر از یخچال - طبقه سوم خانه درسا
کافه درسا در خیابان شریعتی و حوالی قلهک کافه‌ی بزرگی است که برای حدود ۷۰ نفر ظرفیت پذیرایی دارد. فضای کافه فضای شیک و مدرنی است، بخشی از فضای کافه هم به صورت فضای باز امکان پذیرایی از مهمانان را در این بخش فراهم آورده است. فضای کافه مناسب قرارهای دوستانه و جشن‌ تولدها است.


 مجتمع فنی تهران , آموزش , یادگیری , کافی شاپ های تهران , کافی شاپ تهران , کافی شاپ پاسداران , کافی شاپ غرب تهران , کافی شاپ شهرک غرب , کافه های معروف تهران , کافه گوشه , کافی شاپ شرق تهران , آموزش باریستا , آموزش مدیریت و راه اندازی کافی شاپ و رستوران

☕️ کافه گوشه

📍 آدرس: خیابان دکتر مفتح نبش تقاطه سمیه زیر هتل مارلیک پلاک 65
اگر در خیابان مفتح جنوبی بعد از تقاطع سمیه توجه کنید یک کافه کوچک خواهید دید که گردانندگان کافه اسمش را کافه گوشه گذاشته‌اند، کافه گوشه نزدیک به یکسال است که بازگشایی شده است.
میزهای گرد چوبی یک شکل دارد، اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم پنج میز در طبقه پایینی و همین حدود در طبقه‌ی بالا، ما ترجیح دادیم در میز جلوی پنجره پایینی بنشینم و کافه گلاسه و شیک شاه‌توت سفارش بدهیم.
در کافه سیگار آزاد است که البته با توجه به حجم دود پیشنهاد می‌کنیم یک فکری در مورد تهویه فضای داخل کافه هم بکنند، در کافه گوشه اینترنت وایرلس دارید و می‌توانید پشتِ میزتان در حالی که نوشیدنی سفارش داده‌اید به وب‌گردی و کارهای مورد نظرتان بپردازید.
در مورد فضای کافه باید بگویم دیوارهای آجری دارد به علاوه یک کتابخانه، منوی کافه خیلی ساده است، نوشیدنی‌ها را با قیمت‌ و با خودکار روی یک دفترچه نوشته‌اند، پشتِ دفترچه هم بعضی که حوصله‌ی نوشتن داشتن چیزهایی به یادگار برای  کافه گوشه نوشته‌اند.


 مجتمع فنی تهران , آموزش , یادگیری , کافی شاپ های تهران , کافی شاپ تهران , کافی شاپ پاسداران , کافی شاپ غرب تهران , کافی شاپ شهرک غرب , کافه های معروف تهران , کافه کفشدوزک , کافی شاپ شرق تهران , آموزش باریستا , آموزش مدیریت و راه اندازی کافی شاپ و رستوران

☕️ کافه سینما

📍 آدرس: تهران خیابان ولیعصر، باغ فردوس موزه سینمای ایران
اگر به دنبال یک فضای جالب خارج از دود و ماشین و صدای خیابان هستید کافه سینما در حوالی تجریش می‌تونه یکی از گزینه‌های پیشنهادی باشه. کافه سینما که در فضای باغ فردوس خیابان ولیعصر قرار دارد تقریبا جزء کافه‌های بزرگ تهران محسوب می‌شود، ۱۳۰ جای نشستن دارد و به جز فضای داخلی و مسقف کافه دو فضای باز هم برای مشتریان خود در نظر گرفته‌اند. وقتی وارد فضای باغ می‌شوید بایستی مقداری پیاده‌روی کنید تا به فضای کافه در سمت راست باغ برسید. 
فضای داخلی کافه میزهای چوبی گرد دارد اما در فضای بیرون به جز این میزهای متداول میز و صندلی‌های راحتی هم در نظر گرفته‌اند که خب ترکیبِ خوبی به نظر می‌رسد. حالا بستگی دارد قرار کافه‌ای شما یک قرار رسمی است یا یک قرار دوستانه؟ در هر حال در این کافه تلاش شده فضای مناسب برای سلایق مختلف در نظر گرفته شود، تا فراموش نکردیم اگر اهل صبحانه در کافه هم هستید کافه سینما می‌تواند با توجه به فضایی که در اختیار دارد گزینه قابل تاملی باشد. سیگار کشیدن در بخش مسقف کافه ممنوع است اما در فضای باز استعمال دخانیات آزاد است، کافه سینما مثل بسیاری دیگر از کافه‌ها اینترنت وایرلس دارد، منوی نوشیدنی‌ها هم منوی قوی و متنوعی است.
برای منوی کافه سینما تلاش شده از اسامی با المان‌های سینمایی استفاده شود و آن طور که مدیر کافه می‌گفت تا یکی دو ماه آینده هم تلویزیونی در کافه خواهد بود و احتمالا محیط بهتری برای سینما دوستان فراهم می‌شود، که البته این موضوع با نام کافه و محل آن (موزه سینمای ایران) هم بسیار سازگار است.


 مجتمع فنی تهران , آموزش , یادگیری , کافی شاپ های تهران , کافی شاپ تهران , کافی شاپ پاسداران , کافی شاپ غرب تهران , کافی شاپ شهرک غرب , کافه های معروف تهران , کافه ریبار , کافی شاپ شرق تهران , آموزش باریستا , آموزش مدیریت و راه اندازی کافی شاپ و رستوران

☕️ کافه ریبار

📍 آدرس: تهران - خیابان زعفرانیه - نبش بغدادی ، موزه زمان
موزه زمان در خیابان زعفرانیه، علاوه بر موزه کوچکی که در محوطه باغ دارد، فضای زیبا و مناسبی برای پیاده روی دارد، اگر روزی در این حوالی دوست داشتید یک کافه سرباز را هم امتحان کنید سری به کافه ریبار بزنید. کافه ریبار درون باغ موزه زمان قرار دارد، البته این روزها به خاطر فصل سرد و سرما، روی کافه را با پوششی مسقف کرده‌اند تا گرمای فضا را از دست ندهید.
بر اساس صحبتی که با سوپر وایزر کافه داشتیم کافه حدود چند ماهی است که با مدیریت جدید افتتاح شده و قبلا به صورت کافه گالری بوده است. فضای نسبتا بزرگی دارد و در حدود ۶۰ جای نشستن دارد. میزها به صورت میزهای گرد و صندلی‌های راحت و با فاصله مناسب از هم قرار داده شده‌اند. مانند خیلی دیگر از کافه‌ها می‌توانید از اینترنتی وای‌فای کافه استفاده کنید و ظاهرا سیگار کشیدن در محیط کافه آزاد است.
منوی کافه ریبار از نظر تنوع نوشیدنی‌ها، منوی گسترده‌ای است. جالب این است که فقط به ذکر نام نوشیدنی بسنده نشده و توضیحاتی در مورد نوع نوشیدنی و ترکیب آنرا هم آورده‌اند. مورد دیگری که در منو برایمان جالب بود ذکر این توضیح بود که اینجا خبری از چای‌کیسه‌ای نیست و همه دم‌نوش‌ها و نوشیدنی‌ها به صورت آماده و دم کشیده تهیه می‌شوند.
در داخل فضای کافه روی تخته سیاه، عبارت بوفه صبحانه برای هر نفر ۳۰ هزار تومن خود نمایی می‌کند که فکر می‌کنیم صبحانه در فضای باغ و خصوصا در یک هوای مناسب نباید خالی از لطف باشد.
 
 مجتمع فنی تهران , آموزش , یادگیری , کافی شاپ های تهران , کافی شاپ تهران , کافی شاپ پاسداران , کافی شاپ غرب تهران , کافی شاپ شهرک غرب , کافه های معروف تهران , کافه بیالیتی , کافی شاپ شرق تهران , آموزش باریستا , آموزش مدیریت و راه اندازی کافی شاپ و رستوران

☕️ كافه بيالیتى

📍 آدرس: خیابان پاسداران، بين دشتستان هفتم و هشتم، جنب بانك تجارت
یک کافه شیک و مدرن و تازه تاسیس در خیابانِ خوشمزه ی پاسداران که نیاز به یک کافه ی خوب در کنار انواع رستوران ها در این منطقه از پاسداران را تامین کرده است. یک کافه پر از نور و روشنایی و انرژی مثبت، با دکوراسیون کاملاً سفید و تنوع چشمگیر در انواع قهوه ها که نشان از کاربلد بودن و آپدیت بودن مدیران این کافه دارد. کافه بیالیتی (Bialetti) از سال ۹۳ و در خیابان پاسداران شروع به کار کرده است. در مجموع حدود ٢۶ صندلی برای پذیرایی دارد و فضای داخلی کافه از دو بخش فروشگاه قهوه و قهوه جوش‌ها و قسمت نشیمن کافه تشکیل شده است.
 دکوراسیون کافه کاملا یونیک و تماما از لوازم و قهوه‌های فروشگاهی در زمینه یکدست سفید همراه با تابلوهای عکس و طراحی های گرافیکی بیالتی همراه با گل و گیاه تشکیل شده است. برای یک شات اسپرسو حق انتخاب از میان ١٢ قهوه نوع مختلف را در کافه بیالیتی را خواهید داشت. تمامی اسموتی‌ها و آبمیوه ها به صورت طبیعی سرو می‌شوند. بیالیتی نام یک برند معروف در صنعت قهوه و محصولات مرتبط به آن است.

مجتمع فنی تهران , آموزش , یادگیری , کافی شاپ های تهران , کافی شاپ تهران , کافی شاپ پاسداران , کافی شاپ غرب تهران , کافی شاپ شهرک غرب , کافه های معروف تهران , کافه کفشدوزکاستدیو کیک ورتا , کافی شاپ شرق تهران , آموزش باریستا , آموزش مدیریت و راه اندازی کافی شاپ و رستوران 

☕️ استودیو كيک ورتا

📍 آدرس: خیابان انقلاب، نبش خیابان وصال، جنب بانک کشاورزی
کافه کیک استودیو ورتا، یک کافه قنادی در خیابان انقلاب است. یکی از مزایای کافه فضای گرم و متفاوتی است که توانسته آن را در این منطقه پر کافه از دیگر کافه‌ها متمایز کند. فضای گرم و شادِ کافه باعث شده که مورد توجه به خصوص جوانان قرار گیرد و از طرفی می‌توانید کیک‌های متنوع و تازه‌ای را به قیمت نسبتا پایین‌تر از سایر کافه‌ها از کافه ورتا تهیه کنید. این کافه فضای نسبتا بزرگی دارد و برای حدود ۵۰ نفر ظرفیت دارد، اما طراحی و قرار گیری میزها و صندلی‌ها به گونه‌ای است که نمی‌توانید این محل را برای قرارهای طولانی مدت در نظر بگیرید و شاید بیشتر فضای آن مناسب قرارهای دوستانه کوتاه مدت است. مورد مهم دیگر اینکه تنوع دمنوش‌ها بیشتر از قهوه‌ها در این کافه است، تمامی نوشیدنی‌ها در لیوان‌ها و کیک‌ها در ظرف یکبار مصرف سرو می‌شود.
 کافه کیک استودیو ورتا قهوه‌بیرون ‌بر دارد، ساعت کار آن هر روز از ۸ صبح تا ۱۰ شب است و در ساعتهای اولی صبح می‌توانید به صرف صبحانه و کیک و کراسان‌های داغ مهمان این کافه باشید. می‌توانید از اینترنت وای‌فای کافه استفاده کنید و سیگار کشیدن در محیط کافه ممنوع است. خلاصه اگر میخواهید بعد از یک پیاده روی حسابی در خیابان انقلاب یک بریک خوب و خاطره انگیز داشته باشید، ورتا را فراموش نکنید.
 مجتمع فنی تهران , آموزش , یادگیری , کافی شاپ های تهران , کافی شاپ تهران , کافی شاپ پاسداران , کافی شاپ غرب تهران , کافی شاپ شهرک غرب , کافه های معروف تهران , کافه گرامافون , کافی شاپ شرق تهران , آموزش باریستا , آموزش مدیریت و راه اندازی کافی شاپ و رستوران

☕️ کافه گرامافون

📍 آدرس: خیابان ولیعصر، پایین‌تر از خیابان انقلاب، روبروی تئاتر شهر
اگر برای قرارهای دوستانه و یا کاری حوالی خیابان انقلاب و چهارراه ولیعصر به دنبال یک کافه با فضای کلاسیک هستید کافه گرامافون را هم در گزینه‌های خود قرار دهید! این کافه فضای نسبتا بزرگی دارد و دکور آن بیشتر به صورت چوبی و وسایل قدیمی طراحی شده است. میزها و صندلی‌ها کمی نزدیک به همه چیده شده، اما تلاش شده تا فضای خوب و گرمی را آماده کنید. کافه ی عالی ، کافه چی عالی تر! شانس آشنایی با عمو عیسی نازنین را از دست ندهید. عمو عیسی یا همان کافه چیِ گرامافون مردی تحصیل کرده، روشن فکر و فوق العاده صمیمی هست و با شما همانند عزیزترین افرادش برخورد می کند. توصیه میکنیم اگر گذرتان به چهار راه ولی عصر افتاد، یک قهوه یا یه میلک شیک یا هر چه که دوست دارید، خودتان را در این کافه ی خواستنی مهمان کنید. نزدیک بودن کافه گرامافون به تئاتر شهر هم باعث میشود اگر منتظر اجرای خاصی هستید، بتوانید این انتظار را در کافه گرامافون دلچسب تر کنید!
از دیگر ویژگی‌های مثبت گرامافون نمای ساختمان تئاتر شهر است که از پنجره‌های کافه کاملا پیداست و حتی رفت و آمد ماشین‌ها و آدم‌ها در خیابان ولیعصر هم نتوانسته آن را خرابش کند. دکوراسیون کلاسیک و رنسانسی این کافه باعث می‌شود احساس کنید که در حال نوشیدن یک فنجان قهوه دبش در یکی از کوچه پس کوچه های پاریس با زمزمه ای از لارا فابین هستید! در ضمن کافه گرامافون هیچگاه بوی سیگار نمی‌دهد چون اینجا سیگار کشیدن ۱۰۰% ممنوع است. قیمت های کافه گرامافون هم نسبتاً دانشجویی و منطقی است. 


کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک

-------------------------------
 
🎯برخی آموزش های  دپارتمان تشریفات و گردشگری مجتمع فنی ونک🎯
 
دوره آموزش هتلداری

دوره آموزش  آشپزی ملل

 

آموزش مدیریت تخصصی کافی شاپ
 

کلاس مدیریت و راه اندازی کافه و رستوران و اصول تشریفات
 

آموزش تهیه و سرو حرفه ای نوشیدنی های سرد
 

آموزش یادگیری باریستا

 
آموزش صبحانه و برانچ
 

دوره آموزش کارگاه شکلات دست ساز

 

دوره آموزش تخصصی فینگرفود


کارگاه آموزش یک روزه کیک و دسرهای کافه ای 

 


 
☎ یا با شماره تلفن   ۰۲۱۸۸۸۸۹۷۹۶ داخلی ۱۰۷ تماس بگیرید. 
🌍 ونک، نرسیده به میدان ونک، خیابان شانزدهم، مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک