۱۱ فایده آموزش کارکنان، کارفرمایان و  مزایای سازماندهی برنامه‌های آموزشی منابع انسانی

 

در مقاله های قبلی به لزوم و اهمیت آموزش گروهی برای کارمندان و به طور کلی نیروی کار یک سازمان، اداره یا شرکت پرداخته ایم. امروز آموزش و یادگیری منابع انسانی بخشی الزامی در مناسبات اداری سازمان ها و شرکت های بزرگ و کوچک شده است و فواید آموزش کارمندان بر کسی پوشیده نیست. در این مقاله، به یازده فایده آموزش کارکنان، به صورت  جزئی می پردازیم: 

۱. افزایش بهره‌وری و عملکرد کارمندان

زمانی که آموزش می‌بینند افزایش می یابد. مهارت‌ها و دانش خود در مورد شغل را بهبود می‌بخشد و اعتماد به نفس خود را بالا می برد. آموزش عملکرد آن‌ها را بهبود بخشیده و کار و بهره وری آن‌ها را موثرتر می‌سازد.
 
۲. یکپارچگی فرآیندهای کاری

زمانی که کارمندان در محیط کار در معرض آموزش قرار می‌گیرند، به استاندارد سازی فرآیند کار در میان کارکنان کمک می‌کند. کارکنان در نتیجه قرار گرفتن در معرض آموزش‌های مشابه، از رویه‌های مشابهی پیروی خواهند کرد.

 
۳. کاهش ضایعات زمانی

که کارکنان آموزش می‌بینند، یاد خواهند گرفت که از مواد، ابزار و تجهیزات خوب، ایمن و مقرون‌به‌صرفه استفاده کنند. تلفات جانی و تجهیزات به حداقل می‌رسد و این امر ضایعات را کاهش خواهد داد.
 

کلاس و دوره آموزش برون سازمانی ، آموزش منابع انسانی در آموزشگاه مجتمع فنی تهران

۴. نیاز به نظارت محدود

هر چند کارکنان آموزش دیده نباید به طور کامل نیاز به نظارت را حذف شده ببینند اما آموزش به طور قابل‌توجهی نیاز به نظارت بیش از حد در محل کار را کاهش می‌دهد.

 

۵. ترویج از داخل
زمانی که یک سازمان به متخصصان با مهارت‌های خاص یا خاص نیاز دارد، باید وارد بازار کار شود تا افراد حرفه‌ای جدید از منابع بیرونی استخدام شوند. آن‌ها می‌توانند ابتدا نیروهای آموزش دیده خود را بررسی کنند و اعضای امیدبخشی را از میان آن ها انتخاب کنند که بعد از آموزش در این مجموعه مهارت‌های جدید مورد نیاز سازمان به آن ها محول شده و نیاز برطرف می گردد.

آموزش و یادگیری منابع انسانی , مدیریت جامع منابع انسانی در آموزشگاه مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک

 ۶. بهبود ساختار سازمانی منظم

زمانی که یک شرکت یک سیستم برای  آموزش برای کارمندان دارد، به آن‌ها کمک می‌کند به روشی اصولی یاد بگیرند. این امر همچنین مانع یادگیری کارمندان از طریق آزمون و خطا می‌شود.

 

۷. بالا بردن روحیه کارمندان

سازمان‌هایی که از طریق برنامه‌های آموزشی پیش می‌روند، احساس خواهند کرد که به عنوان بخشی از محیط کار مورد حمایت هستند و  مورد قدردانی قرار می‌گیرند. این امر  روحیه آن‌ها را بالا می‌برد و آن‌ها را وادار به انجام وظایف کاری خود با اعتماد به نفس بیشتر می‌کند.

 

۸. بهبود آگاهی از سیاست‌ها و اهداف سازمان 

یک برنامه آموزشی خوب، همیشه به کارکنان کمک خواهد کرد تا با اصول اخلاقی، ارزش‌ها، سیاست‌ها، دیدگاه‌ها و ماموریت‌ها به خوبی آشنا شوند.

کلاس آموزش و یادگیری منابع انسانی , مدیریت جامع منابع انسانی , آموزشگاه مجتمع فنی تهران
 

۹. بهبود ارزیابی مشتری

هنگامی که کارمندان یک سازمان در معرض آموزش‌های ثابت قرار می‌گیرند، مهارت‌های آن‌ها در کار بهبود می‌یابد و آن‌ها را به طور حرفه‌ای، مولد کار می‌کند. مشتریان تاثیر این خدمات بالا را احساس خواهند کرد و عقیده آن‌ها در مورد سازمان  بهبود خواهد یافت.

 

۱۰. محیط کار بهتر

به کارکنان کمک خواهد کرد تا به طور موثر در محیط کار، کار کنند. این امر فضایی را در سازمان به ارمغان می‌آورد که هر کارمند را تشویق می‌کند که احساس کند ارزشمند است و در این صورت استقبال بیشتر و بهتری از کارهای خود خواهد داشت.

 

۱۱. فن‌آوری‌های به روز

فن آوری های به روز و آپدیت شده در تکنولوژی در سراسر صنایع، آشنا کردن کارمندان به تکنیک‌های جدید در فن‌آوری‌های پیشرفته به افزایش بهره‌وری و بهره‌وری در سازمان کمک خواهد کرد. 

 آموزش و مدیریت منابع انسانی، یکی از الزامات هر کسب و کار موفقی است. از یک کسب و کار کوچک گرفته تا مجموعه شرکت های بزرگ، به آموزش نیروی کار برای افزایش بهره وری نیازمند است. 

 

به قلم : ساره غلام زاده

کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک


 

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با آموزش برون سازمانی کلیک کنید 

برای کسب اطلاعات در باره دوره های آموزش منابع انسانی کلیک کنید


برای تماس مستقیم با کارشناس دوره در واتساپ کلیک کنید

☎ یا با شماره تلفن   ۰۲۱۸۸۸۸۹۷۹۶ داخلی 103 تماس بگیرید. 

🌍 ونک، نرسیده به میدان ونک، خیابان شانزدهم، مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک