گزارش تصویری از بازدید کارخانه تولیکا

مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک


یکی از اصلی ترین اهداف مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک ارتباط دانشجویان با فضای صنعت است لذا در این خصوص دانشجویان را به بازدید از کارخانه تولیکا بردیم تا با فضای صنعتی و تولید انبوه پوشاک عصر زنانه از نزدیک آشنا شوند.

ویژگی بازدید از نمایشگاه
نکته اصلی این بازدید ایجاد دیدگاه متفاوت نسبت به فضای رشته مد و لباس است که گاهی اوقات با انتظار دانشجوها کاملا متفاوت است.برخی افراد تصور می کنند رشته طراحی مد و لباس یک رشته لوکس و بسیار هنری است که در واقع اینطور نیست و لزوم ارتباط با صنعت در این رشته بسیار حائز اهمیت است.
رشته طراحی مد و لباس در بخش کالکشن سازی صنعتی نیاز به آموزش حرفه ای در این خصوص دارد که زیر مجموعه  دوره های جامع طراحی مد و لباس است. 
آشنایی  با فضای صنعتی تولید پوشاک فضای بسیار متفاوت تری نسبت به خلق پوشاک محدود است.به طور مثال میزان پارچه مصرفی برای تولید انبوه پوشاک باید در چیدمان و فضای نرم افزار های مرتبط مثل جمینی چیدمان شود درغیر اینصورت موجب هدر رفت زیاد پارچه  می شود که در راستای مدیریت منابع و انرژی قرار می گیرد.استفاده از نیروی کارآمد ،نیازمند آموزش مرتبط هم هست.در واقع هرچه فضای تخصص نیرو های انسانی مرتبط تر باشد ،میزان هدر رفت انرژی و امکانات  کمتر می شود.

 
طراحی الگو وکالکشن سازی
 

دپارتمان طراحی و الگوسازی

یکی از اصلی ترین دپارتمان های صنعتی پوشاک،دپارتمان طراحی لباس است که مرحله اصلی خلق و ایده پردازی محصول که در این حوزه مشخصا پوشاک عصر بانوان است.پس از طراحی لباس ها بر اساس خواسته ای مشتری وچیدمان کالکشن در بستر صنعتی سازی توسط همکاری بین تیم فروش و دپارتمان طراحی منجر به خروجی نهایی لباس می شود.مساله اصلی هماهنگی بین فروش و طراحی صنعتی لباس است.الگو سازی تخصصی لباس بر اساس نوع پارچه مثلا ،پارچه های  کشی یا غیر کشی  و یا بافت های طراحی شده ،ساخت و پرداخت می گردد.طراحی تخصصی الگو وایجاد ساختار اولیه که تحت عنوان الگوی پایه ،طراحی  و آرشیو می شود.
 
نمونه گیری کارخانه تولیکا


نمونه گیری
نمونه گیری یکی از اصلی ترین مراحل طراحی الگو است که  منجر به  بروز کمترین خطای احتمالی می گردد. در این مرحله پس از طراحی انجام شده ،نمونه گیری ها انجام می شود و لباس دوخته شده مورد تایید یا تغییر نهایی قرار می گیرد.ازین رو تیم طراحی و فروش می توانند برسی های نهایی را انجام داده و در نهایت تولید انبوه بر اساس تعداد طبقه بندی شوند.
 
طراحی پارچه , کارخانه تولیکا

دستگاه برش انبوه
دستگاه های برش انبوه و تنظیم پارچه در چند مرحله فعالیت می کنند. اولین مرحله چیدمان پارچه است که معمولتا با دستگاه مکش به صورت همزمان این عملیات انجام می شود  چرا که به دلیل حجم بالای پارچه ،نیاز است تراکم آن توسط دستگاه تنظیم شود.در غیر اینصورت منجر به ایجاد پیچ و تاب در لایه های مختلف می شود مخصوصا اگر پارچه لطیف باشد منجر به بروز هدر رفت پارچه و عدم تطبیق با الگوی اصلی می گردد.


برای دیدن لیست دوره های دپارتمان مد  و پوشاک

مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک کلیک کنید:

آموزش های طراحی لباس مقدماتی

 

آموزش های طراحی لباس پیشرفته

 

آموزش های طراحی لباس مکمل و تخصصی


 
 
آموزش های الگوسازی طرای دوختی مقدماتی

نرم افزارهای مد و پوشاک

 
☎️ یا با شماره تلفن   ۰۲۱۸۸۸۸۹۷۹۶ داخلی ۱۰۹ تماس بگیرید. 
🌍 ونک، نرسیده به میدان ونک، خیابان شانزدهم، مجتمع فنی تهران نمایندگی ونک