آموزش مدیریت و بازاریابی در اینستاگرام

 (راه‌کارهای کسب درآمد از اینستاگرام)


همانطور که شاهد هستید، امروزه رسانه‌های اجتماعی که بر اساس مشارکت مخاطبین و مصرف‌کنندگان شکل گرفته است، بدل به تریبون و شاه‌راهی برای کسب و کارها شده است. به طور تقریبی، فقط حدود 20 میلیون نفر در ایران کاربر این شبکه‌ی اجتماعی هستند. 
تقریبا هر کسب و کاری با تعیین اهداف مورد نظر خود برای حضور در اینستاگرام، با رویکردی متفاوت، می‌تواند برنامه‌ای برای ساخت جایگاه، آگاهی بخشی و همین‌طور، افزایش فروش، تعیین نماید.
اما این اهداف طیف بسیار گسترده‌ای دارد، و بهتر آن است که پیش از حضور در اینستاگرام، اهدافی برای خود تعیین نماییم.

🚩اینستاگرام مارکتینگ

صفحات اینستاگرام، به دو بخش صفحات تجاری ( بیزینسی) و صفحات معمولی تقسیم می‌شوند ، صفحه بیزینسی یک کسب و کار مثل و همانند یک وب‌سایت ، برای کسب و کار مورد نظر عمل می‌کند.
 
بازاریابی دیجیتال , پروفایل  اینستاگرام , آموزش مدیریت, آموزش دوره های بازاریابی ,آموزشگاه مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک , مجتمع فنی تهران, مدیریت و بازاریابی در اینستاگرام

🚩پروفایل جامع در اینستاگرام

هنگامی کاربر به صفحه پروفایل اینستاگرام مورد اشاره، مراجعه نماید باید بتواند اطلاعات کسب و کار مورد نظر را به طور کامل و واضح مشاهده نماید. دقت داشته باشید که این توضیحات به دور از اطناب کلمات باشد و در عین حال بیش از حد هم کوتاه نباشد. 
پروفایل شما، علاوه بر دربر داشتن اطلاعات کسب و کار شما، مانند فیلد کاری، تولیدات یا خدمات، شماره های تماس، آدرس سایت و... باید جمله هایی تاثیرگذار و ترقیب کننده هم دربر داشته باشد تا مشتری را متقاعد به خرید یا دریافت خدمات از شما کند. 


🚩تولید محتوای اینستاگرام

از روش‌های مطرح کردن برند و نام تجاری یک کسب و کار ، به برنامه‌ریزی و یا استراتژی محتوا می‌باشد. به طور کلی بر اساس این استراتژی می‌تواند مشخص نمود که چه مطلبی و محتوایی، در چه زمانی باید در معرض دید مخاطبان قرار گیرد. مهم‌ترین نکته در مورد محتوای قابل انتشار،  دارا بودن جذابیت برای کاربر است. آن‌چنان که کاربر را مجبور و ترغیب به نشان دادن واکنش ( لایک و کامنت‌گذاری) کند. 
در نظر داشته باشید، الگوریتم های اینستاگرام، از طریق همین لایک، کامنت و اشتراک گذاری ها پی به ارزش و استقبال از پست شما می برد و هر چقدر این امتیازها بیشتر باشد، بیشتر پست شما در جستجوهای اینستاگرام نمایش داده خواهد شد. پس، پست های جذاب و منحصر به فرد تولید کنید. 
 
کلاس مدیریت استوری اینستاگرام , بازاریابی دیجیتال , آموزش مدیریت, آموزش دوره های بازاریابی ,آموزشگاه مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک , مجتمع فنی تهران, مدیریت و بازاریابی در اینستاگرام

🚩مدیریت استوری اینستاگرام
 « استوری»  و یا همان « محتوای کوتاه مدت» پستی است که 24 ساعت در قسمت استوری های اینستاگرام شما نمایش داده می شود. گذاشتن استوری، روش بسیار مهمی در بازاریابی از طریق اینستاگرام است و معمولا اثر بخشی بیش‌تری نسبت به «پست» دارد. از آن‌جا که استوری‌ها « تایم لاین» مشخصی دارند و بیش‌تر در معرض دید می‌باشند، « فالوور» ها تمایل بیش‌تری به مشاهده آن نشان می‌دهند.

🚩نکات مهم در مدیریت « پیج» اینستاگرام
 با رعایت نکات زیر و تقویت این مهارت‌ها ، یک صفحه اینستاگرام به ویژگی « تعامل بالا» دست پیدا می‌کند.
 
دوره بازاریابی دیجیتال , ارتباطات با کاربران اینستاگرام , آموزش مدیریت , آموزش دوره های بازاریابی ,آموزشگاه مجتمع فنی تهران

🚩ارتباطات با کاربران اینستاگرام

ارتباط هسته اصلی هر شبکه اجتماعی می‌باشد. برای مدیریت یک پیج اینستاگرام، برخوردار  بودن از ارتباط مناسب و خوب با کاربران، فالوورها و مشتریان، اهمیت بسیار زیادی دارد. در این صورت بهتر می توانید مشتری ها را به دریافت کالا و یاخدمات از خودتان متمایل کنید. 
 
🚩نوشتن کپشن اینستاگرام 
کپش همان متنی است که پایین پست شما نمایش داده می شود. شامل اطلاعات عکس یا ویدیویی که گذاشته اید. راه های تماس، هشتک گذاری ها و... ارتباط یاد شده در اینستاگرام، از طریق نوشتن صورت می‌پذیرد. نوشتن «کپشن»‌های تعاملی خوب، می‌تواند تاثیر زیادی به روی مخاطب داشته باشد و بیش از پیش او را ترغیب به همکاری، خرید و یا دریافت خدمات از شما می کند. 
 


🚩خلاقیت در اینستاگرام 

نکته ی کلیدی در مدیریت اینستاگرام؛ باید در تولید محتوای پیج اینستاگرام، خلاقیت به خرج داد. گاهی مواقع استفاده از یک تصویر و یا محتوای تصویری و ویدئویی خوب، می‌تواند تاثیر شایانی بر مخاطب دراد. از قرار دادن پست های کپی و تکراری بپرهیزید. در این صورت هم به اعتبار خود نزد مخاطبان آسیب وارد کرده اید هم به اعتبار خود در اینستاگرام. این کپی برداری می تواند در موسیقی، فیلم و عکس اتفاق بیوفتد که لازم است به شدت از آن بپرهیزید.
 
کلاس بازاریابی دیجیتال , آموزش مدیریت, آموزش دوره های بازاریابی ,آموزشگاه مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک , مجتمع فنی تهران, مدیریت و بازاریابی در اینستاگرام
🚩تحلیل داده اینستاگرام
 از آن‌جا که در حال حاضر امکان تحلیل داده در پیج‌ها، و اکانت‌های بیزینسی فراهم می‌باشد، پس استفاده‌ی مناسب از این ابزارها، یاری‌دهنده است. این تحلیل ها اطلاعات مهمی به شما نشان میدهد؛ این که پست شما برای چند نفر به نمایش درآمده و چند نفر روی آن کلیک کرده اند، این که چند نفر از روی هشتک ها به پیج شما آمده اند، چه کسانی به خاطر یک پست خاص شما را فالو کرده اند و یا حداقل پروفایل شما را مطالعه کرده اند. 
 

🚩چابکی در مدیریت اینستاگرام

 از مهم‌ترین فاکتورهای مدیریت یک پیج اینستاگرام، به روز بودن و استفاده از دغدغه‌های روزانه، برای برندینگ و فروش می‌باشد. اما این بهره گیری از اتفاق های روز، باید با طنازی و با درنظر گرفتن عموم نظرات جامعه باشد. چابکی شما در استفاده از اتفاق های روز و پیوند آن به محتوای پست های شما، می تواند نکته منفی دیگری هم داشته باشد و آن، تاریخ مصرف دار شدن پست شما است که بسته به نوع تجارت شما قابل برنامه ریزی است. 

🚩استراتژی مدیریت صفحه اینستاگرام
حضور مداوم در اینستاگرام و انتشار محتوای متناسب با علاقه‌مندی‌های کاربران، اصلی‌ترین و مهم‌ترین استراتژی مدیریت یک صفحه اینستاگرام به شمار می‌رود. هم‌چنین استفاده از قابلیت‌های مختلف اینستاگرام همانند استوری، « تگ خرید» ، دسته‌بندی محصول و... به گونه‌ای که متناسب با نوع کسب و کار مورد نظر باشد، از موارد درخور توجه به هنگام تولید یک محتوا برای اینستاگرام می‌باشد.


🚩تقویم محتوایی اینستاگرام 

در اولین قدم ، نوشتن « تقویم محتوایی اینستاگرام» اهمیت دارد. یعنی بررسی تقویم شمسی و میلادی برای انتشار پست‌های مناسبتی، مشخص نمودن پست‌های روزانه و زمان انتشار آن‌ها و هم‌چنین، توجه به « ترند» روز برای ساخت و تولید پست‌های جدید، همه از مواردی می‌باشد که به هنگام نوشتن تقویم محتوای اینستاگرام، بایستی به آن‌ها توجه شود.
بسیاری از کسب و کارها، از محتواهای فصلی برای تشویق وترغیب کاربران به تعامل، استفاده می‌کنند. به طور نمونه، و با توجه به فصول مختلف یا مناسبات، رنگ و لوگو یا پروفایل صفحه‌ی اینستاگرام را تغییر داد و یا با شروع فصل جدید «تم» پیج اینستاگرام را عوض می‌کنند.
 
اینستاگرام  , بازاریابی دیجیتال , آموزش مدیریت, آموزش دوره های بازاریابی ,آموزشگاه مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک , مجتمع فنی تهران, مدیریت و بازاریابی در اینستاگرام

🚩سخن آخر

در میان شبکه های اجتماعی، اینستاگرام بیش از هر شبکه اجتماعی دیگری، جهان شمول است و در درسترس همه گان قرار دارد. امروز درآمدهای بسیار بالایی می توانید از اینستاگرام کسب کنید، بدون داشتن مغازه و دیگر کاغذ بازی هایی که در سر راه هر کسب و کاری قرار دارد.
 اما در این میان، مهم است که با درستکاری و صداقت در تجارت خود، اعتماد مشتریان خود را آرام آرام به دست بیاورید و در این صورت است که همایت مشتریان خود را که بالاترین تبلیغ و بالاترین سرمایه برای شما است به دست آورید. در این صورت از طرف مشتریان خود به دیگران معرفی خواهید شد و این تبلیغات دهان به دهان یکی از موثرترین انوع تبلیغات است. 
در قسمت بعدی، به راه کاری حرفه ای در مدیریت و بازاریابی اینستاگرام خواهیم پرداخت. مفاهیمی چون هشتک نویسی صحیح، کمپین های تبلیغاتی در سایر صفحه های اجتماعی، راه اندازی سایت فروش یا خدمات، پارتنر شدن با صفحه های اینستاگرام دیگر و... 
 
 
نویسنده مجید یگانه
 کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونککلاس آموزش و یادگیری مدیریت بازاریابی دیجیتال در مجتمع فنی تهران
 

👈برای دیدن دوره های جامع مدیریت بازاریابی دیجیتال 

🎯در آموزشگاه مجتمع فنی تهران

 
 
  • کارگاه بازاریابی در اینستاگرام
  • مدیریت بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ)

  • آموزش مدیریت برند
  • آموزش مدیریت زمان
  • آموزش مدیریت استراتژیک

  • مدیریت ارتباط با مشتری و رفتار مصرف کننده
 

 
☎ یا با شماره تلفن   ۰۲۱۸۸۸۸۹۷۹۶ داخلی ۱۰۲ تماس بگیرید. 
🌍 ونک، نرسیده به میدان ونک، خیابان شانزدهم، مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک