چگونه می توانم آشپز حرفه ای باشم؟

اگر از غذا پختن لذت می برید و به دنبال درآمد مناسب در زندگی خودتان هستید، آشپزی می تواند شغل مناسب شخصیت شما باشد.
در تمام قرون، مردم دنیا به غذا خوردن اهمیت ویژه ای داده و می دهند. اما به جرات می توان گفت که در هیچ دوره ای از تاریخ تمدن بشر، با این همه غداهای متنوع، رستوران های رنگارنگ و نوشیدنی های سرد و گرم و... روبه رو نبوده ایم. گوناگونی که صنعت غذا را تبدیل به یکی از پرسودترین و پردرآمدترین کسب و کارها تبدیل کرده است.
آشپزی یک مدل از هنراست؛ تبدیل مواد خام به غذاهای خوشمزه و خوش رنگ. که این کار یک آشپز ماهر هست. برای این که در شغل آشپزی موفق شوید باید صبور باشید و از لحظه لحظه آن لذت ببرید. در شغل آشپزی پیشرفت زیادی وجود دارد. روندی که می تواند از یک کمک آشپز ساده شروع شده و به سرآشپزی در بهترین هتل ها و یا رستوران های ایران و دنیا ختم شود.  
با آموزش صحیح و داشتن استادهای ماهر و سعی و کوشش از طرف شما، می توانید یک سرآشپز به نام شوید.

 
دوره و کلاس آموزش و یادگیری آشپزی مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک
 
وظایف آشپز چیست؟
آشپزها وظایف متعددی دارند و دریک آشپزخانه بزرگ یک سرآشپز هست که به کار تمامی آشپزها رسیدگی می کند.
یک آشپز باید شناخت کافی و لازم از سالم بودن مواد اولیه و کیفیت آن داشته باشد. انواع دیزاین مدل های غذا رو باید بلد باشد چون دیزاین غذا هست که باعث اشتهابرانگیز شدن غذا میشود، نکات و دستورالعمل های بهداشتی و استانداردهای غذایی رو باید رعایت کند.
بیشترین حجم کاری یک آشپز آخر هفته ها هست چون اکثر مردم آخر هفته ها با خانواده و یا دوستانشون به رستوران و کافه میروند.

 
 دوره , کلاس , آشپزی , شغل آشپزی , آموزش آشپزی , مدرک آشپزی , آموزشگاه مجتمع فنی تهران
 

مزیت های شغل آشپزی

یکی از مزیت های شغل آشپزی این است که حتما نباید رشته یا تحصیلات خاصی داشت تا وارد دنیای بی نظیر آن شد. اکثر آشپزها بصورت تجربی وارد این حرفه می شوند. بسیاری از بنام ترین آشپزهای دنیا یا مدرک تحصیلی غیر مرتبط با رشته خود دارند یا اصلا مدرک آکادمیک ندارند! آشپزی یک مهارت هست که به راحتی می توان در موسسه های معتبر که کیفیت آموزشی بالایی دارند شرکت کرد و مدارک معتبر را دریافت نمود. بعضی از موسسه ها امکان معرفی شما به بازار کار هم دارند که این یک موقعیت عالی برای کسب تجربه هست.
 
آموزش آشپزی در مجتمع فنی تهران ، نمایندگی ونک , کلاس آشپزی , دوره آشپزی , آشپزی بین الملل ,
 

موقعیت شغلی آشپزها 

موقعیت شغلی آشپز ها در مکان های مختلفی از جمله هتل ها، رستوران ها، کافه ها و کترینگ ها و... فراهم است. با داشتن تجربه و صلاحیت فردی براحتی می توان بعنوان سرآشپز و یا مدیر رستوران ارتقا یافت که این به معنی کسب درآمد بسیار بیشتری است.
آشپزهایی که مدارک بین المللی دارند به راحتی می توانند در کشورهای خارجی از جمله کانادا، استرالیا، آلمان و... کار پیدا کنند و از این طریق بعد از طی مدتی حدود سه تا پنج سال (بسته به قوانین آن کشور) اقامت دایم کشور میزبان را کسب کنند. می توان گفت آشپزی تنها شغلی است که در خارج از کشور همیشه موقعیت کاری مناسب برایش وجود دارد.
بله درست است آشپزها ویزای کار می گیرند با داشتن مدارک بین المللی معتبر و فنی حرفه ای به راحتی می توانند مهاجرت کنند و درآمد زیادی کسب کنند.

تا این جا بخشی از مزایای شغلی، رقابتی و حتی مهاجرتی شغل جذاب آشپزی را با هم مرور کردیم، در مقاله های بعدی ابعاد دیگر موقعیت شغلی آشپز و سرآشپز را معرفی و مقایسه می کنیم و همچنین به بررسی کشورهایی می پردازیم که هدف مناسبی برای مهاجرت از طریق شغل آشپزی هستند.


به قلم: رومینا فاتح

کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک

اگر تمایل به شرکت در دوره های آشپزی معتبر را دارید، به شما دوره های جامع آشپزی تخصصی ملل مجتمع فنی تهران نمایندگی برتر ونک را پیشنهاد می کنیم.

 برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با

دوره آموزش جامع تخصصی آشپزی ملل  کلیک کنید
 

برای تماس مستقیم با کارشناس دوره در واتساپ کلیک کنید

☎ یا با شماره تلفن   ۰۲۱۸۸۸۸۹۷۹۶ داخلی ۱۰۷ تماس بگیرید. 

🌍 ونک، نرسیده به میدان ونک، خیابان شانزدهم، مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک