چگونه حقوق بالا در معماری به دست آوریم؟


آیا میدانستید میانگین حقوق یک معمار در کانادا بین 80000 تا 100000 دلار  است؟!
اما در حال حاضر که فارغ التحصیل معماری هستیم و در ایران مشغول به کار هستیم چگونه می توانیم حقوق بسیار بالایی را داشته باشیم؟
این مقاله به شما کمک میکند که مهارت هایی را فرا بگیرید که بتوانید در آمد بیشتری را کسب کنید.
 

 
ویژگی معماران
اگر یکم صادق تر بخواهیم باشیم همه ما می دانیم در دانشگاه چیز عجیب و غریب و خاصی به ما یاد نمی دهند. پس خیلی نمی توانیم امید داشته باشیم که فقط  با دانشگاه رفتن و فارغ التحصیل شدن یک معمار رویایی، پردرآمد، معروف و ... شویم. پس نیاز به انجام کارهای عملی داریم.
از دیگر ویژگی های معمارها این است که  افراد کاملا خلاقی هستند و این ویژگی باعث شده است که از آدم های عادی  متمایز باشند.
در کنار این ویژگی باید ذکر کنم معمولا معمارها به اندازه کافی جاه طلب هم هستند، اما در ایده های اجرایی، معماری وقتی حرف از بیزینس باشد اصلا حرفی برای گفتن ندارند. حالا بیایید ببینیم می توان  یک برنامه ریزی یکساله انجام داد که در آن یک معمار درآمد ده رقمی داشته باشد؟
 
کلاس آموزش معماری , دوره های جامع معماری در آموزشگاه مجتمع فنی تهران

همین حالا شروع کن
ممکن است فکر کنید اگر از همین حالا به صورت حرفه ایی به عنوان یک معمار شروع به کار کنید درآمد بالایی نخواهید داشت! باید بگویم که  درست فکر می کنید ولی، ولی، ولی، همین امروز می تواند یک نقطه ی شروع مهمی برای ارتقاع سطح بیزینس شما باشد. در کنار افزایش معارت های مربوط به معماری خود، اقدام به خواندن کتاب های معتبر مدیریت پول و ریسک، موفقیت و ثروت کنید. با معمارهای خارجی ارتباط بگیرید و اخبار و گالری های روز این حوزه را دنبال کنید. از همه مهمتر، تا می توانید تجربه کسب کنید تا رغیب قدرتمندی در بازار معماری باشید.
 
مهارت های خود را تکمیل کن
اگر فکر می کنید وقتی یک کاری را همیشه به یک مدل انجام می دهید باید دستمزد بیشتری دریافت کنید کاملا سخت در اشتباه هستید. به نظر خودتان امروز چه کاری را میتوانید انجام دهید که در آینده بتواند برای شما ارزش بیشتری داشته باشد؟؟
 
محل کار دیگری را انتخاب کن
وقتی یک شغل جدید را انتخاب میکنی معمولا به طور میانگین در امد بین 10-25% افزایش پیدا می کند. اما اگر درخواست افزایش حقوق کنید اغلب برای کارفرما به طور میانگین 3-5% افزایش حقوق امکان پذیر است. پس با یک حرکت استراتژیک می توانید حقوق خود را افزایش دهید.
پس اصلا نگران شغل خود نباشید و هر زمانی که احساس کردید نسبت به مهارت هایی که بلد هستید شما را نادیده می گیرند، کار خودتان را ترک کنید و به دنبال شغل جدید باشید. اگر می خواهید محافظه کارانه تر عمل کنید، ابتدا در خارج ساعات کار خود، به جستجوی کار با شرایط بهتر خود گشته و پس از یافتن آن و مطمئن شدن از شرایط کار، کار قبلی خود را با اطلاع قبلی و طبق ظوابط حسن همکاری قطع کنید. فراموش نکنید که این انتقال ها را تا حدامکان با خوبی و خوشی انجام دهید تا به اعتبار خودتان خدشه ای وارد نکنید.

 
 کلاس آموزش و یادگیری معماری در آموزشگاه معماری مجتمع فنی تهران

استرس همکارت را کم کن
یکی از کلید های موفقیت شما می تواند در ایجاد کاهش استرس خود و همکارتان باشد.
با این کار شما می توانید افراد مختلفی را جذب کنید و به عنوان رهبر گروه انتخاب شوید. وقتی وجود شما باعث شود همکارتان کنار شما احساس آرامش داشته باشد، نتیجه افراد بیشتری تمایل به کار کردن با شما را خواهند داشت. پس لبخند بزنید و انرژی خود را به طور مثبت به دیگران انتقال بدهید. فراموش نکنید تا زمانی موفق می شوید سطح استرس همکاران تان را کم کنید که خودتان از نظر درونی به آرامش رسیده باشید.
 
بهترین خودت باش
قطعا وقتی یک تخصص داشته باشید می توانید در امد بسیار زیادی هم داشته باشید. این سوال را از خود بپرسید: چه کاری را می توانم بهتر از دیگران انجام دهید؟! چه کاری را وقتی انجام می دهم خوشحال هستم؟
آیا می دانستید معماران حرفه ای در امریکا حدودا 10% هستند که درآمدشان تقریبا 122 هزار دلار است و آن معمارانی که زیر این 10%  آمار هستند درآمدشان چیزی حدود 44 هزار دلار است.
با این اعداد می توانیم به این نتیجه برسیم که معماران حرفه ایی حدود 3 برابر بیشتراز مابقی معماران حقوق دریافت می کنند.
 
مهارت هایی که شما برای معماری بهتری شدن به  آن نیاز دارید:

مهارت های سخت
 • مهارت طراحی
 • آموزش کامل نرم افزارهای حوزه معماری

 • اطلاعات کافی و به روز نگه داشتن آن نسبت به صنعت
 •  Free hand ( طراحی با دست آزاد)
 • دانش به آنالیز اطلاعات و داده ها
 • داشتن مدارک معتبر
 • مهارت کافی در زبان بین الملل (انگلیسی)
 
مهارت های نرم
 • مهارت های ارتباطی
 • مهارت های رهبری
 • حل مسئله های به وجود آمده در محیط کار
 • خلاقیت
 • کار گروهی team work
 • مدیریت زمان
 • و...
 
همانطور که می دانید به دست آوردن مهارت های نام برده کاملا زمان بر هستند پس از همین حالا شروع کنید و سعی کنید در هفته  یک روز را برای یادگیری این مهارت ها زمان بگذارید.
 
کلاس های جامع معماری در تهران ، آموزشگاه معماری مجتمع فنی تهران

مسئولیت پذیر باش
این جمله را همیشه بخاطر داشته باشید زمانی پیشرفت خواهید کرد که مسئولیت پذیر باشید این به این معنا نیست که زمان بیشتری را کار کنید نه!!
مسئولیت پذیری یعنی مفیدتر کار کنید. از تلف کردن زمان پرهیز کنید. اگر کلا آدم مسئولیت پذیری نیستید، سعی کنید مسئولیت کارهای کوچک را به عهده بگیرید و به تدریج مسیولیت های خود را افزایش دهید.
 
عملکرد خودت را همیشه بررسی کن
ار فرصت های خودتان استفاده کنید و همیشه با مدیرتان نست به عملکردتان صحبت کنید و از ایشان بخواهید برای بهتر شدنتان به شما کمک کند. و این را در نظر داشته باشید اگر 1 سال در یک شرکت کار کردید دلیل نیست که شما رشد کرده اید.
 
آموزش جامع معماری در مجتمع فنی تهران ، مجتمع فنی ، یادگیری معماری ، کلاس معماری

مدرک نظام مهندسی خودت را بگیر

اگر داخل ایران هستید این را در نظر داشته باشید اگر از سوی سازمان های ذکر شده در ایران تایید شوید می توانید درامد بیشتری را دریافت کنید.  پس اگر از فارغ التحصیل ی شما 3 سال می گذرد همین حالا در آزمون های نظام مهندسی ثبت نام کنید اگر چه زمان بر هست اما می تواند سکوی پرتاب خوبی برای شما باشد.
 
سخن آخر
خودتان را باور داشته باشید و همیشه بیشترین تلاش تان را کنید. هیچ وقت برای هر کاری دیر نیست، بر روی هدف تان تمرکز کنید و به سوی آن حرکت کنید و این را به خاطر داشته باشید همیشه افراد موفق در محدودیت ها ستاره شده اند. شما شایسته ی این هستید بهترین ها را داشته باشید و همیشه در اوج باشید.به قلم:  غزاله فشکی، کارشناس دپارتمان معماری و دکوراسیون داخلی  مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک
 کاری از تیم تولید محتوای مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک

کلاس آموزش و یادگیری معماری در مجتمع فنی تهران

برای دیدن اطلاعات دوره معماری و دکوراسیون داخلی کلیک کنید 


برای تماس مستقیم با کارشناس دوره در واتساپ کلیک کنید

☎ یا با شماره تلفن   ۰۲۱۸۸۸۸۹۷۹۶ داخلی 115 تماس بگیرید. 
🌍 ونک، نرسیده به میدان ونک، خیابان شانزدهم، مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک